Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehet belőlem országos bajnok...

Lehet belőlem országos bajnok egyszer?

Figyelt kérdés

6-7 éves koromban nagyapám aki nagy sakkmániás volt, megtanított játszani. Kb 12 éves koromig minden nap sakkoztunk, először megvert mindig, a végén meg már csukott szemmel is én győztem 8-10 lépésből ahogy egyre fejlődtem ő meg egyre épült le a betegsége miatt. Így 12 éves koromra már nem is játszottam vele komolyan, hagytam magam, mert rossz volt látni hogy szembesül vele hogy egyre jobban butul el, na meg havi egyszer ha játszottunk. Korábban mással sose próbáltam, ez a kettőnk játéka volt. Tavaly meghalt, azóta nem is gondoltam a dologra, amíg kb 2 hete egy barátnőm fel nem hozta hogy játszhatnánk egyet. Életem első mérkőzése volt más ellen és pár lépésből győztem, visszavágónál is, amit furcsáltam, de betudtam annak hogy gyenge volt az ellenfél. Aztán elkezdtem játszani random ellenfelek ellen amit chess.com bedobált nekem és ott is győztem mindig, nem is értettem hogy mi van. De utána olvastam és a kezdő pontszámom nagyon alacsony így persze hogy folyamatosan nyerek, amíg nem megy fel annyira hogy rendes ellenfeleket kapok majd. De nem akartam várni, mert partinként 10-15 pontot ha kaptam és 600-ról kezdtem, de az 1000 pontos ellenfelek is csak untattak. Elkezdtem tegnap botok ellen játszani, növekvő sorrendben végigvertem az összeset 5-6 óra alatt, pár perce végeztem a legerősebb 2700 pontos 22 éves Beth Harmonnal, már csak a Stockfish nevezetű algoritmus maradt 2800-3200 pont között amit ember képtelen megverni tudtommal.


Kicsit utána néztem hogy mit jelentenek ezek a pontok, és 2880 körül van a világ legmagasabb pontszámú játékosa, Magnus Carlsen. Magyar viszonylatban viszont egyedül Rapport Richárd van 2700 pont felett, a második legjobb férfi 2670 körül, a legjobb nő, Polgár Judit pedig szintén 2670 körül van jelenleg.


Nyilván tudom hogy ez a pontszám semmit nem jelent, egy ember máshogy gondolkozik mint egy gép. Direkt bejátszhat olyan cseleket amiket nem ismerek, hiszen kb semmi tapasztalatom, az elnevezéseket se ismerem, egyedül a szicíliait (mivel szóltak hogy az az amit csinálok). De a jelenlegi tudásommal ha sokat gyakorlok, megtanulom az összes nyitást, védekezést, cselt stb akkor lenne esélyem a nemzeti bajnok címre? Még csak 21 éves vagyok szóval van időm, az se érdekel ha 71 évesen érem el azt a szintet, de a nagyapám előtt tisztelegve ez lett hirtelen a legnagyobb életcélom.



2021. jan. 25. 16:02
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

#37: láttam én már nagymestert, hogy nem tudott mattot adni futóval és huszárral...


Nyugodtan belinkelheted, hogyan verted meg a 3000-es szintű botot, mert ettől csak még hihetetlenebb lett a mondandód, ne haragudj.

2021. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Van még kérdés?


Mellesleg én nem nevezném nagymesternek azt aki nem tud mattot adni, hiába van meg a cím neki papíron.

2021. aug. 8. 22:15
 43/58 anonim ***** válasza:

Ja, ilyen 1000 pontos ellenfelektől kikapsz blitzben, de azért a 3000 pontos stockfisht lenyomod bulletben, hogyne, hihető. (látszik a videón amúgy, hogy csalsz, nem tudom miért jó ez neked).


Szerintem is ciki, ha egy nagymester nem tudja beadni a futó+huszár mattot, de te az 1100 pontoddal szerintem ne minősítgessél nagymestereket.

2021. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

Nem én használom az accountot hanem 3 gyerek felváltva. (Szoktam tanítgatni őket és ha nálam vannak akkor az én fiókommal játszanak)


Ha csalnék akkor nem gondolod hogy 3000+ pontszámom lenne? Vagy csak gép ellen szeretek csalni?


Mellesleg blitznél még lehet puskázni, de ultrabulletben kb 2 lépés alatt leesne az órám ha azt lesném hogy másik ablakban az engine mit lépett.


Így is add-onnal játszok (ami a Lichess vezetősége szerint nem család, teljesen legális!!) ami billentyűparancsokkal lépteti a figurákat mivel még egérrel sincs elég időm lépni, nem hogy még engineről puskázni!

2021. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
*csalás
2021. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
#44: Vannak erre programok, amik lépnek helyetted, és lehet velük csalni, tele van a youtube ilyen videókkal. Különben is, hogy lenne már gyorsabb billentyűparanccsal lépni, mint egérrel?? Lehet hogy a sakkhoz nem értőket, meg az amatőröket hülyének tudod nézni, engem nem.
2021. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a videók kamuk, szerkesztettek vagy nem tudom (nem értek hozzá) de kizárt hogy ha létezik ilyen tényleg akkor az oldal ne venné észre hogy fut valami csalás és bannolná a fiókot azonnal.


De legyen, tegyük fel hogy csaló programot használok.

De miért csak a gép ellen?

És ezt élőben (mivel felajánlottam hogy személyesen is játszok bárkivel) hogy kivitelezem? Headseten súgnak a fülembe rejtett kamerával?


Zavaros nekem ez az egész, de inkább nem is vitatkozok, mondjuk azt hogy csalok.



Amúgy tényleg sokkal gyorsabb megnyomni egy gombot mint egérrel rángatni a figurákat. Legalábbis nekem és sokaknak biztosan. De kinek hogy kényelmes, tilosnak nem tilos használni ezt az add-ont...

2021. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
#47: ember, megkerestem a lichess profilodon a játszmát ami a videón van és gyakorlatilag hibátlanul játszottál az elemzőprogram szerint egy egyperces bullet partiban egy erős számítógép ellen, erre a világ legjobb sakkozói sem képesek. Úgyhogy kamuzzál a jó édes anyukádnak, nem most jöttem le a falvédőről.
2021. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt szerintem még egy gép se játszik hibátlanul, max egy kvantumszámítógép ami maximum paraméterekkel is pillanatok alatt futtatja a Stockfisht. Egy átlag mezei pc ( mondjuk egy 10. gen i9 procival, ami a csúcs kb) nem elég erős hozzá egyszerűen.


Vagy nem tudom mire gondolsz.


De már nem releváns a kérdés, nem is mostanában írtam ki, felesleges ezen vitatkozni, úgyse dől el addig amíg face to face le nem ülünk egy táblához.


Anno Rudolf Anna is meg lett vádolva azzal hogy számítógépet rejtett a rúzsába amivel csalt.

2021. aug. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

Szerencsére te viszont kellően erős vagy hozzá. :))


"Anno Rudolf Anna is meg lett vádolva azzal hogy számítógépet rejtett a rúzsába amivel csalt."

Ez whataboutism, semmi köze a témához, világosan leírtam hogy hogyan csaltál, és közvetett bizonyítékot hoztam rá. Rengeteg olyan lépést léptél, ami tipikus számítógépes lépés, pl. az első videón az 50.Ke4 helyett miért nem vitted be egyből a vezért? 100-ból 100 sakkozó ezt tette volna. Megmondom neked miért: azért mert csaltál.

2021. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!