Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen ingyenes játékot...

Milyen ingyenes játékot javasolnátok nekem? Eddig Loloztam, Lost Arkoztam és kb ennyi.

Figyelt kérdés

MMO/MOBA érdekelne elsősorban, de más is jöhet (csak lövöldözőst ne).

Csak olyan ami ingyenes.

Semmilyen lövöldözős nem érdekel!! (Fortnite, Valorant, Overwatch meg az ezekhez hasonlóak, ki nem állhatok semmit ami lövöldözős.)

Pl a Smite-ot próbáltam, azért offoltam mert zavaró volt a közeli nézet.

Dota-t már rég kipróbáltam. Sokszor visszatértem pár hétre. Igazából abban az zavart, hogy nagyon komplikált minden és sokáig tartanak a meccsek. Most meg nincs annyi időm, hogy beletanuljak.

Inkább olyan játék érdekelne, ami egyszerűbb is és casual-friendly. Tehát ha egy héten mondjuk 3x van kedvem 1 órát játszani, akkor sem érzem magam lemaradva.

Lost Ark-nál pont azt éreztem, hogy lemaradtam, illetve nem is tudok felzárkózni ha nem költök valós pénzt.

LoL-al csak annyi a bajom, hogy már unalmas, season 4 óta játszom kisebb-nagyobb kihagyásokkal. De már nem igazán van kedvem, kipróbálnék mást is.

Bármilyen tipp?



2022. aug. 11. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Final Fantasy XIV 60 -as szintig ingyenes, ami tartalmazza a Heavensward expansiont is, nekem is eddig 100 órám van az ingyenes próbaidőben
2022. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

moba-ba még ott a Heartstone is, mondjuk azt nem tudom mennyire ingyenes mivel én nem játszom

Esetleg Gwent? A Witcher kártyajáték. Amennyire hallottam ingyenes. De mivel nem játszom nem tudom 100%-ra garantálni.


Ha MMORPG is jöhet akkor:


SoulWorker. Mostanra már elég casual-friendly lett. 68-ig ingyen kapod gear-t fegyvert és mindent ami fejlődéshez kell. Utána meg neked kell Raid-ekből farmolni 4-8 fős party-kkal. Ha csak napi 1-2 órát tolsz bele akkor is tudsz szép lassan haladni és nem kell rá költened.


Black Desert Online. Mondjuk ez nem ingyenes, DE időnként szokott Steam-en ingyenessé válni 1 kis időre(eddig már 2x is láttam hogy ingyen adták). Mondjuk én nem húztam be, lévén én a játék főoldalán még évekkel ezelőtt megvettem, így nem sokra mennék +1 Steam-es példánnyal. Szóval ha ki tudod várni hogy ingyenes legyen ismét, akkor garantáltan megéri. Mondjuk ez már nem épp "casual-friendly" kategóriába eső játék, DE nem is asztrófizika. :D 1 kis ráforditott idővel hamar bele lehet jönni.


Meg még van 1 csomó ingyenes játék. De nem ártana tudni azt sem hogy milyet szeretnél. Mert oké hogy "lővőldét ne", DE mi érdekel? Van űrhajós,hajós,tankos,rpg-k,jrpg-k,középkori/fantasy, sci-fi... és még sok más ami ingyenes... Illetve azt sem ártana tudnunk hogy pontosan milyen configra kéne játék. Mert mig pl SoulWorker elmegy 1 potato pc-n is, addig a BDO-hoz(Black Desert Online) ha max grafikán akarjuk élvezni, már 1 igen komoly vas kell alája.

2022. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Rocket League


Pes 22

2022. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

#2 Enyhe fogalomzavarban élsz, a Hearthstone és a Gwent nem MOBA játékok, hanem CCG-k.


MMORPG-ből ami még ingyenes, és említésre méltó az még a Guild Wars 2, kicsit kitör a tradícionális MMORPG-k öntőformájából, és bár a teljes-teljes játékélményhez meg kell venni a kiegészítőket is, de az ingyenes fiókkal is simán bele lehet pakolni sokszáz órát a játékba.

2022. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Mobában a HotS (Heroes of the Storm) talán a legkönnyebb, ha tényleg "most van 30 percem, leülök nyomok 1-2 meccset" típusút keresel.


MMO az bármi lehet amit sokan játszanak és online van, ha külön mmorpg-re gondoltál, abból van 1 rakat ami ingyenes, de az az igazság nem éri meg küszködni, ha tényleg max napi 1-2 órád van, pont ugyan az lesz mint a Lost Ark-nál, simán lemaradsz és nem jutsz sehova előrébb (vagy valós pénzt fizetsz).

2022. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#4 Te is zavarban élsz. Guild Wars 2 nagyon nem ingyenes. Lehet alapvetően ingyen játszható, DE hangsúlyozom nagy DE, amíg nem veszed meg a kiegészítőket(de legalábbis egyet) addig le van korlátozva fiókod. Ugyanezt a gyomorforgató szemétséget csak a Star Wars: The Old Republic-nál láttam. Ott mindent rendes pénzért kellett unlockolj vagy pedig havidíjat perkálj...
2022. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Mégis milyen definíció szerint nem ingyenes? A teljes alapjáték (amit régen meg kellett venni) ingyenesen játszható. A "fiók korlátozása" pedig igen minimális, nagyjából kimerül abban, hogy nem kapsz napi login bonust, korlátozva van a trading post használata, illetve a whisper/map chat használata. Nagy vonalakban ennyi. Plusz, ugye a kiegészítők tartalmai, amiket meg kell venni, de azt is csomagosítva árulják, a legutolsó kivételével az összes előzőt egyben, kedvezményes áron kapod meg. Azt meg már csak félve említem meg, hogy a mai napig kerülnek be olyan tartalmak, újítások, amelyek minden játékos számára hozzáférhetőek. Ha szerinted ez undorító, akkor nagyon kíváncsi vagyok, mi számodra az elfogadható üzleti modell egy ingyenes MMO-nál.
2022. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Hát figyelj. Ha meg kell venni 1 játékot az nem zavar. BDO-t is megvettem anno mikor még Kakaogames-nél volt. De az már más ha f2p-ként van hirdetve 1 mmorpg, de mégis pofátlanul pénzt kérnek azért hogy minden funkcióhoz hozzáférj. Ha már f2p-nek hirdetik legyen minden funkció elérhető, korlátozások nélkül benne. Az már más kérdés hogy mikrótranzakciókkal miket tudsz még venni a játékélményed "fokozásához". Épp itt bukik el a GW2, f2p játékosként sose tudod majd úgy élvezni a játékot mint azok akik fizettek érte. Még az endgame classok is csak DLC-vel lehet feloldani... Szóval számomra ez igenis undorító üzletpolitika. A p2w játékok legalább az arcodba mondják hogy vedd meg ha élvezni akarod a játékod. Ott nem ködösítenek hogy f2p a játék... ja nem, vegyél dlc-t hogy mindenhez hozzáférhess...
2022. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Értem, szóval egy játék vagy minden lépésen nyúljon a pénztárcádba, vagy soha. Az, hogy egy játék alapvetően ingyenesen játszható, de vannak kiegészítők (nem DLC-k, kiegészítők, egy nagyságrend különbség van a kettő között), az undorító, és úristenem. Te azt várod, hogy az a mennyiségű munka, ami egy-egy kiegbe belemegy, az legyen ingyenes, mert alapvető, hogy ekkora történeti és tartalmi bővítmények egy fillér nélkül lesznek elérhetőek. A cég meg éljen meg fényen. Hol élsz te?


"Még az endgame classok is csak DLC-vel lehet feloldani.."

Nem léteznek "endgame classok" a játékban. A GW igen erős hangsúlyt fektet arra, hogy az elite specializációk ne egyenes upgrade-ek legyenek, hanem alternatív játékstílusokat képviseljenek. És igen, mint a többi kiegészítős tartalmi egység, ezek is kiegészítők megvételével érhetőek el.


"Az már más kérdés hogy mikrótranzakciókkal miket tudsz még venni a játékélményed "fokozásához"."


Néhány QoL fejlesztésen kívül (bank tabok, equipment/build loadout slotok, unbreakable toolok, stb) szinte kizárólag kozmetikai cuccokat lehet venni Gem-ért. Ami egyébként vehető in-game goldért.


"Épp itt bukik el a GW2, f2p játékosként sose tudod majd úgy élvezni a játékot mint azok akik fizettek érte."

Ez egyetlen F2P játékra sem teljesül, nyilván azért léteznek mikrotranzakciók, hogy azok valamit hozzáadjanak a játékélményedhez. Definíció szerint erre vannak kitalálva. A probléma ott kezdődik, ha ezek a mikrotranzakciók igazságtalan előnyszerzésre fordíthatók, ilyen pedig nem nagyon van a GW-ben. Nem leszel erősebb attól, hogy fizetsz, max jobban fogsz csillogni.

2022. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Nem érted a mondandóm lényegét.

1. Ha kiegészítők vannak és fizetni kell az még nem gond. DE hogy korlátozza a játék a hozzáférésed amíg kiegészítőt nem veszel, az már igen...


2. Az endgame classra(én esetemben mivel ranger-em volt) druidát és beastmaster értettem. Tehát már itt lekorlátoz a játék hogy nem is tudod teljesen kimaxolni karaktered ha nem fizetsz...


3. Nem azt mondtam hogy minden lépésnél nyúljon a zsebedbe, azt mondom hogy azért az nem fair hogy lekorlátozzák fiókod "f2p" jelige mellett... Mondjuk ebbe a Star Wars TOR a király... Ott minden anyám kinjáért fizetned kell ha nem vagy havidíjas. Ahhoz mérve valóban sokkal f2p-ebb a GW2, de itt is vannak korlátozások amik nem DLC-hez kapcsolódnak.

2022. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!