Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Másnak is csalódás a sárkányok...

Másnak is csalódás a sárkányok háza 2. Évada is?

Figyelt kérdés
júl. 1. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb mint a Trónok harca vége
júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felemás érzésem van. Szerintem már az elején elrontották Alicent és Criston karakterét. Pl. ahelyett, hogy Alicent mostohaanyja lett volna Rhaenyrának, a barátja volt. Pedig jobban működött volna az egész, ha megmarad a korkülönbség Rhaenyra és Alicent között. Alicent az elején megpróbál anyja helyett anyja lenni, de amikor megszületnek a saját gyerekei, akkor rájön, hogy Rhaenyrában csak a gyerekei potenciális gyilkosait tudja látni és kész. Felesleges volt ez a barátság sztorivonal.


Criston karakterét pedig nem használták ki jól. Jaime-szerű karakter, akinek az elején nincsenek tisztázva a szándékai, ellenszenves, de aztán kiderül mi motiválja. Jaimere ennél lehetett évadokat várni, mert a sorozat végéig főszereplő marad, de Criston Cole nemsokára meghal (talán 3. évad) és még mindig nem világos, hogy mi a franc a problémája.

Biztosan nem az volt az írói szándék vele, ami a reddit szerint, hogy nőgyűlölő incel, mert akkor ez másban is meglátszana. Szimplán nem kedveli Rhaenyrát, de egy epizódot sem szenteltek ennek a problémának. A Criston sztorik mindig a háttérben voltak.


Ezeket az Alicent, Criston hibákat már lehetetlen orvosolni, aminek így a nagy plotra nézve is következményei vannak. Pl. ez a csiki-csuki szeretem-nem szeretem Rhaenyrát, amit letolnak. Olyanok, mint a szélkakas. Miért nem lehet megmaradni egy álláspontnál és kész? Sokkak ellenszenvesebbekké válnak így, túltolták a szürkeséget. Alicent lenyom egy Mónika szintű "jaj úristen te jó ég" jelenetet minden öldöklésnél, amit ő idézett elő.


Olyan jó nem lesz soha, mint az első négy trónok harca évad volt. De már elfogadtam, hogy adaptáció és nem lesz pont olyan, mint a könyv.

Ugyanakkor bírom a karakterek többségét, főleg II. Aegont és Aemondot, na meg Ottót. Tetszik, hogy a sorozat szereti, kedveli a Targaryeneket. Az eredeti sorozatban úgy éreztem kiherélték őket. Dany valamiért retardáltá és elmebeteggé vált, Jon meg csicskává. Ez nagyon nem jött be. Itt viszont viszonylag jól vannak karakterizálva. Talán egyedül Rhaenys lóg ki, de ő amúgy is meghal a következő részben, így mindegy.

Szóval Targaryen kedvelőként én azért élvezem a sorozatot és várom a következő epizódokat.


Lehetne jobb is, de ez van. Nem pont így képzeltem el, de egyelőre nagyobbat nem csalódtam az első évad óta. Azt nem várhatom, hogy más legyen, mert a második évad legtöbb hülyesége az első évados hülyeségekből ered és újra kellene forgatni az egész sorozatot ahhoz, hogy jobb legyen.

júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kedves Vezető ***** válasza:
31%

Az.

A Trónok harcát lehetett volna még folytatni, életben maradhatott volna egy csomó mindenki, és szerintem több embert érdekelt volna egy folytatás, mint ez az előzménysorozat.

Vagy ha nem is folytatták volna egy az egyben, akkor is szinte bármelyik fő karakter kitöltött volna egy érdekes spin-off ot.

Mondjuk pl néztem volna még Arya, és a Véreb kalandozásait IS.

Egyszerűen olyan toronymagasan részletes, érdekes karakterek vannak benne, hogy ez az előzmény nem nagyon tud érdekelni.

júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem működne mert nincs alapanyag. Ennél a sztorinál ott a könyv
júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó de ha már előzmény, lehetett volna felgyorsítani is az eseményeket. Minden rész lassan arról szól, ki kivel kefél
júl. 1. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Már egyszer felgyorsították az eseményeket és annak az eredménye a borzalmas 7. és 8. évad. Köszi, de nem.

A sorozat mindig lassan építkezett és ez így van jól.

júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Volt az időugrós rész mikor kicserélték a színészeket, ott is felgyorsultak az események és mindenki panaszkodott :D
júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csalódás, első is k*rva jó volt.
júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!