Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a filmgyártás meghalt 2005-ben?

Figyelt kérdés
Mi az alapja? Ti is így gondoljátok?

2021. dec. 19. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Jóval előbb meghalt.


Egyszerűen maga a film meghalt (és (szinte) az összes többi művészeti ág), mert már semmi újat nem lehet alkotni.


Ennyi.

2021. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ki mondta ezt?

a magyar, vagy úgy általában?

ezt sehol nem hallottam még.


azóta kismillió film készült, tehát nem halt meg

2021. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Semmi értelme ennek a kijelentésnek. Hogy halt meg és miért pont akkor? Csak a szuperhős francise-ok több tízmilliárd dolláros forgalmat hoztak az elmúlt 15 évben.
2021. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem halt meg. A legtöbb jó film utána készült.
2021. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem halt meg, hiszen most is működik a filmgyártás, de a korábban készült filmek nagy része előtte készült. A 90-es évek voltak a filmek aranykora.
2021. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem halt meg. Tény, hogy minél előrébb járunk az időben, annál nehezebb újat mutatni, hisz évente több ezer film jön ki, de attól még vannak értékes és zseniális filmek. 2005 után hány Nolan film jött ki pl amit a többség és a kritikusok is mind szeretnek és dícsérnek?! Csomó jó film van, csomó izgalmas krimi. Vagy éppen baromi jó mondanivalóval ellátott filmek.


Amúgy a 2005-ös dátumot én sem értem. Legfeljebb a Gyűrűk urához tudom kötni minimálisan, mert az nem sokkal előtte fejeződött be és sokaknak az a csúcs. De én egyáltalán nem gondolom, hogy meghalt volna és azzal sem értek egyet, amikor teljesen általánosan kijelentik, hogy a régi filmek sokkal jobbak voltak. Szeret az ember a régi jó dolgokhoz kötődni, én is így vagyok, de szemellenzővel sem szabad élni. Csak magunkat fosztjuk meg a jó dolgoktól. A világ valtozik, ez is igaz, de most is és régen is voltak jó és rossz dolgok. Ahogy a filmekkel is így van.


Nem muszáj mindenkinek, mindennel egyetértenie, pláne, hogy különbözőek vagyunk, de ott van az IGN Hungary top100-as listája 2000-2020 közötti filmekből. Ezzel sem kell egyetérteni, de abból a 100-ból is rengeteg jó filmet lehet találni, amik 2005 utániak. A sorrend meg mindegy, mert az úgyis mindenkinél más. Inkább maga a felhozatal a nagyon jó.

2021. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es évek nagyon magasra tették a lécet, szerintem is a film Aranykora volt. Hadd ne kezdjek felsorolásba
2021. dec. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5/7 jav:

" a korábban készült emlékezetes, élvezetes filmek nagy része még jóval a 2005-ös évszám előtt készült.

Persze, azóta is vannak nagyon jó filmek, de sokkal kisebb nagyságrendben.

2021. dec. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!