Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó RPG játék? (körökre osztott...

MuSky kérdése:

Jó RPG játék? (körökre osztott harcrendszer)

Figyelt kérdés

játszottam a south park stick of truth-al és olyan rgp-t keresek ami szintén hasonlóan körökre osztott harcrendszerű ,de nem túl bonyolult sokat grind-elős viszont kicsit azért hardcoreabb mint a south park, szóval a következő lépcsőfok az rpg-k világában. :D


nem igazán a story érdekel inkább a harc és a stílusos grafika/art design, japán is lehet akár.



2014. márc. 9. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%

A stick of truth mint RPG? Jó vicc.


"nem igazán a story érdekel"


Akkor ne játssz szerepjátékokat.


De csak a teljesség kedvéért, néhány igazi crpg...


Baldur's gate, Planescape: Torment, Neverwinter nights, Deus ex, Star wars kotor, Jade empire, The witcher, Dragon age, Mass effect 1, Gothic, Risen, TES Morrowind, TES Oblivion, Legend of Grimrock, talán még a Kingdoms os Amalur.

2014. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Jaa, a harcrendszer olyan benne, mint 1 rpg-ben, szóval én is oda sorolnám..
2014. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A call of dutyban és a battlefieldben, és még számos más játékban lehet szintet is lépni például. Mégsem rpg. Ráadásul attól hogy körökre osztott a harcrendszer, még nem lesz szerepjáték. Vagy a Heroes of might&magic is az lenne?
2014. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

játszottam witchert, mass effectet, skyrimet már azokban jó volt a story meg az atmoszféra meg minden.

de most konkrétan a körökre osztott harc rendszer érdekel,mint pl a final fantasyban csak az már kicsit sok nekem xd

2014. márc. 9. 14:54
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Felsoroltam néhányat, nyugodtan nézz utánuk.
2014. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
okés köszi. amiket ismertem közülök azok tényleg jók meg nézem a többit is
2014. márc. 9. 15:58
 7/19 anonim ***** válasza:

datubber a felsoroltjaid közül egyik sem körökre osztott, a fele RTwP, ami még úgy ahogy elmegy, a másik fele meg tiszta akció-RPG.


MuSky, az a baj, hogy veterán RPG rajongók körében a Final Fantasy-k sem éppen a harcrendszerük bonyolultságáról híresek, szerintem ez lenne a következő lépcsőfok, nehéz még annál is lejjebb menni. Az FF7 sokak első RPG-je volt és probléma nélkül végigjátszották.


De ha mégis javasolnom kellene, akkor a Chrono Trigger, szerintem a kategória legjobbja és olyan jól össze van rakva, hogy egy kezdőnek sem okozhat gondot (lehetőleg a DS verziót emuláld)


Ezen kívül még:

Super Mario RPG

EarthBound (és/vagy a folytatás, a Mother 3)

És talán valamelyik tetszőleges Pokemon rész.

2014. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

Hol írtam én hogy turn based bármelyik is? Ha tudni akarod, a neverwinter, a grimrock, és a kotor is körökre osztott, attól hogy te nem látod.


Az emuláció illegális, ráadásul amiket említettél, alig lehet kapni, ahol mg van, azok horror áron mennek.

2014. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

"Hol írtam én hogy turn based bármelyik is?"


Sehol, de a kérdező kifejezetten kikötötte, hogy körökre osztott játékokat szeretne és a te javaslataid közül pedig egyik sem az, nem akartam, hogy feleslegesen keresgéljen.


"Ha tudni akarod, a neverwinter, a grimrock, és a kotor is körökre osztott, attól hogy te nem látod."


Ha tudni akarod ezek közül egyik játék sem az, mind RTwP. Bár könnyű összekeverni őket és mint mondtam, közel állnak, ezek közülük még az elfogadható javaslatok jobb hiányában. Illetve a Grimrock még csak az sem, attól, hogy rács alapú a mozgás még nem lesz az, teljesen valós idejű. Ha azt körökre osztottnak gondolod, akkor ne haragudj, de a továbbiakban ebben a témában nem sokat adok a véleményedre.


"Az emuláció illegális, ráadásul amiket említettél, alig lehet kapni, ahol mg van, azok horror áron mennek."


Az emulátorok nem illegálisak, csak a ROM-ok, (illetve emulátortól függően a BIOS) és csak akkor ha nincs saját eredeti példányod és én arról nem mondtam semmit, hogy hogyan szerezze be őket, megint mellé lőttél... Bár persze tudjuk mi a valóság, ez nem hiszem hogy különösebben érdekli az emberek többségét. Nem fogom csak ezért kihagyni és nem megemlíteni a szerintem legjobb játékokat a kérdező számára. Egyébként tapasztalatom szerint nagy részben csak azok sírnak ezért, hogy mások hogy képzelik ezt, akik túl hülyék az emulátorok használatához. Milliónyi játékot ismertem meg az emulációnak köszönhetően, olyanokat amikkel máshogy soha az életben nem lett volna lehetőségem játszani és egy kicsit sem bánom.

2014. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Sehol, de a kérdező kifejezetten kikötötte, hogy körökre osztott játékokat szeretne és a te javaslataid közül pedig egyik sem az, nem akartam, hogy feleslegesen keresgéljen."


Hol is? Mert a kérdésben lévő, zárójeles (megjegyzés!) közel sem azt jelenti ebben a kontextusban. Azonkívül ha tudni akarod, azok bizony mind körökre osztott rendszerben működnek.Amit te szajkózol itt nagy hévvel, a dragon age, jade empire és testvérei.



Rom és/vagy bios nélkül működik bármelyik emulátor? Ezeket szerinted lopáson kívül hogyan szerezheti be máshogy? Majd nyilván a saját eszközéről ripeli, igaz?

2014. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!