Ki az aki csalódott már egy filmben/sorozatban?
Heló :)
Néhány hete kezdtem el nézni a Jóbarátokat, és érdekelne a véleményetek. Nagyon régóta próbálom rávenni magam, mivel a szó szoros értelmében sorozatfüggő vagyok, de valahogy sosem mentem tovább az első évad után. Most viszont, túl egy bonyolult szakításon, úgy gondoltam ez majd segít, és ebben részben igazam is volt, mert baromi sokat nevetek rajta és tényleg halál vicces, a humor vonalát tökéletesen eltalálták, főleg a fiúk szarkasztikus humora fogott meg nagyon, mert teljesen velem egyenértékű. De a kapcsolatok? Bruh, de borzasztóan elkeserítettek. Imádom Monica és Chandler szerelmét, és tetszett a Rachel - Ross vonal, de annyi nyűg és fájdalom és hülye indok volt benne, hogy a végére totál az agyamra mentek. Adtam volna egy esélyt a Joey - Rachel párosnak is, de valahogy egyik sem stimmelt. (Bár ha választani kéne, akkor inkább az utóbbi.) Phoene karakterét meg egyszerűen csak nem kedveltem már az elejétől kezdve.
Lehet kicsit elfogult vagyok, de szerintem egy ilyen családias, boldog és szenvedélyes sorozat ennél sokkal jobb szerelmi szálakat is kaphatott volna. Ti mit gondoltok erről?
És tudom, hogy már nem ideális ha azt nézzük, hány éves a sorozat, de egy klasszikusról beszélünk, ráadásul nálam csak most került sorra. (Mikor szezonja volt, én még barbiztam) és hiába volt a fejemben 1-2 részlet, amikor a szüleim nézték, valahogy nem erre számítottam. Az első ilyen szitkom élményem az Agymenők és a HIMYM volt, de ennél mindkettőt jobban élveztem, és sajnálom hogy csalódnom kellett benne. :( Szóval ti hogy vagytok ezzel?
Persze hogy előfordul olyan film vagy sorozat, ami befejezése kapcsán, vagy a szerelmi szál végett nem annyira megelégedést hozó, sokkal inkább "vérlázító" :D
A Jóbarátok számomra úgy zárult ahogy kellett, nem okozott csalódást. Ijesztő belegondolni mennyi év eltelt a sorozat óta... kezdek öregedni. Rachel Joeyval valahogy nem "úgy" működtek együtt, mint Rossal és talán a közös baba miatt is jobb döntés volt őket összehozni. Na meg 10 évadon keresztül epekedni- csak mert Ross elcseszte a dolgot amikor ne olvasta el Rachel levelét, ami dupla oldalas volt- kellett a kiengesztelés mindenkinek. Phoebe és Mike tényleg átlagos szereplők voltak, de nálam amúgy is Chandler és Moni volt a kedvenc. Előbbi humora, a karakter maga, a legszimpatikusabb volt nekem, imádtam a hülyülésüket Joeyval.
Ami a közelmúltban kiverte a biztosítékot, és a mai napig nem tudok elmenni gyalázás nélkül mellette, az a Trónok harca befejezése volt. Adott egy karakter, aki 7 évadon keresztül a női egyenjogúság harcának szinonimája, egy amazon és egy törékeny női szépség, tökéletes, élő szobra, a rabszolgaság eltörlője-avagy- az Elsők, az Andolok és a Rhoyniak királynője és a birodalom védelmezője, sárkányok anyja, a láncok leverője, Mereen királynője, a Nagy Fűtenger Khaleesije- na az Ő történetének a vége az igazi tragédia... ekkora csalódást nemigen éltem át amióta filmet vagy sorozatot nézek( oké, ez biztos túlzás lehet, de most tényleg nem jut eszembe semmi ehhez fogható)
Én is csalódtam már párszor. Pl egyik kedvencem az Odaát, és nagyon idegesít hogy mennyire elnyújtották a sorozatot, véleményem szerint a minőség kárára. Így is megnéztem, de az első 5-6 évad után már nem volt az igazi számomra.
Ami a Jóbarátokat illeti, nem teljesen tudok egyetérténi veled. Nyilván nem mindig a legkövetkezetesebb plottal rendelkezik a sztori, de engem ez sosem zavart különösebben, mert a sitcomokat nem tudom annyira komolyan venni, mint akár egy Game of thrones-t vagy Shield-et. Pheobe-t pedig mindig is kedveltem. Persze lehet hogy nem neked való, de általánosággban nem lehet kijelenteni hogy rosszab mint pl az Agymenők. Engem az nem tudott megfogni egyáltalán, mert érdektelenek számonra a karakterek. A kedvenc sitcomom a Két pasi meg egy kicsi, Charli Sheenes verziója, azt pedig egyáltalán nem szokták a legjobbak között emlegetni. Szerintem az egész egyéni preferencia kérdése.
SAO új évadaiban.
Tul lett tolva benne a szexualitás és a brutalitás.
VAN aminél ez jól müködik, de az nem a SAO.
Természetes, hogy egyéni ízlés kérdése, nem azt akartam kijelenteni, hogy ez mindenkinek rossz, pusztán az érdekelt, hogy valaki más is járt e már így, mert egy gyerekkorom óta a zsebben tartogatott sorozatról beszélek, ami nagyon de nagyon sokat váratott magára az esetenben, és ennél sokkal nagyobb élményre számítottam tőle.
Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, mert tényleg baromi vicces, faltam a részeket, inkább csak valami fényesebbre számítottam tőle. :D
1.válaszoló: Igen, sokat láttam, de ennél más a helyzet.
2.válaszoló: Trónok Harca? Annyi idő várakozás után így elrontani a végét, na ahhoz tehetség kellett :S
A Star Wars első 3 része, meg az azutáni 3 előzmény része nekem tetszett, igazából a 3 előzmény még jobban is, mint az eredeti 3. De az azutáni film, amikor az a fiatal csajszi a főszereplő, amit abból láttam az csalódás. A Gyűrűk Ura eredeti 3 része után a Hobbit nekem illúzióromboló volt, az új Star Warsoknál is jobban. A Harry Potterek utáni legendás állatok is, bár a Hobbit még jobban. A Star Wars új részei, meg a Legendás állatok és Megfigyeléseik csak szimplán unalmasak, de a Hobbit át se adta azt a mítikus világbéli érzést, amit a Gyűrűk Ura átadott. Nagyon komolytalan számomra a Hobbit. A Legendás Állatoknál az nem tetszik, hogy konkrétan jobban varázsolnak benne, mint a Harry Potterben, meg persze unalmasabb is sokkal.
Ami szeretek és sorozat, az a Mission Impossible és a James Bond, de tulajdonképpen azok bár sorozatok, nem egy ilyen "kitalált világról" szóló sorozatok. Mármint nem egy ilyen mítikus világról, ahol 3 rész egybe egy teljes sztori. E kettő közül a Mission Impossible tetszik jobban, bár a Skyfall nagyon tetszett nekem.
Ami még hatalmas csalódás, az az Ifjú Sheldon. A régi Sheldon irtózatosan jól adta a szerethető de irtó tudálékos figurát, pont a lénye miatt volt szerethető. Az Ifú Sheldon meg egy irritáló tudálékos kis kölyök.
Bár ezekből a folytatásokból nem néztem sokat, mert nem tetszettek.
A"mi a közelmúltban kiverte a biztosítékot, és a mai napig nem tudok elmenni gyalázás nélkül mellette, az a Trónok harca befejezése volt. Adott egy karakter, aki 7 évadon keresztül a női egyenjogúság harcának szinonimája, egy amazon és egy törékeny női szépség, tökéletes, élő szobra, a rabszolgaság eltörlője-avagy- az Elsők, az Andolok és a Rhoyniak királynője és a birodalom védelmezője, sárkányok anyja, a láncok leverője, Mereen királynője, a Nagy Fűtenger Khaleesije- na az Ő történetének a vége az igazi tragédia... ekkora csalódást nemigen éltem át amióta filmet vagy sorozatot nézek( oké, ez biztos túlzás lehet, de most tényleg nem jut eszembe semmi ehhez fogható)"
Igazából számomra nevetséges, hogy csakmert egy erős női karakter van egy sorozatban, az a női egyenjogúság harcával egyenlő. Női uralkodók régen is voltak, ezért a nők egyenlőbbek lettek?
Eleve nevetségesnek tartom a mai női elnyomásokat kiálltó csajokat, mert amikor a férfiak élete nehezebb valamilyen téren, akkor a nagy feministáknak persze nincsen vele nagy problémája. Erre példa, hogy amikor férfiként ugyanazért fizetnek kell mint egy nőnek (buliban jegyvásárlás), akkor már sem baj, hogyha a két nemet eltérően kezelik. Hiszen ha a nők vannak pozitívan diszkriminálva, már sincsen elnyomás. Nem ez a legnagyobb bajom a mai feministákkal, ez egy a sok közül.
De az nevetséges, hogy egy sorozatban van egy női uralkodó és ez az egyenjogúságért vívott harc. Ennél nagyobb dolognak számít, ha egy országot egy nő vezet, nem férfi. De mmint írtam, alapból bajom van a mai feministákkal.
Ha csak az a kérdés, hogy egy nő karriert akar nem családot, abban még támogatni is tudom így hozzáállásban. Sőt még többre is tartom általában azokat a nőket, akik az átlag nőnél karrieristábbak. De a mai feminizmus egy vicc. A szimpla egyenlőséget támogatom, de ha a katonák között vannak többen a férfiak, az bezzeg nem baj a nőknek, de a parlamentbe meg akarnak kvótát, ahol egész szép fizetésért lehet segget mereszteni. De ahol latyakos sárban kell kúszni, ott lehet férfitöbblet nyugodtan, bár a világot a politikusok irányítják elsősorban nem a katonák, ez igaz.
Előző vagyok.
"hogy konkrétan jobban varázsolnak benne, mint a Harry Potterben,"
Ez miért negativum?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!