Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehet belőlem országos bajnok...

Lehet belőlem országos bajnok egyszer?

Figyelt kérdés

6-7 éves koromban nagyapám aki nagy sakkmániás volt, megtanított játszani. Kb 12 éves koromig minden nap sakkoztunk, először megvert mindig, a végén meg már csukott szemmel is én győztem 8-10 lépésből ahogy egyre fejlődtem ő meg egyre épült le a betegsége miatt. Így 12 éves koromra már nem is játszottam vele komolyan, hagytam magam, mert rossz volt látni hogy szembesül vele hogy egyre jobban butul el, na meg havi egyszer ha játszottunk. Korábban mással sose próbáltam, ez a kettőnk játéka volt. Tavaly meghalt, azóta nem is gondoltam a dologra, amíg kb 2 hete egy barátnőm fel nem hozta hogy játszhatnánk egyet. Életem első mérkőzése volt más ellen és pár lépésből győztem, visszavágónál is, amit furcsáltam, de betudtam annak hogy gyenge volt az ellenfél. Aztán elkezdtem játszani random ellenfelek ellen amit chess.com bedobált nekem és ott is győztem mindig, nem is értettem hogy mi van. De utána olvastam és a kezdő pontszámom nagyon alacsony így persze hogy folyamatosan nyerek, amíg nem megy fel annyira hogy rendes ellenfeleket kapok majd. De nem akartam várni, mert partinként 10-15 pontot ha kaptam és 600-ról kezdtem, de az 1000 pontos ellenfelek is csak untattak. Elkezdtem tegnap botok ellen játszani, növekvő sorrendben végigvertem az összeset 5-6 óra alatt, pár perce végeztem a legerősebb 2700 pontos 22 éves Beth Harmonnal, már csak a Stockfish nevezetű algoritmus maradt 2800-3200 pont között amit ember képtelen megverni tudtommal.


Kicsit utána néztem hogy mit jelentenek ezek a pontok, és 2880 körül van a világ legmagasabb pontszámú játékosa, Magnus Carlsen. Magyar viszonylatban viszont egyedül Rapport Richárd van 2700 pont felett, a második legjobb férfi 2670 körül, a legjobb nő, Polgár Judit pedig szintén 2670 körül van jelenleg.


Nyilván tudom hogy ez a pontszám semmit nem jelent, egy ember máshogy gondolkozik mint egy gép. Direkt bejátszhat olyan cseleket amiket nem ismerek, hiszen kb semmi tapasztalatom, az elnevezéseket se ismerem, egyedül a szicíliait (mivel szóltak hogy az az amit csinálok). De a jelenlegi tudásommal ha sokat gyakorlok, megtanulom az összes nyitást, védekezést, cselt stb akkor lenne esélyem a nemzeti bajnok címre? Még csak 21 éves vagyok szóval van időm, az se érdekel ha 71 évesen érem el azt a szintet, de a nagyapám előtt tisztelegve ez lett hirtelen a legnagyobb életcélom.



2021. jan. 25. 16:02
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
Mármint miért nem vitted be a gyalogot vezérnek*
2021. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködés képpen, de hogyan akarsz országos bajnok lenni, ha nem érdekel az országos bajnok-i címért zajló

verseny?

2021. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Nyilván én se vagyok elég erős, de a gép se a tökéletes játszmához.


Az ötlet az volt a ke4-el, hogy ha utána cserélem be a vezért a bástyára, akkor király előre tud nyomulni e5-re, és segíthet a támadásban.


A kalkuláció az volt hogy ke5 kd8 bb7 ke8 f7+ kf8 kf6 h3 bf8#


Csak mivel nem a vártat lépte sötét így a videón látható lett.


Mellesleg teljesen mindegy mert ha 50. lépésben promotáltam volna vezért, ugyanúgy 57. lépésben tudtam volna csak mattot adni, tehát mindhárom egyformán jó megoldás lett volna.

2021. aug. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
Nem akarok bajnok lenni. A kérdés kiírása után egy nappal realizálódott bennem hogy inkább hobbiszinten érdekel csak, nem megy parancsra.
2021. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg teljesen mindegy mert ha 50. lépésben promotáltam volna vezért, ugyanúgy 57. lépésben tudtam volna csak mattot adni, tehát mindhárom egyformán jó megoldás lett volna."


Nincsen sakkozó, aki így gondolkodik. Ez tipikus gépi gondolatmenet. Abban az állásban a sakkozó egyszerűen beviszi a vezért, majd megnyeri a játszmát, nem számolgatja, hány lépésben tud mattot adni, főleg nem 1 perces bulletben. De mivel segghülye vagy a sakkhoz, ezért nem csoda, hogy ezzel nem vagy tisztában.


Egyébként megnéztem, az egyik fiókodnál már ki van írva, hogy megsértetted a Lichess felhasználási feltételeit, magyarul csaltál.

[link] - erről a fiókról van szó.


Ne hülyítsél senkit, egy fogalmatlan amatőr vagy, aki letöltött/írt egy programot, amivel csalni tudott. Egy példa itt ilyenre, csak hogy hozzá nem értők is lássák, miről van szó: [link]

2021. aug. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
Vagy itt van egy másik példa, itt látszik hogy be lehet állítani Auto Step-et, vagyis hogy a program lép is helyetted: https://www.youtube.com/watch?v=QxTwqsSV2aI
2021. aug. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

Jó, feladom, csaló vagyok akkor.

Gondoljon mindenki azt amit akar.

Nem magyarázkodok tovább.

Nem ez volt a kérdés eredeti témája se.


Mellesleg a kiírás a profilon hogy csaltam egy nagy vicc, akkor jelent meg a mikor már rég nem is használtam (elfelejtettem a jelszót és csináltam újat) szóval gondolom valaki jelentette aki látta a videót. -.-


Vagy múlt héten vette észre hogy amúgy 2 hete csaltam?

2021. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Igen, akkor szokta a lichess megvizsgálni a profilt, ha jelenti valaki.
2021. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!