Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Starfield nektek is csalódás?

A Starfield nektek is csalódás?

Figyelt kérdés

Első benyomások: Kidolgozatlanok a karakterek, középszerű a grafika, furcsán mozognak egyes karakterek (pl. a robot), a séta túl lassú, az NPC-k élettelenek, kihalt az egész map. Oké, hogy nagy területet lehet bejárni, de ha semmit nem lehet csinálni rajta, csak nézni a tájat, akkor...?


De ami igazán irritál engemet, hogy rendes látványelemek sincsenek, mert mindent betöltőképernyővel oldalanak meg. Így mi értelme van az egész űrutazásnak, ha a fun részét skippelik egy betöltőképernyővel? Ráadásul a bolygó körüli rész is arról szól, hogy beugranak kalózok és győzd le őket, mint egy arcade gameben. Basszus. Ne már.


Aztán a missiönök... Te jó ég! Elküld a map túlsó felé beszélni a csávóval, hogy aztán visszaküldjön ahonnan elindultam és kiderül, hogy pár tíz méterre ott van a megszerzendő csomag. Érted. Akkor ennyi erővel oda mehetett volna a megbízó is, mert ott volt mellette a cucc. Ennyire átgondolatlan side missiönt, nem ezt vártam a Bethesdatól.


Számomra ez a játék hatalmas csalódás, ráadásul kifejezetten drága is ahhoz képest. Más is így látja vagy csak én vártam túl sokat tőle?



2023. szept. 1. 02:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%
Annyi a titok, hogy csak a fő és főbb küldetéseket kell csinálni.
2023. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

És az hogyan oldja meg a játék gyengeségeit?


Pl. https://www.youtube.com/watch?v=-5G_jLlBDgo


Én szeretem kivinni a játékokat és abba beletartoznak a mellékküldetések is.

2023. szept. 2. 15:47
 13/34 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem min megy a szenvedés, régen is rengeteg iszonyat gagyi mellékküldetés volt minden bethesda játékban, mindegyik technikailag szar volt, mindegyik legfeljebb okés volt grafikailag.

Azt kaptuk amit minden bethesda játéknál, nagy világot, rengeteg küldetést, szabadságot. Ha tudsz szerepjátszani a világában olyan élményt nyújt amit más nem, ha nem, akkor azt látod, hogy technikailag szar az egész.

Annyiban több mint egy Fallout, hogy a környezet változatosabb(a procedurális tartalmat hagyjuk, de a kézzel készültek jók, változatosak), jobb a harc, az űrhajó testreszabása jópofa, illetve több lehetőség van szerepjátszásra.

Tipikus bethesda játék, ha tetszik a körítés, és a bethesda játékmenet valószínűleg jól fogsz szórakozni, ha nem, akkor nem.

2023. szept. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

Nekem tetszik.


Vannak persze grafikailag sokkal fejlettebb játékok, de ebben a stílusban szerintem tökéletesen megfelelő és hangulatos.


A rövid töltőképernyőnek én örülök, 30-50 óra után rohadtul unalmas lenne folyamatosan végigszenvedni egy le/felszállás procedúrát (lásd Mass Effect), főleg, hogy sokat kell utazgatni. Az, hogy egyik bolygóról kapásból mehetek egy másikra az szerintem jó ötlet. Ez nem űrszimulátor, abból annyit ad, amennyi nagyon kell (a hajókra dokkolás pl. kifejezetten üdítő).


A küldetés, amiről szó van eredetileg az egy tutorial szerintem, amivel megmutatja, hogy egy adott küldetésfelvevő hely hol is van. Ráadásul aki adja a küldetést, fogalma nincs róla hogy hol a csomag (kémek, ugye..). Jól bejáratja a várost amúgy és ez hasznos is lehet, lévén városi minimap az nincsen (Skyrim-ban volt, de alig használtam, mondjuk ott sokkal kisebbek voltak a városok).


A bemutatók szerintem jól megmutatták, hogy mit tud a játék, én nem emlékszem olyanra, hogy olyat ígértek/mutattak volna, ami nincs benne, ráadásul egészen jó állapotban van a játék, 14 óra után kb. kétszer akasztott meg. Egyszer egy visszatöltés megoldotta (tipikus beragadsz ládák közé, ezt a Bioware is nagyon érti), egyszer meg tényleg lefagyott. XBox-on játszom egyébként (Series S-en, tehát a gyengébbik konzolon).


A történet érdekes, bár úgy érzem, hogy még nem indult be igazán, a mellékes küldetésekkel most kezdtem el foglalkozni, mert a főszál kezd nehezedni és baromira fogy a lőszer (erre mivel kezdem? Elindulok a Mantis-ért, aztán jön a meglepi).


Szóval szerintem rendben van. Az ára az attól függ.. ha van GamePass-od, akkor nem drága, hiszen nem kerül többe, mint amennyit úgyis kifizetsz minden hónapban, azt meg jól kitalálta a MS, hogy a premium kiegészítők olcsóbbak, így azt elég megvenni, ha többre vágysz és hamarabb. Az alapjátékot meg ha akarod megveheted jóval később, amikor sokkal olcsóbb lesz.


Említette valaki, hogy csak emberek vannak, pedig ez egy Scifi. Nos, nem minden scifi szól arról, hogy nem vagyunk egyedül, ráadásul a legtöbb idegenekkel teli játékban igazából nincs sok jelentősége, hogy melyik idegen fajt játszod, vagy éppen küzdesz velük, tehát pont olyanok, mint az emberek, csak csúnyábbak (vagy éppen szebbek), de alapvetően nem különböznek tőlünk, ami meg biztosan nem így van, ha léteznek.

2023. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy vicces, hogy sokan panaszkodnak az 5 másodperces töltőképernyőkre, de 10 perceket simán utaznának.
2023. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
#15 az egyik várakozás, a másik meg játékmenet. Ha jól van megcsinálva az utazás egyáltalán nincs gond a távolságokkal/idővel amit utazással töltesz, mert minőségi tartalmat ad eléd - egyik legjobb példa rá a gta, amiben simán el lehet veszni két küldetés között mert jó a járműfizika, és az interakció a környezettel. Bethesda úgy döntött, hogy gyorsutazol aztán meg van oldva a gond, viszont ezzel meg elvették a lehetőségét annak, hogy ez valóban egy nagy, összefüggő világban érezd magad. Személy szerint nem érzem katasztrófának a dolgot(az sokkal jobban zavar, hogy még mindig töltőképernyő van ha be akarsz nyitni egy házba..), de nem gondolnom, hogy hülyeség lenne felhozni mint kritika.
2023. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
16 az utazás még a gta-nál is jobb az RDR2-ben. Ott brutális hangulata van végiglovagolni egy sztyeppén vagy erdőn.
2023. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vitázok, én is volt, hogy kikapcsolt huddal próbáltam eligazodni egyik településről a másikra, és tényleg percek alatt kizónáztam és úgy éreztem, hogy ténylegesen ott vagyok. Pedig még csak nem is a szívem csücske a western téma, sőt.
2023. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%
15-ös vagyok: lehet én azért örülök ennek a megoldásnak, mert nem rajongok a nyitott világú játékokért és Mass effect-en meg Dragon age-en nevelkedtem és az is tele van töltőképernyőkkel.
2023. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg rohadt kevés a lőszer, állandóan váltogatni kell a fegyverek között...
2023. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!