Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan jó film a Felhőatl...

Miért olyan jó film a Felhőatlasz?

Figyelt kérdés

Nem egy fórumot böngésztem végig, de ennek ellenére mást nem látok(köztük ezen az oldalon is), h azok akiknek bejött a film mást nem szajkóznak csak:

"Hatalmas film"

"A világ legjobb filmje"

"Mindenki hülye, aki nem érti az üzenetét"

"Mert ez nem a Győzike show"

"Mert ezt érteni kell"


Kész, itt kifújt minden, a szokásos lúzer duma, de sehol egy leírás, h miért is olyan jó a film.

Persze mikor feldobom a kérdést, akkor jönnek, h mert milyen jók a színészek vagy hogy több történet van benne.

WTF??

Ahhoz, hogy jók a színészek meg több történet van mi köze van a fent idézett hozzászólásokhoz, h ezt érteni kell?

Persze ilyenkor kezdődik a hiszti, h mert akkor se érted az üzenetét.

Mikor meg rákérdezek, h akkor áruljátok már el, akkor meg kuss van megint.

Jah esetleg valami sablon dumát benyomnak, ami totál nevetséges.

Szerintem egy totál unalmas film, ami próbál nagyot mondani, de rohadtul nem sikerül neki.

A "rajongókon" meg teljesen azt érzem, hogy nekik sincs fogalmuk semmiről, a film számukra csak egy kihagyhatatlan alkalom, hogy játszák a műértő szaktekintélyt.

Az meg, h megbukott, mint a szar, szintén ezt támasztja alá.

(Persze ilyenkor megint megy a hiszti, h mert sokan nem érti)



#felhőatlsz
2013. máj. 1. 13:00
 1/10 rémuralom ***** válasza:
27%
Fogalmam sincs, nem láttam. De én éppen azért nem néztem meg, mert nem hallottam róla dicsérő véleményt, sőt. Rossz társaságba jársz, úgy tűnik :)
2013. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rémuralom ***** válasza:
24%
Ja, fórum. Az más kérdés. Akkor nem a barátaiddal van gond, hanem rossz fórumokat olvasol.
2013. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Én szeretem azt a filmet és a könyv még jobb is, de abból sem tetszik minden egyes részlet persze.

Én szeretem a kortárs filozófiai problémák fejtegetését és Szolzsenyicin ebben tényleg nagyon jó. Én őt szeretem és egy olyan mű, ami az ő elméleteit veszi alapul, nekem már alapból tetszik.

A film egyébként tömegeknek próbál valami értékeset átadni, aminek a vége, hogy csak üres frázisokat tud durrogtatni, azt is szájbarágósan.

Azok a részek kifejezetten zavaróak, amikor gyereknek néznek és annyira direkt módon próbálnak "okosítani".

Engem egyéb részletek fogtak meg benne, de azt is megértem ha valakinek nem tetszik.


A direkt mondanivalója nem egy nagy szám, de a részletei nagyon megkapóak számomra.

És néha nagyon nagyon elképesztően sz*r lesz egy könyv megfilmesítése, itt pedig nem ez a helyzet. Ami ritka.

2013. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Művészfilmnek szánták, de szerintem zűrzavaros, unalmas, köldöknézegető katyvasz jött ki belőle.
2013. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom, jót én sem hallottam róla. Oltári anyagi bukás is lett a vége. Végül én is megnéztem, nem kellett volna. Bugyuta és hosszú film.

Azt pedig kifejezetten csak megerősíteni tudom amit a kritikusoktól olvastam hogy a sminkek mennyire röhejesek, nem nagyon kellett volna ezt a férfi színészek alakítsanak nőt, a nők férfiakat dolgot...

2013. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Pont egyetértek veled. Tegnap rágtuk át magunkat a filmen, de tipikus elment 2,5 óra az életemből a semmire film volt. Látszik, hogy mondani akar, de baromira nem sikerül.

Én szeretem a "lelki" filmeket és az utolsó pillanatig bíztam benne, hogy lesz értelme , de nem volt...

Mi is pont azt beszéltük a férjemmel, hogy ez egy olyan film, amire brahiból mondják, hogy de jó, mert akkor valakinek látszol, ha úgy néz ki, hogy értetted...de nem érted te sem.

2013. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, a lepontozásokon látszik, hogy igazam/igazunk van:D
2013. máj. 7. 09:00
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát igen mindenki lesz*rozza mindenki lealacsonítja a filmet mert NEM ÉRTI. Szóval az előttem szólók csak buták mint a segg, mert nem értik a filmet. ENNYIT ERRŐL! Ja és jó film, csak gondolkodni kell rajta és legyen ESZED is! :)
2014. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Keito válasza:
81%

Én azt gondolom, hogy azok, akik egy filmtől várható, vagy attól kapott élményt, annak hatását, minőségét, mondanivalóját, tartalmát, értékét, stb., mások véleménye alapján akarják meghatározni, azoknak lényegében nincs saját, önálló gondolatuk, érzéseik, értékrendjük. Számukra az a jó, amit a hozzájuk hasonló irányított tudatú tömeg a fent jelzett, jól körülírható érzelmi, szellemi és kulturális helyben járás okán jónak kiált ki.

Ők a trendek és szelengek által vezérelt teljesen egyforma "egyéniségek", akik napjaink "egyvélemény" tanácsának buzgó bírái és követői.

Az "egyvélemény" tanács véleménye a saját tetszési indexük alapján alakul, amelyet a fent már említett trendek és szlengek határoznak meg.


Hogy "Miért olyan jó film a Felhőatlasz"?

Ha azoktól kérdezed, akiknek tetszett, akkor azt fogod hallani, hogy számukra élményt adott, és ennek valódiságát meg fogják védeni.

Ha azoktól, akik elutasítják, akkor megerősítést kapsz és lehúzzák.

Ennyi.


De felmerült bennem, hogy miért is kérdezed ezt?

Hiszen akik szerint jó a film, azok önmaguktól sehol nem minősítik azokat, akiknek a Felhőatlasz nem jött be!

Legfeljebb akkor okádnak tüzet, ha fikázzák azt a filmet, ami számukra valós pozitív érzéseket szabadított fel.


Azért, mert neked nem tetszett a film, miért akarod csökkenteni, vagy elvenni a filmet kedvelők élményét?

Ez a kérdés.

2014. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A felhőatlasz olyan mint egy festmény amibe mindent belemagyaráznak pedig csak egy odafröcskölt folt ami véletlenszerűen szétterült a vásznon.Valamiért Tom Hanks bácsi most nem volt elég. Egyébként én is észrevettem akinek tetszett a film az szintén nem tudja elmondani miről szólt csak előáll ilyen kreált elméletekkel amúgy meg fingja nincs mit látott csak megy a sok birka után. Tipikus példája a népbutításnak bár a média ezt még jobban csinálja a felhőatlaszt is erre a mintára akarták elkészíteni csak besült.
2017. márc. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!