Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Epic games-en szoktatók...

Epic games-en szoktatók játékot vásárolni, ha valamivel olcsóbb, vagy csak Steam-en?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert Epic-ről rosszakat hallok és ezért kerülik.
2022. aug. 15. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Csak a Forint számlázás miatt nem fogok 1 hulladék klienssel bajlódni nap mint nap.
2022. aug. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem van mindkettő, de Epicen még sose vásároltam.

Ami a Steam kliens-t illeti, volt laza egy kb évtizedes előnyük fejleszteni, az Epic Games meg elég gyerekcipőben jár ilyen téren.


Most raktam újra a gépet (kb 1 hete) és pl amin nagyon meglepődtem hogy nem lehet a telepítési mappát állítani Epic Gamesnél, amikor feltelepíted magát a klienst megkérdezi hova rakja a játékokat és onnantól kezdve csak oda mehet a telepítés. Ez eddig szép és jó, de én SSD-ről játszom és a nem aktuális játékokat egy 4TB-os HDD-n parkoltatom. Ez Steamnél, mivel 2 játékmappa van beregisztrálva, csont nélkül megy. Epicnél nincs ilyen.


A másik, újratelepítés után behúztam a játékfájlokat mind a Steam mind az Epic játékkönyvtárába (ahol a játékok vannak letöltve), Steamnek kellett mindegyiknél kb 1,5 MB-ot leszedni (windows registry javítások gondolom), Epicnél letöltette volna ugyan abba a mappába a teljes játékot, miközben ott volt, sima ctrl+C ctrl+V-vel berakva, csak a windows rendszerfájljaiból hiányzott a regisztrációjuk.


Ezen kívül van más is, de azt mondanám a Steam pont az ilyen apróságok miatt jobb, ami nem tűnik komoly dolognak kívülről de baromira bosszantó tud lenni ha nincs ott (főleg ha már megszoktad hogy máshol van).

2022. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
#12 Pontosan. Epic kliense úgy trágya ahogy van. Én is épp a Maneater-el jártam így. Hiába epic-es volt jó helyre berakva, egészet le akarta újra tölteni. Míg Steam-nél megúsztam 50+ GB újra letöltését nem 1x. Ezért mondom hiába ingyen játékok, amíg a kliens úgy pöcegödör ahogy van, nem éri meg.
2022. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Úgy véditek a Steamet, mintha családtagotok lenne, pedig hát ugyanúgy a pénzeteket akarják, ugyanolyan gusztustalan módon húzzák le a kiadókat, stb.
2022. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

#14. Nem a Steam-et védjük. Az Epic-et utáljuk. Bőven lenne lehetőségük a kliensük fejlesztésére abból a rengeteg pénzből amit a sok hülye Fortnite-ra elver náluk, meg egyebekből khmm... DE NEM, miért is csinálnának 1 rendes klienst a mostani összetaknyolt helyett?!?!? Egy ilyen takony klienst 1 kezdő programozó is össze tudna dobni és még jobb is lenne. xD


#7,9,12-ben le lett írva mi a baj Epic-el. Majd ha fejlesztik a klienst lehet újratárgyalni az ügyet. Addig pedig egyértelműen a Steam a nyerő. Ott példának okárt ha valami baj van egyik fájlal nem akarja az EGÉSZET újra letölteni... Hogy csak 1 dolgot írjak miért is szemét az epic kliense.

2022. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

14#

Én nem védem a legkevésbé sem, annyi volt a kérdés hogy Epic vagy Steam, a kettő közül a Steam. Nem vagyok ilyen álszent hogy csak a steam, a legkevésbé sem, ingyen játékokat mindig behúzom Epicen, sőt talán 2-t már ki is játszottam.

Nekem alapvető kliens funkciókkal vagy éppen azok hiányával van gondom. Nem mondom hogy trágya, nem fogom fikázni, de amennyi pénzt ölnek a reklámba, megfizethetnének egy jobb fejlesztő csapatot is a klienst valamelyest helyre pofozni.

2022. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%

"de amennyi pénzt ölnek a reklámba, megfizethetnének egy jobb fejlesztő csapatot is a klienst valamelyest helyre pofozni."


Ugyan, még akár sokkal jobbat is csinálhatnának mint ami a Steam-é. A próbléma az az amit írtam. Inkább ingyen játékokra verik el a pénzt(amit Botos Jeti is írt) mintsem fejlesztésekre.

2022. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!