Kijelenthetjük, hogy a magyar filmgyártás hatalmasat fejlődött?
volt egy korszak, amikor a magyar film egyenlő volt a rossz filmekkel, szerintem az utóbbi filmek alapján hatalmasat fejlődtünk:
- Együtt kezdtük
- Szia! Életem
- Átjáróház ( Ez elég friss)
- Post Mortem
Azt el lehet mondani, hogy jöttek ki jobb alkotások is, ez tény. De hogy összességében jobb lett-e? Nem tudom.
Alapból, amiket írtál példának is megosztóak. Vagy pl ott az Unoka, amit dicsérnek, szerintem viszont egy forgatókönyvi katasztrófa. Ott legfeljebb a technikai dolgokat lehet dicsérni meg az idő úr alakítását az elején. A többi nálam egyenlő az értékelhetetlennel.
Ehhez képest olyan alkotás is kijött, mint a Külön falka, ahol egy amatőr színész jobbat alakít, mint a legtöbb "sztár"színész itthon. Pusztán csak azzal, hogy jó embert castingoltak a szerepre és első nagyjátékfilmként pláne brutális, hogy ennyire jó lett.
Úgyhogy összességében azt mondanám, hogy jöttek ki jó filmek/egész jók, de közte ugyanúgy ott van egy rakás förmedvény. Pl a Valami amerika harmadik részét is szidja mindenki, aki kicsit is ért hozzá. Engem mondjuk szórakoztatott, de ugye ez bizonyos szintig szubjektív is.
És ha kicsit visszatekintünk, akkor korábban is voltak jobb alkotások.
Azt gondoltam, hogy igen, de utánanézve a helyzet picit árnyaltabb.
A rendszerváltás óta ugyan minden évtizedben átlagosan nőtt a bemutatott filmek száma, és átlagosan a filmjeinket most magasabban értékelik, elsősorban köszönhetően Tarr filmjeinek, a Saul fiának és a Testről és lélekrőlnek.
Viszont az elismert filmek száma érdemben nem változott, ott továbbra is az 1970-es évek volt a csúcs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!