Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nézi bárki a Sárkányok...

Everlight kérdése:

Miért nézi bárki a Sárkányok házát?

Figyelt kérdés
Én minden részt megnéztem,90% a értékelhetetlen.

júl. 10. 19:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%

Én értelek kérdező, nemrég én is elkezdtem nézni, mert kíváncsi voltam, hogy miért rajonganak érte ennyire az emberek. Három részig jutottam, unom. Unalmas, érdektelen, egysíkú. Azért akarom majd tovább nézni, mert 3 részből még nem tudtam meg, hogy mi olyan nagy szám benne. Tetszik? Nem tetszik. De hajt a kíváncsiság, úgyhogy leküzdöm majd a többi részeit is. Egyszer...


Aki nem érti, hogy miért néz meg valaki egy sorozatot akkor is, ha nem tetszik neki, akkor itt van egy válasz. Én például ezért.

júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11. Sok jobb sorozat van ami nincs túlhypolva,én is azért kezdtem el nézni mert mindenhol reklámozták. Ettől még miért ne lehetne kritikákat megfogalmazni,nem csak én teszem.
júl. 11. 11:20
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kritika a probléma, hanem hogy nem vagy hajlandó más véleményt elfogadni, mintha tévedhetetlen lennél. Neked nem tetszik? Oké. De másnak ettől még bejöhet és szeretheti. Még talán el sem indult a második évad, amikor berendelte a csatorna a harmadikat. Nem adtak volna előre esélyt, vagy megvárták volna a nézettségi adatokat, ha nem tartanák stabil, potenciálisan sikeres sorozatnak.
júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azért az jó, hogy a kérdező nem egy diktátornak született vagy hasonló. Sok rossz született már abból, amikor valaki azt gondolja, hogy az ő véleménye az univerzális igazság.
júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14.Nem csak az én véleményem,úgy véditek ezt a sorozatot mintha a családotokról lenne szó.


A karakterek adaptálása elhibázott,vagy túl fiatal vagy túl öreg színészt választottak egy egy szerepre. Az időugrás mértéke túlzás az első évadban,előbb ölnek meg egy karaktert mint hogy meg lehetne igazán ismerni.

júl. 11. 12:46
 16/24 anonim ***** válasza:

De sok bajod van vele. Mondom, ne nézd 😏

Attól, hogy neked nem tetszik, nem szórakoztat, nem kapcsol ki, attól mást igen. Nem kell mindenre az okokat keresni, hagyd, ha nem jön be. Annyira ellene vagy, hogy már daccból se élveznéd.

#8

júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

15. Senki sem védte, csak a hibái ellenére is lehet szeretni valamit. Pont ezt írtam. Én pl. utálom a sorozatos Alicent karakterét, mert nem kéne Rhaenyra barátjának lennie.

Plusz a kritizáló is tévedhet. Szerintem én is elég sokat kritizáltam ezt a sorozatot is.

Attól még nem annyira rossz. Soha nem lesz valami 100%-os adaptáció, mert a könyv egy emberen múlik és a fantáziáján. Egy sorozaton meg százak vagy ezrek dolgoznak, akiknek össze kell hangolni a munkáját és meg kell felelni még a csatorna elvárásainak is (mivel ők fizetnek mindenért).

A hbo/max/warner nem tudom mi a neve, három verzióját dobta vissza ennek a sorozatnak, az eredeti pilot az első évad hatodik rész lett volna, talán időugrások nélkül és azt is törölte a csatorna.

Azt meg már láttuk, hogy fantasy sorozatot nagyon nehéz készíteni, mert maga a készítő lehet akármekkora fantasy fan, a csatorna fejesei nem biztos, hogy azok. Nem fogják megérteni, hogy epikus fantasykat nem lehet 5-10 részben felhúzni, mert nem fantasy könyvolvasók. Ahogy a nézők nagy része sem fantasy könyvolvasó, akik hozzá vannak szokva Robert Jordan 11*1000 oldalas írásaihoz meg hasonlók.


Már az is nagy teljesítmény, hogy pl. a varsafákat úgy jelenítik meg a sorozatban, ahogyan lenniük kellett volna az eredeti sorozatban is (azaz álmokat és látomásokat küldenek a szereplőknek és így manipulálják azokat). Ezeket a részeket anno teljesen kivágták, pont azért, mert a nézők nagy része nem fantasy olvasó és nem értenék meg (illetve ez volt az indoklásuk).


Szóval ja, vannak hibái a sorozatnak, de végre próbál fantasy lenni és én ezt értékelem benne. A Trónok harca leredukálta "sárkányos fantasyvá", mikor Martin világa tele volt más fantasy elemekkel is. Szóval én támogatom a sorozatot, mert szeretném, hogy a jövőben jobb fantasy sorozatok készüljenek.

júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Hát a 2. Èvad 4. Rész sztem jò volt. Viszont ami engem zavar h bènák a karakterek. Logikátlan döntéseket hoznak... pl Vhagar ellen inkàbb vissza kellett volna vonulni és akkor megmaradt volna plusz 1 sàrkányuk. De rohadtul zavar Aemond feje is :D vhogy irritálò arca van.
júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18. Spoiler: Vhagar utól érte volna, Rhaenys méltóságteljesen akart meghalni,tisztában volt Vhagar képességeivel Aamond ellen meg semmi esélye nem lett volna.
júl. 13. 20:03
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kisebb sárkánynak is lenne esélye Vhagar ellen, ha sikerül leszednie a lovasát. Ha sikerül fölé kerülnie, akkor le kéne égetnie vagy kaparnia a hátáról.

Amikor Vhagar a földön volt, akkor Meleys túl messzire szállt, pedig akkor simán támadhatta volna a hátát és megölhette volna Aemondot. A földön a nagy sárkányok esetlenek, Vhagar nem tudott volna elég gyorsan reagálni.

júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!