Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehet belőlem országos bajnok...

Lehet belőlem országos bajnok egyszer?

Figyelt kérdés

6-7 éves koromban nagyapám aki nagy sakkmániás volt, megtanított játszani. Kb 12 éves koromig minden nap sakkoztunk, először megvert mindig, a végén meg már csukott szemmel is én győztem 8-10 lépésből ahogy egyre fejlődtem ő meg egyre épült le a betegsége miatt. Így 12 éves koromra már nem is játszottam vele komolyan, hagytam magam, mert rossz volt látni hogy szembesül vele hogy egyre jobban butul el, na meg havi egyszer ha játszottunk. Korábban mással sose próbáltam, ez a kettőnk játéka volt. Tavaly meghalt, azóta nem is gondoltam a dologra, amíg kb 2 hete egy barátnőm fel nem hozta hogy játszhatnánk egyet. Életem első mérkőzése volt más ellen és pár lépésből győztem, visszavágónál is, amit furcsáltam, de betudtam annak hogy gyenge volt az ellenfél. Aztán elkezdtem játszani random ellenfelek ellen amit chess.com bedobált nekem és ott is győztem mindig, nem is értettem hogy mi van. De utána olvastam és a kezdő pontszámom nagyon alacsony így persze hogy folyamatosan nyerek, amíg nem megy fel annyira hogy rendes ellenfeleket kapok majd. De nem akartam várni, mert partinként 10-15 pontot ha kaptam és 600-ról kezdtem, de az 1000 pontos ellenfelek is csak untattak. Elkezdtem tegnap botok ellen játszani, növekvő sorrendben végigvertem az összeset 5-6 óra alatt, pár perce végeztem a legerősebb 2700 pontos 22 éves Beth Harmonnal, már csak a Stockfish nevezetű algoritmus maradt 2800-3200 pont között amit ember képtelen megverni tudtommal.


Kicsit utána néztem hogy mit jelentenek ezek a pontok, és 2880 körül van a világ legmagasabb pontszámú játékosa, Magnus Carlsen. Magyar viszonylatban viszont egyedül Rapport Richárd van 2700 pont felett, a második legjobb férfi 2670 körül, a legjobb nő, Polgár Judit pedig szintén 2670 körül van jelenleg.


Nyilván tudom hogy ez a pontszám semmit nem jelent, egy ember máshogy gondolkozik mint egy gép. Direkt bejátszhat olyan cseleket amiket nem ismerek, hiszen kb semmi tapasztalatom, az elnevezéseket se ismerem, egyedül a szicíliait (mivel szóltak hogy az az amit csinálok). De a jelenlegi tudásommal ha sokat gyakorlok, megtanulom az összes nyitást, védekezést, cselt stb akkor lenne esélyem a nemzeti bajnok címre? Még csak 21 éves vagyok szóval van időm, az se érdekel ha 71 évesen érem el azt a szintet, de a nagyapám előtt tisztelegve ez lett hirtelen a legnagyobb életcélom.



2021. jan. 25. 16:02
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

[link]


Anyagelőnyben volt Lékó így csak le kellett volna cserélgetnie a tiszteket.

33. lépésnél bástya E1 helyett lehetett volna vezér E4.


És csak utána a bástya E1.


Akkor futónk ütné a huszárt, futó futót, vezér futót, vezér vezért, bástya vezért és a tisztek lecserélve, előny megtartva.


Amennyiben menekül a huszár, futókat akkor is lehet cserélni Illetve a c4 mezőn a másik futókat is, előnyt szintén megtartva.

2021. febr. 27. 21:45
 22/58 anonim ***** válasza:

És egyébként nagypapád nem biztatott, hogy versenyezz?

Remélem sok siker ér a sakkban, de hozzátartozik, hogy profi szintre nagyon kevesen jutnak el, viszont a befektetett idő- és energiamennyiség, sőt, a versenyzéshez szükséges pénz is óriási tud lenni. Bár a tehetséged megvan hozzá.

2021. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:
Szóba se került soha mint sport, csak szimpla játék volt nekünk.
2021. febr. 28. 04:29
 24/58 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen hazudik a kérdező. Ez már a kérdéséből lejött! Az ELO-pontrendszert egy 2000 feletti játékos nem létezik, hogy ne ismerje. Teljesen kizárt, "ezek a pontok nem jelentenek semmit"


Hogy ne jelentenének! Ezek a pontok nagyon is sokat jelentenek, próbálj meg egy 1800-as élővel játszani egy 2000 vagy alfeletti játékossal. 10-9x borítékolható lesz, hogy ki fog nyerni. Ezt egy 2000 feletti játékos tudná, ráadásul az lehetetlen hogy eddig nem tanulmányoztad mélyebben a megnyitásokat. 2000 felett ez megkerülhetetlen!

2021. márc. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

Nem hazudok! Bármikor bizonyíthatom élőben hogy elkerüljük a csalás gyanúját!


Ismerem a megnyitásokat, sajátokat is dolgoztam ki, egyszerűen a nevüket nem tanultam meg soha.


A "pontok nem jelentenek semmit" rész pedig a botokra vonatkozik. Teljesen más mint egy ember. Kb 500 ELOval nagyobb botokat tudok verni mint embereket mivel teljesen máshogy játszanak. Nem szabad cserélgetni a tiszteket csak várni kell amíg nem hibáznak. És nem csak én tapasztaltam ezt. Öcsém 800 körül van de megverte nagy nehezen az 1600-as botot is!

2021. márc. 25. 19:17
 26/58 A kérdező kommentje:
Embereknél is van blunder, de viszonylag ritkán nézi el egy tapasztaltabb játékos. Inkább úgy néz ki egy átlag játszma hogy jókat lép az ember, de a gép szerint lenne jobb lépés is az esetek többségében. A botba pedig bele van programozva hogy random hibázzon illetve ha te hibázol, legközelebb mást léphetsz helyette mert kiszámítható. Embereknél nincs ilyen, 2 játszmánál megegyező állásnál lehet 2 különböző lépést tesz meg az illető!
2021. márc. 25. 19:26
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

Gép ellen én is nyertem már 2300-as szinten, pedig csak egy stabil 1700-1800 élő körül játszom. Ha 2000 felett vagy, akkor teljesen mindegy. A sakkelméletet bizonyára megtanultad valahol, meg a végjátékok szabályait. Az nekem ne mondja senki, hogy puszta játszmákból fel lehet menni 2000 felé, mert ez nem lehetséges! Ehhez bizony feladványokat kell megoldani, sakkelméletet kell tanulni. Egy csomó szabályt, mik azok a kulcsmezők, mik a gyengeségek, egyáltalán mi számít gyengeségnek, egy csomó taktika, elterelés, ráterelés, felfedés, minoriti támadás, röntgen támadás, gyalogok esetében az izolált gyalogok, dupla gyalogok gyengeségei, változatszámítás, kötések, lebonyolítás, tanulmányok. 2000 felett ezeknek az alapos ismerete szinte létminimum! Eleve a centrum fontossága, túlterhelt figurák, a térelőny fontossága. Egy csomóan azt hiszik, hogy a sakkhoz nem kell semmi csak leülni, aztán játszani.


Hát ez nem így megy! Bizonyos szint felett, főleg 2000 ELŐ felett kemény tanulás, gyakorlás, edzések. Ne haragudj, de nem tudok neked hinni. Az kizárt, hogy pusztán a nagypapád játszmáiból ilyen magas játékerőre tudtál volna szert tenni, sakkelmélet nélkül. Én csak egy stbail 1800-as vagyok, de foglalkozom már olyan régóta a sakkal, hogy tudjam sakkelmélet, gyakorlás nélkül sohasem fogsz tudni 2000 felé menni, de még 1800-at sem fogja elérni, pontosan azért mert nem tudja miket hibázik el.

2021. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Rengeteg sakkozót követek, Hikaru és a Botez lányok nagy kedvencek, de legtöbbet Agadmator videóiból tanultam az elmúlt bő 4 év alatt, mivel ő részletesen elmondja hogy mikor melyik lépés miért a legjobb.


Nem a legprofibb módszer, de úgy képeztem magam hogy egyes végjátékoknál kismillió lépéssort végigpróbáltam hogy megtaláljam a legjobbat.


Kb 15 évesen csak arra szántam 2 teljes hetet hogy rájöjjek magamtól hogyan kell mattot adni 2 huszárral. Mivel az 50 lépéses szabály miatt ott nem lehet hibázni.


A gyalogrendszerekkel pedig sose volt gondom, kicsiként megtanultam már hogy egy tisztnél sokkal többet ér egy megállíthatatlan gyalog.


A kérdés kiírása óta amúgy vettem egy IM-től egy online sakkórát és ő is azt mondta hogy nagyon szép hogy kb 2200-2300-as szinte eljutottam autodidakta módon, de többről ne is álmodozzak saját kútfőből, kezdhetek szakirodalmat olvasni.

2021. márc. 25. 20:51
 29/58 anonim ***** válasza:
Értem! Alexandra Botez nekem is nagy kedvencem, nagyon szép az a csaj. A chess adagmatort én is követtem régen. Hello everyone! :D A faszit már szétszedték ezért, egyébként az tényleg egy jó csatorna. Szerintem elírtad egy futóval és egy huszárral. Ha tartós szinten tudod hozni a 2300-at, akkor FIDE mester lehetsz. Ha ez tényleg így van akkor én a helyedben foglalkoznék vele.
2021. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
Futóval és huszárral egyszerű mert lehet korrigálni! 2 huszárral a korábban írt ok miatt nem. Persze egy gyalognak kell lennie az ellenfélnek, különben patt lenne! De 2 huszár 1 gyalog ellen kikényszeríthető matt!
2021. márc. 25. 22:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!