Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehet belőlem országos bajnok...

Lehet belőlem országos bajnok egyszer?

Figyelt kérdés

6-7 éves koromban nagyapám aki nagy sakkmániás volt, megtanított játszani. Kb 12 éves koromig minden nap sakkoztunk, először megvert mindig, a végén meg már csukott szemmel is én győztem 8-10 lépésből ahogy egyre fejlődtem ő meg egyre épült le a betegsége miatt. Így 12 éves koromra már nem is játszottam vele komolyan, hagytam magam, mert rossz volt látni hogy szembesül vele hogy egyre jobban butul el, na meg havi egyszer ha játszottunk. Korábban mással sose próbáltam, ez a kettőnk játéka volt. Tavaly meghalt, azóta nem is gondoltam a dologra, amíg kb 2 hete egy barátnőm fel nem hozta hogy játszhatnánk egyet. Életem első mérkőzése volt más ellen és pár lépésből győztem, visszavágónál is, amit furcsáltam, de betudtam annak hogy gyenge volt az ellenfél. Aztán elkezdtem játszani random ellenfelek ellen amit chess.com bedobált nekem és ott is győztem mindig, nem is értettem hogy mi van. De utána olvastam és a kezdő pontszámom nagyon alacsony így persze hogy folyamatosan nyerek, amíg nem megy fel annyira hogy rendes ellenfeleket kapok majd. De nem akartam várni, mert partinként 10-15 pontot ha kaptam és 600-ról kezdtem, de az 1000 pontos ellenfelek is csak untattak. Elkezdtem tegnap botok ellen játszani, növekvő sorrendben végigvertem az összeset 5-6 óra alatt, pár perce végeztem a legerősebb 2700 pontos 22 éves Beth Harmonnal, már csak a Stockfish nevezetű algoritmus maradt 2800-3200 pont között amit ember képtelen megverni tudtommal.


Kicsit utána néztem hogy mit jelentenek ezek a pontok, és 2880 körül van a világ legmagasabb pontszámú játékosa, Magnus Carlsen. Magyar viszonylatban viszont egyedül Rapport Richárd van 2700 pont felett, a második legjobb férfi 2670 körül, a legjobb nő, Polgár Judit pedig szintén 2670 körül van jelenleg.


Nyilván tudom hogy ez a pontszám semmit nem jelent, egy ember máshogy gondolkozik mint egy gép. Direkt bejátszhat olyan cseleket amiket nem ismerek, hiszen kb semmi tapasztalatom, az elnevezéseket se ismerem, egyedül a szicíliait (mivel szóltak hogy az az amit csinálok). De a jelenlegi tudásommal ha sokat gyakorlok, megtanulom az összes nyitást, védekezést, cselt stb akkor lenne esélyem a nemzeti bajnok címre? Még csak 21 éves vagyok szóval van időm, az se érdekel ha 71 évesen érem el azt a szintet, de a nagyapám előtt tisztelegve ez lett hirtelen a legnagyobb életcélom.



2021. jan. 25. 16:02
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező beleesett abba hibába,hogy elhitte a sakkhoz csak ész kell.


Hát sakk nem észen múlik hanem a gyakorláson.

szerintem 27 válaszoló téged 10/10 elverne a kérdés alapján amit kiírtál.



Rengeteg sakkozót követek, Hikaru és a Botez lányok nagy kedvencek, de legtöbbet Agadmator videóiból tanultam


Hikaru videóiból sokat tanulhatsz 1 perces bulleteket játszik pre movekkal


Bozet lányok meg Agadmator is 2000 felé vannak és nagyon messze vannak nagymesteri színtől


úgy akiktől tanulsz már ők nem ütik meg azt a szintet amit elérni szeretnél. Hikaru persze eléri, de ő nem is oktat sakkot ott a személyiségén van a hangsúly és nem a játékán

2021. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

Azóta volt alkalmam profi játékosokkal is játszani közös ismerősnek hála és a legtöbb GM úgy elvert mint a sz@rt, de pl a maláj női nemzeti bajnok 8 lépés után feladta a játszmát.


Szóval kétlem hogy elverne mindenki. Nagymesterek ellen nem igazán van esélyem, de gyengébb nemzetközi mestereket igenis meg tudok verni!

2021. máj. 21. 00:40
 33/58 A kérdező kommentje:

Egyébként Hikarutól igenis sokat tudtam tanulni mivel rengeteg feladványt old meg, el is magyarázza hogy miért azt lépi amit ha a nyilakból nem lenne egyértelmű. És akkor a speedrunokat nem is említettem még.


Agadmator pedig 101% hogy a Stockfish segítségével elemezi a top játszmákat, nem saját kútfőből és nagyon tanulságos mikor megmutatja hogy mit lépett az adott játékos, miért azt és mi lett volna a gép szerint a legjobb lépés.

2021. máj. 21. 00:48
 34/58 anonim ***** válasza:
45%
csak azt tudnám kedves kérdező miért hazudsz.
2021. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

Nem hazudok.

A fentebb említett játszmát pl meg is nézheted chess.com-on.

Lunalumiere vs Chesswithdrugs.


Ha nem vagy meggyőzve, akkor játszhatunk párat személyesen amennyiben a közelben laksz. Így elkerülhetjük az online csalásnak a gyanúját is.


Persze van az a pénz amiért elmegyek messzebb is, gondolom úgyse jelent problémát feltenni egy nagyobb összeget ha úgyse tudok győzni szerinted.

Ha meg emberemre akadtam és nagymester vagy, akkor emelt fővel veszítek, akkor is bizonyítom hogy jobb vagyok mint gondoltad.

2021. máj. 22. 00:40
 36/58 anonim ***** válasza:
32%
És hogyan lehet két huszárral mattot adni, te kamugép?:)
2021. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Keress rá hogy kéthuszáros végjáték.


Ezer videó is van ahol bemutatják.

Annyi hogy kell az ellenfélnek hagyni egy gyalogot hogy ne legyen patt.


Nem értem miért gondolja mindenki hogy kamuzok.

Továbbra is áll az ajánlatom hogy bárkivel játszok személyesen táblánál hogy nehogy az legyen hogy csalok.


De amúgy utóbbi időben szoktam speedrun videókat is csinálni, azokat általában azzal zárom hogy a 3000 ELO-s 8-as szintű Lichess botot leverem ultrabulletben.


Ha szerinted erre képes vagyok, kifog rajtam olyan ALAPVETŐ mattadási mód mint matt 2 bástyával, 1 bástyával, vezérrel, 2 huszárral, 2 futóval stb?


Ezek tipikusan azok a végjátékok amiket egy kezdő először megtanul.

2021. aug. 8. 04:04
 38/58 A kérdező kommentje:

Egyébként gyalog nélkül is lehet mattot adni 2 huszárral, de az nem kényszeríthető ki. Ha már van egy gyalog, akkor igen.


Jó, azt aláírom hogy tényleg szenvedős mert van hogy 100+ lépésből megy csak,de igenis kikényszeríthető, most direkt kipróbáltam a chess.com-os max szintű gép ellen csak neked!

2021. aug. 8. 04:14
 39/58 anonim ***** válasza:
Voltál most Ajkai sakk versenyen? Most volt az országos rapid bajnokság
2021. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

Sajnos lemaradtam róla.

Nem követem a hazai versenyeket annyira.

2021. aug. 8. 16:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!