Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Felhőatl...

Valaki elmagyarázná a Felhőatlasz című filmet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most néztem meg és nem igazán áll össze a kép amit 23 éves korom miatt szégyenlek. Először azt hittem, hogy a karmáról fog szólni aztán meg azt, hogy újabb és újabb életekben újra egymásra találnak az emberek de a végére érve semelyiket sem láttam találónak. Valaki leírná nekem?

Előre is köszönöm!!! :)



2012. dec. 23. 00:26
 1/4 ChrisM ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbben azzal lehet összefoglalni, ami a hosszú trailerben is elhangzik:

"Félelem, hit, szeretet - jelenségek, amelyek meghatározzák életünk folyását. Ezek az erők jóval születésünk előtt elkezdődnek és folytatódnak azután is, hogy elmúltunk. Az életünk nem a sajátunk. Másokhoz vagyunk kötve, múltban és jelenben. És minden bűnös tettünkkel, és minden jó cselekedetünkkel a jövőnket írjuk."

2012. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
25%
Nekem nem tetszett. Pont ezért, nincs egy igazi mondanivalója, sok bölcs izét beleraknak (amivel nem is mondanak újat) harcolj az igazságért minden áron stb. És a végére egy nagy katyvasz lesz. Mondjuk az anyajegyes dolog sem derült ki végül, mi is a jelentősége? Vagy hogy a klón halála után mi történt? hogyan alakult ki a bennszülött törzs? mi lett a többi emberrel? mért nem élhető a Föld többé? Nem ad egy igazi mondanivalót, monumentális film akar lenni, de nem ad igazi élményt-legalábbis nekem nem. Ez csak az én véleményem. Nekem a sablonos "bölcsességeken" kívül: szeressük egymást, harcoljunk a jó ügyért minden áron stb nem ad semmi mást. (ezek önmagukban fontos dolgok, csak ahogy előadja a film, úgy válik sablonná)
2012. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mindenkinek mást mond.

Nekem 'Az ember tragédiája' jutott eszembe.

"Kb mindenhol rossz, de azért küzd és bizakodj".


Tehát kb annyi értelme van, mint az életnek, ilyen rejtvényféle, de nem tudni, mire jó.


A legvége nekem azt mondta, hogy ha kipusztul az emberiség a Földön, akkor valahol máshol új reménnyel újrakezdhetik.


Valószínűleg az egész témának közelehetett az egyik Wachowsky nővéoperálásának.


Összességében, nekem is jó lenne, hogy ő mit látott benne.

2013. márc. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én azt vontam le belőle ,hogy ez az erő ami a születésünk előtt hat és a halálunk után sem múlik el ez a szeretet.

Bármi is történjen pl.: egy apokalipszis esetleg az ,hogy akit szeretsz az fiú és te is az vagy ,az igazi szeretet sosem múlik el.

A világon nincs erősebb a szeretetnél!



(Kivéve egy Apache helikoptert)


Na de viccen kívül aki azt gondolja ,hogy értelmetlen zagyvaság, annak annyit üzennék, hogy csak annak juthat ebből el az üzenet ,akinek el kel jutnia . A film nem fogja a szádba rágni amit akar mondani.

2014. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!