Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki megosztaná velem a...

Valaki megosztaná velem a Felhőatlasz című film mondanivalóját?

Figyelt kérdés

Tegnap este karácsonyi mozizást tartottunk a szüleimmel, alapjáraton egyikünk sem szereti a fantasy-t, de gondoltuk egy olyan filmmel, ami majdnem minden kritikus véleménye alapján fantasztikus, kivételt teszünk.

Nos, az egész filmből egy kukkot sem értettünk...pedig alapjáraton fiatalságom ellenére (15 éves vagyok :D) fogékony vagyok az ilyen mély mondanivalójú, spirituális, több szálon futó, összefüggő történetekre, de itt valahogy semmi közöset nem találtam egyik történetben sem. (max, annyit szűrtem le az egészből, hogy különállóan mindegyik sztori egész jó lenne)

Ezt a filmet valóban csak ilyen 'kiváltságosak' értik, vagy mindenki képmutatásból tartja zseniálisnak, VAGY bennem van a hiba? :D:D



2012. dec. 24. 09:52
 1/8 Orzke válasza:
74%

Én pont most néztem meg. ;)

A lényege az. hogy bármit amit teszel, vagy tettél, kihatással van és lesz a jövőre nézve.

Egy példa a filmből:

A hajón volt a fekete "rabszolga" potyautas.

Ő életben maradt, a leszármazottja lett az újságíró nő(aki a liftben is ragadt).Neki sikerült megakadályoznia az atomreaktor robbanását, így a világ nem semmisült meg(még).

Ugrunk a jövővilágképbe, ahol a klónok szappanlét isznak,(bár ott nekem is kicsit homályos, hogy ki-kicsoda) ott nem sikerül megakadályozni a "világvégét".

Ugrunk a következő, távoli világba.

Ott élnek vademberek is és fejlettebb emberek, mint például a jövőbelátó nő, aki a riporter nőnek a leszármazottja, aki pedig annak a néger rabszolgának, aki több száz évvel ezelőtt átkelt potyautasként a tengeren.

De, ha az a beteg ember, aki kiállt a rabszolga mellett és nem hagyta, hogy a kapitány lelője ez az egész meg sem történt volna....

Továbbá ha őt nem mérgezik meg, vagy nem szerez nagy vagyont stb....


A film lényege eléggé elgondolkodtató (szerintem legalábbis), hogy mennyire összefügg minden mindennel.

2012. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az előző válaszadót kiegészítve:idetartozik az öregúr is akinél az atomreaktor papírjai vagy milyei voltak, tőle viszi el az újságíró csaj a leveleket amiből megismerhetjük az úr első szerelmét aki a felhőatlasz című darabot megírta.

Később a darab fel is csendül.


Vagy a kiadó/író pasas életéről szóló filmet nézi a jövőben a felszolgáló lány.


Aki amolyan istennővé/szentté válik a legtávolabbi jövőben.


De ami nekem a legjobban tetszett,az az apró részlet,hogy a hajón utazó úr ingéről levágott gomb később az "ős"újember nyakába kerül medálként.


Egyébként egyetértek,különálló történetekként is jók. Nekem a kedvencem a két srácé volt :) míg a legjobban az író úr szála szórakoztatott. :D

2012. dec. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Na akkor ezt figyeljétek! :D

Nagyon egyszerű!

A filmnek az a lényege, hogy ugyanazon lelkek különböző idősíkokban, ugyanúgy találkoznak, de egyik sztoriban sem találnak rendben egymásra! :) Két homo, néger nő és férfi, néger és a tengeribeteg, néger csaj az ősemberrel! Olyan is volt, hogy egyedül volt a lélek és senkihez nem közeledett, ez a fegyenc a fegyházból! És az időben, ahogyan zajlik valójában és ugyanazon személyek, körülveszik a játékot a jövőben a legutolsó idősíkban mutatják a két lelket, hogy már több száz év és több reinkarnáció után, a jövőben történik meg, amikor is megöregedve látjuk őket gyerekekkel körülvéve! :)

A legjobb rendezésű filmek közé tettem! Nagyon nagy! :) Megnéztem vagy 8x és így, hogy már ismerem, így tűnt fel! :)

2017. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Most gondolkodok, a hajós srác meg a csajával ment tovább, a négerrel nem mutatják! ;) Ott sem sikerült... Az apja a csajnak, lesz Nox nővér basszus és ő is alakítja maszkolva! :D Nagyon nagy! :) Ott is ideg állatot alakított! :D

Sőt lélekben meg a Kona gyerekké reinkarnálta magát! :) Kesze kusza, meg kellene még vagy 5 év alatt vagy 15x nézni...

2017. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hozzáteszem a Felhőatlasz-t próbálják lejátszani! Amit az öreg meg a fiú próbálgatnak! :)
2017. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tessék! Ez egy valóban hihetetlenül lapos befejezés! :D
2017. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az megvan ugye, hogy ezek nem különálló történetek, hanem egyetlen személy reinkarnációi? Az egész film alapja a buddhizmus.
2017. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Így van! Ugyanazon lelkek! De mind reinkarnálódik a következő idősíkba szerintem! És egyik idősíkban sem sikerül összejönniük, csak a jövőben, a legutolsóban! ;) A meleg srác fejbe lövi magát, a pincérnő kaja lesz, a néger a hajón nem találkozik többet a tengeri beteggel, a Kevendish pali egyedül maradt, a jövős csaj meg összejön a végén a Tom Hanks-el! :)

Azt hiszem az idősík úgy van:

A hajóút, felhőatlasz létrejötte--> újságírónős rész, majd a felszolgáló csajos és a végén mikor minden helyére kerül, a jövőben a Konák elől menekülő Hanks... Vagy nem állja meg a helyét? Az üstökös meg megmutatja végig kíséri az egyik lelket! ;) Nyakán a felszolgálónak, derekán a meleg srácnak, mellén a tengeribetegnek... Szerintem ez az összefüggés!

2017. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!