Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Starfield nektek is csalódás?

A Starfield nektek is csalódás?

Figyelt kérdés

Első benyomások: Kidolgozatlanok a karakterek, középszerű a grafika, furcsán mozognak egyes karakterek (pl. a robot), a séta túl lassú, az NPC-k élettelenek, kihalt az egész map. Oké, hogy nagy területet lehet bejárni, de ha semmit nem lehet csinálni rajta, csak nézni a tájat, akkor...?


De ami igazán irritál engemet, hogy rendes látványelemek sincsenek, mert mindent betöltőképernyővel oldalanak meg. Így mi értelme van az egész űrutazásnak, ha a fun részét skippelik egy betöltőképernyővel? Ráadásul a bolygó körüli rész is arról szól, hogy beugranak kalózok és győzd le őket, mint egy arcade gameben. Basszus. Ne már.


Aztán a missiönök... Te jó ég! Elküld a map túlsó felé beszélni a csávóval, hogy aztán visszaküldjön ahonnan elindultam és kiderül, hogy pár tíz méterre ott van a megszerzendő csomag. Érted. Akkor ennyi erővel oda mehetett volna a megbízó is, mert ott volt mellette a cucc. Ennyire átgondolatlan side missiönt, nem ezt vártam a Bethesdatól.


Számomra ez a játék hatalmas csalódás, ráadásul kifejezetten drága is ahhoz képest. Más is így látja vagy csak én vártam túl sokat tőle?



2023. szept. 1. 02:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
#20 - engem is bosszant kicsit, bár annyiban érdekesebbé teszi a játékot, hogy nincs "ultimate" fegyver (mint pl. a CP2077-ben a Widowmaker), és a többit is használni kell. PC-n mondjuk kényelmesebb lehet a gyorsbillentyűvel, a dpad annyira kényelmes, de legalább megáll a harc ilyenkor :-)
2023. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik csúcskártyán, az rtx4080-on csak 50fps körül fut 4K-ban (igaz ultrán).

A legelterjedtebb, 1650 - rtx 2060 körüli teljesítményű kártyákon 15-20 fps minden LOW-on 1080p-ben. FSR-el is csak 30 fps szintén 1080p LOW-on a tesztek szerint.

Ezt a grafika már nem indokolja, annyira nem realisztikus. Nagyon optimalizálatlan. Az UE5 engine sem indokolja, mert láttam más UE5-tel készült, vagy arra átportolt játékokat, amik jól futottak. A Satisfactory update 8 ami UE5-re van portolva, 2060-on bekapcsolt lumen fényeléssel, árnyékolással kétszer nagyobb képkockaszámmal szalad, pedig az sem rossz grafikával megáldott game.

Majd fél év múlva talán kialakul és lesz egy optimalizált verzió a Starfieldből. Ahogy a CP2077-en is gyorsítottak valamit. A GPU gyártók is optimalizálnak majd a driveren, hogy jobban fusson.

Addigra jön az FSR3, az AMD-s frame generálással ami minden kártyán menni fog, az is segít valamennyit. Ezzel az lesz a gond, hogy a fejlesztők még lustábbak lesznek optimalizálni a jövő játékait, mert úgyis be lehet majd kapcsolni az FSR-t és az FG-t. Az Nvidia ha jól emlékszem amikor megjelentette a DLSS-t, akkor éppen ezért engedélyezte csak nagyobb felbontásokon először.

Szerintem nem jó ez így, hogy már 1080p-ben is DLSS-t, vagy FSR-t, netán még FG-t is használni kell a legelterjedtebb kártyákon ahhoz, hogy egyáltalán valamennyire játszható legyen egy játék. Szerintem jobban kellene optimalizálni, hogy ami nem látható, azt ne rajzolja ki, oda ne fényeljen, árnyékoljon, ne számoljon fény útvonalakat, ehhez lehet hogy be kellene vetni az AI-t.

A játékmenet valahogy nem varázsol el. Unalmasnak találom egy idő után. Ez megint egy olyan játék, ami lényegében egy techdemo, mint játék. Ugyanígy a Fort Solis, de az legalább egy rövidebb szenvedés.

2023. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Az UE5 az biztosan nem, mivel a szokásos Creation Engine-t használták :-)
2023. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de még az UE5 is gyorsabb, pedig az is erőforrásigényes.
2023. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyen összehasonlítást csinálni, minden bethesda játék komplex szimulációt futtat a háttérben ami nagyon számításigényes - pontosan ezért ragaszkodnak foggal körömmel az enginebe, a grafika a töredéke amit egy játékmotor tud, nekik 20+ év után váltani azt jelentené, hogy hosszú évekig leáll a tartalomgyártás amíg a programozók dolgoznak, legfeljebb az írok tudnak dolgozni. Ennek egyik cég sem örülne, nyilván előbb vagy utóbb muszáj lesz nekik, de nem meglepő, hogy addig húzzák amíg tudják.
2023. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a Creation Kit áldás a moddereknek (meg nekünk is).
2023. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sok számítást végez a processzoron is a játék. Lehet tudni, hogy CPU igényes IS, viszont GPU igényes IS nagyon, ami ugye csak a grafika részéért felel. Nem véletlenül az minden elemzés konklúziója, hogy a grafikus engine nagyon optimalizálatlan.
2023. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez is szerintem csak üzlet, hogy kell külön vidikártya. Ha akarnának tudnának olyan procit csinálni, aminek a beépített grafikai modulja hozná ezt a szintet. Sőt már az amd eléggé elkezdte ezt fejleszteni. Vidikártya nem kéne csak proci, de az nem 200 ezer lenne, hanem mondjuk 1,5 millió.
2023. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Most sem azért drágák a videokártyák mert annyit érnek, hanem mert előbb elszállt az áruk a 2016-2017-es és a 2021-2022-es kriptopénz bányászati láz és a 2020-2022 közötti ellátási lánc összeomlás miatt. Ezek már mind helyreálltak, megszűntek a drágító tényezők, de a GPU gyártók továbbra is ragaszkodnak a magas árakhoz.


Egy CPU-ba integrált, középkategóriás GPU-nak sem kellene sokat drágítania. A gond leginkább szerintem az lenne, hogy együtt egy tokozásban a hőtermelésük és a fogyasztásuk nagyon nagyra nőne és még a DDR5-ös rendszermemória is túl lassú a kiszolgálásukhoz.

2023. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Én lassan 50 óra játékidőnél tartok, de sok mindenem nincs. Mindenbe kicsit belekapok :) Járok erre is arra is, tiszta káosz. Már úgy érzem egy tervet ki kell dolgoznom, mert csak nagyobb lesz a káosz. Szuper városokban jártam és jó küldetéseket csináltam.

Néha csak úgy felkiáltok, milyen frankó ez a játék. :) Asszony meg csak néz mi a bajom :D


Nem bántam meg a pénzt, nagyon jó játék :)



Tervben van egy bázis is, de annyi mindent csinálnék. Úgy érzem magam mint egy kisgyerek a cukrászdában, minden sütibe beleharapok és megyek tovább. :D


Számomra 10/10


És ahogy látom a steam értékeléseket jóval több játékosnak tetszik, mint nem tetszik.

2023. szept. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!