Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mért olyan meglepő egyeseknek...

Mért olyan meglepő egyeseknek h a videojátékozás nagyon sok pénzbe kerül?

Figyelt kérdés

Mert itt panaszkodnak h már megint új gépet kell vennem, le kell cserélnem a konzolom .... stb.

Az emberek kb 70%-a így is tört játékokkal játszik amiből a készítőknek egy 1 ft hasznuk nincs és még azt is elvárnák h magukat az eszközöket is ingyen szerezzék meg.


Szerinte am ha azt vesszük h 5 évente veszel egy PC-t 200 E-ért amin az átlag úgy is tört játékokkal játszik. És ha az adott konzolt feltörik akkor azon is. Akkor mért gond h magát az eszközt meg kell venni ?

Konzol esetében pedig az a 8 év bőven jó.

Ha így számoljuk a warezosok egy gen alatt milliókat "spórolnak". De pénzt nem adnának semmiért.



2015. nov. 8. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Aki jól keres, nem panaszkodik.

Aki sz***rul, annak ez probléma.


Ennyi.

2015. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem meglepő, csak eléggé gáz, hogy az árak nyugati szinten vannak nem csak hardver, hanem szoftver terén is. A bérek viszont...
2015. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kereset miatt. Az átlag nettó kereset (többség) 120-130 ezer közt keres, amiből ha levonod a rezsit, evést, lakás fenntartást, esetlegesen kocsit, marad 40-50 ezer, abból ruhát kell venni, nagyon sokan dohányoznak, isznak, gyerek van, akkor őt ruházni, iskoláztatni stb, ez mind viszi a pénzt.


Mondhatjuk hogy nem tudnak sok pénzt félre tenni, ha pedig félre is raknak nem szívesen költenek erre és ezért lepődnek meg rajta. Én a saját gépemhez több mint 1 évig raktam félre a pénzt, és bizony nagyon sokba került. Ettől függetlenül ha jó a játék meg szoktam venni.

2015. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem kukacoskodásképp, de az átlag nem keres meg 110.000 Ft-ot sem havonta. Jóval nagyobb a mélyszegénység mint azt a többség gondolná, a fizetés meg BÁR meglenne 120-130k átlagban. De sajnos még az sincs nincs.

A jelenlegi nettó átlag bér (Júniusi eredmények alapján) 85-110 között van.

2015. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor elnézést kérek, a mi régiónkban 130e körül van.
2015. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csak azokat nem értem akik azon anyáznak, hogy a 10 éves konzoljukra nem jön ki xy játék.
2015. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4: A medián bérek Magyarországon 110-120 ezer körül vannak. Egyébként nem teljesen fedi a valóságot, mert marha sokan csak bejelentve vannak minimálbérre, valójában nem annyit keresnek, hanem van hogy kétszer, háromszor annyit.


Ettől függetlenül rohadt drága itthon minden, miközben a bérek meg sem közelítik még a szlovén szintet sem. Én sem keresek annyira rohadt jól, de ha valamelyik játék jó, akkor azt megveszem (persze nem 60 euróért).

2015. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert jobbjára csak nálunk kerül ennyire sok pénzbe... Németországban például a többszörösét keresik az itthoni átlagbérnek, mégis ugyanannyiba kerülnek a játékok és a gép alkatrészek. És ez gáz, nagyon gáz.
2015. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet kukacoskodás, de szerintem azért az több, mint 200.000 Ft. iponon pl. 400-tól indul a hardcore gamer konfig. Azért az valljuk be, ez tényleg nem kevés.


[link]


Amíg szülőkkel él az ember, és van munkája, addig nem nehéz összelapátolni egy ilyesmi gépre, de azért sokan vannak olyanok ugye, akik elköltöznek a szülőktől, házasodnak, gyereket vállalnak, autójuk van, stb. Magyar fizuból 4 kilót összelapátolni, hát nem lesz egyszerű, miközben ott a lakás, feleség, gyerek, autó, igények, stb. Más lesz a prioritás.


De persze ahol jó a fizu, ott nem probléma új gépet, konzolt venni család mellett sem.

2015. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8: Fun fact: a németeknél még olcsóbbak is az alkatrészek, köszönhetően az alacsonyabb adónak.
2015. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!