Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta már a Pokémon...

Aki látta már a Pokémon animéket, tudna erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Szóval van ugye a stanard verzió, ami kb a 2000-es évek elején kezdődött. Gyerekkoromban végig néztem, de már nem emlékszem hogyan végződött, ne spoilerezzetek pls. mert most nézem újra :D

Viszont láttam képeken, hogy Ash különböző sapkákban van már, nem a klasszikus L mintájú baseball sapkát viseli. Szóval az már egy másik sorozat gondolom, mert a grafikája is kicsit másabb. Az lenne a kérdésem, hogy az az eredeti Pokémonnak egy folytatása (tehát fűződik a korábbiakhoz) vagy csak szokásos módon ezt a rajzfilm sorozatot is megerőszakolták? Illetve ha abba akarok belenézni, akkor arra hogyan kell rákeresni? Mert ugye a Pokémon sorozatot ha megkeresem akkor az eredetit dobja fel.



júl. 19. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Krisipoke ***** válasza:

97-ben kezdődött a sorozat (másfél évvel a játékok után), csak Magyarországra érkezett 2000-ben.

Végig Ash kalandjait követjük, nemrég kezdtek csak egy teljesen másik szálon egy új sorozatot. 3-4 évente jelent meg mindig új Pokémon játék egy adag új Pokémonnal (amiket generációknak hívnak, most vagyunk a kilencedikben), és azokat követte mindig a sorozat a játékok új helyszíneivel és Pokémonjaival. Tehát alapvetően egybefüggő sorozat, visszautalások is vannak néha, viszont senki nem öregszik, és még húsz év után is csinál kezdő hibákat Ash, meg a körülötte lévő karakterek meg a használt Pokémonjai is folyamatosan változnak.


Az előttem belinkelt oldalon elég jól végig lehet követni, hogy melyik évad milyen néven futott. Tudtommal sajnos nem volt mindegyikből magyar szinkron, ha úgy szeretnéd nézni.

júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! Hát, nem tudom hogy valójában meg akarom e nézni az újabb generációkat. Elég kiábrándító lenne, főleg ahogy olvastam Ash-nek már más társai vannak. De amúgy komoly 9 generáció van belőle?? Az azért durva. Nem tudom hogy tudnak ennyi pokémont kitalálni. Eleve a 151 is komoly, hogy ennyit ki tudtak találni + a továbbfejlődésük ugye.

Nekem mindig is az első generáció lesz az igazi, de talán kíváncsiságból belenézek. A szinkronok ugyanazok amúgy?

júl. 20. 00:44
 4/15 Krisipoke ***** válasza:
Vannak karakterek, akiknek talán végig ugyanaz a hangja, másoknak viszont különböző időkben megváltozott.
júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
júl. 21. 14:25
 6/15 Thunderfairy ***** válasza:
Az eredeti folytatásai. Ahogy a külömbőző régiókon végighalad úgyebár. Az első évad Kantó régió, utána Jotho, hoenn, stb. Tehát vándorol végig a régiókon és ott legyőzi az edzőket.
júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ja értem, köszi! :)

Ahogy képen láttam kicsit másabb a grafikája, meg ugye sapkája is tök más, azt hittem valami újfajta sorozat, mint ahogy pl. a Scooby Doo-nál is csinálták. Van az eredeti rajzfilm, meg pár évvel később modernizálták.

Én Pokémonban gyerekkoromban leragadtam az úgymond első szériánál... vagy hogy is mondjam. Szóval Ash régi sapkája, Misty és Brock is ott van, de később ez változott úgy tudom.

júl. 22. 14:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Japánban a Johto után külön sorozatok készültek. Az amerikai módszer szerint az Advanced Battle Frontier szezonig biztosan egy sorozat. Talán utána már ott is elkezdték külön szedni, mert az RTL megszakította 7. szezonnál és a Jetix mégis meg tudta szerezni a DP-t. De szokás 25 szezonba egybe számolni a ligák minden szezonját. Ilyen szempontból kissé bonyolult helyzet lett.
júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem marad az, amit gyerek koromban láttam. Számomra az az igazi, a 151 pokémonnal. (Azt hiszem annyi van.)
júl. 24. 21:43
 10/15 Krisipoke ***** válasza:
100%
151 van az első generációban, de ha bele akarnék kötni, akkor azt mondanám, hogy már az első részben is benne volt Ho-Oh, aki második generációs, és később, még az első sorozatban szerepeltek olyanok viszonylag többet, hogy Togepi és Marill, akik szintén. :) Tehát igazából aki csak az első sorozatot nézte, és semmi más Pokémon tartalmat nem fogyasztott, is találkozott néhány Pokémonnal az első 151-en túl.
júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!