Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Starfield nektek is csalódás?

A Starfield nektek is csalódás?

Figyelt kérdés

Első benyomások: Kidolgozatlanok a karakterek, középszerű a grafika, furcsán mozognak egyes karakterek (pl. a robot), a séta túl lassú, az NPC-k élettelenek, kihalt az egész map. Oké, hogy nagy területet lehet bejárni, de ha semmit nem lehet csinálni rajta, csak nézni a tájat, akkor...?


De ami igazán irritál engemet, hogy rendes látványelemek sincsenek, mert mindent betöltőképernyővel oldalanak meg. Így mi értelme van az egész űrutazásnak, ha a fun részét skippelik egy betöltőképernyővel? Ráadásul a bolygó körüli rész is arról szól, hogy beugranak kalózok és győzd le őket, mint egy arcade gameben. Basszus. Ne már.


Aztán a missiönök... Te jó ég! Elküld a map túlsó felé beszélni a csávóval, hogy aztán visszaküldjön ahonnan elindultam és kiderül, hogy pár tíz méterre ott van a megszerzendő csomag. Érted. Akkor ennyi erővel oda mehetett volna a megbízó is, mert ott volt mellette a cucc. Ennyire átgondolatlan side missiönt, nem ezt vártam a Bethesdatól.


Számomra ez a játék hatalmas csalódás, ráadásul kifejezetten drága is ahhoz képest. Más is így látja vagy csak én vártam túl sokat tőle?



2023. szept. 1. 02:04
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják optimalizálni.


Todd Howard lenyilatkozta, hogy akinek nem fut, fejlesszen gépet, mert ez nextgen játêk.

2023. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
75%

Optimalizálni szerintem se nagyon fogják, manapság ez se nem trend, se nem igény a készítők részéről. Főleg ha mainstream aaa cég. A plusz fejlesztési munkaórákat és pénzt az optimalizálással megspórolják, helyette talán még némi támogatás is csurran a hardvergyártóktól, amiért fejlesztésre sarkalják a népet. Mindenki jól jár, kivéve a fogyasztó (és a bolygó).

Viszont feltételezem moddolható ez a játék is, és akkor biztosra mondom hogy lesz optimalizálás, csak a felhasználók felől. A Morrowind óta látom ezt a trendet, és legyen szó optimalizálásról vagy bővítésről, ahogy egyre jobban tellik az idő, egyre profibb és hatékonyabb darabok jönnek ki.

Közben ránéztem nexuson, már most is megvan, az első modok között a performance optimizations. De a legnépszerűbbek között van látom a menü / ui lecserélő, a color filter kiszedő, és az upscaler is. Meg sok más. Ja és máris van script extender, ez gyors volt :)

Úgy látom még a szokásosnál is nagyobb tempóval beindult a modgyártás a felhasználók felől. Már fel voltak készülve biztos, 1-1 ilyen script extender annó rengeteg idő volt. Bár valószínű csak a régi engine miatt átportolták a korábbit. Szóval nem is kell sokat várni, javaslom mindenkinek hogy moddolásra fel!

2023. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk az lehet, hogy igazából a modderekre vár, hogy majd ők úgy is megcsinálják. Csak ezt mégsem fogja bemondani egy nyilatkozatba.


Ha nagyon vernék náluk az asztalt, ebből max akkor lehetne valami.

2023. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

"Todd Howard lenyilatkozta, hogy akinek nem fut, fejlesszen gépet, mert ez nextgen játêk."


Mondta, de ez olyan, mint "a drága kenyér miatt éhezők miért nem esznek kalácsot"


A Starfield eredményei jók: "As of September 7, the game had reached 6 million players and tallied 1 million concurrent users."

Lehet, hogy ezért vannak elbizakodva a Starfield fejlesztői.

De könnyen lehet, hogy ezekben az adatokban a PC-sek közül benne vannak a PC game passal rendelkezők is, akik közül nem biztos, hogy a kipróbálása után mind visszatérnek a játékhoz, ha az nem futott elég játszhatóan a számítógépükön. Az, hogy sokan kipróbálták, a túlfűtött marketingnek köszönhető.


A steam statisztikák szerint a többség RTX 2060 / RX 5700 szintű 3D kártyát birtokol. Ezek nem hogy nem tudnak, hanem nem akarnak sokat áldozni a hardverre. Lassan elmozdul a tömeg az átlagos RTX 3060 / RX 6600 XT szint felé.

Ez az, amivel szembe kell néznie az úgynevezett next gennek. Ha nem csinálják meg úgy a next gen játékokat, hogy képesek legyenek jól futni a átlagos játékosok 3D kártyáin, akkor az az eladásokban is meg fog mutatkozni.

2023. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!