Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The Witcher sorozat össze-viss...

The Witcher sorozat össze-vissza ugrál az időben?

Figyelt kérdés
A hetedik résznél járok és teljesen belezavarodtam. Az első részben megtámadják a királyi családot, meghal csomó mindenki, az ellenség elfoglalja a várat. Egy két részre rá az első részben meghalt királynő él, és valami esküvőre készülnek. De közben a többi szál ugyanonnan folytatódik. Az első részben meghalt az a varázsló, aki a királynőnek segített, a hatodik részben élt, de ott megölték. Most kezdtem a hetedik részt, most megint él az a varázsló, de a királynő is. Teljes káosz. Valaki ezt el tudná magyarázni? Mi az isten van ebben a sorozatban, hogy kell ezt nézni hogy értelme is legyen?? Nem lett volna egyszerűbb ha időrendi sorrendbe rakják a részeket?

2019. dec. 25. 22:41
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
És? Egy néző nem néző? De arra azért jó, hogy fizessen nekik...
2019. dec. 26. 00:12
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

A Trónok harca pont rossz példa, mert nagyon le lett butítva. Minden flashback jelenetet kivágtak, azt is, amit leforgattak az első évadban, pl. amikor az őrült király megöleti Brandon Starkot és az apját.


A későbbi évadok pedig minősíthetetlenek, teljesen hülyére veszi a nézőt.


Szerintem addig örüljünk, amit a The Witcher készítője nem tartja hülyének a nézőt és számít arra, hogy nem lesz probléma a három idősíkkal kiigazodni.

2019. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"Egy néző nem néző? "

Ha van a többség, aki egy összetett sorozatot akar, míg van néhány aki valami lebutított verziót, szerinted melyikre fog apellálni a rendező?

Mindenkinek megfelelni eleve nem lehet, egy néző pedig nyilván jelentéktelen ilyen szempontból.

2019. dec. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Egyébként ne mérgelődj szerintem rajta. Esetleg ha még nem adtad fel és nem utálod teljesen, akkor nézd újra és akkor most már világos lesz. Nem a te hibád, mert elszoktatják a nézőket ettől a sok egyszerűsítéssel.
2019. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Gugu Gabor ***** válasza:
Ha neked nem tetszik akkor el kell engedni nem vagyunk egyformák, nekem is volt sok igen csak népszerű sorozat ami nem jött be
2019. dec. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan bonyolult ez.Én is most kezdem el nézni.A negyedik részig jutottam.Közben megittam 9 sört.De ilyen zavaros fejjel is tudtam követni.
2019. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy lesz akinek ez bonyolult. Épp ma mondtam az egyik ismerősömnek, hogy lemerem fogadni hogy egy rakás ember nem tudta követni. :D Pedig, amúgy tök érthető. Valahol a 2-3. rész környékén lett azt hiszem teljesen egyértelmű, hogy 3 különböző időben fut a cselekmény és nyilván majd szépen összefut. (Az pedig rögtön, hogy 3 szálon fut a cselekmény: varázslónő, vaják, királylány. ) Ebből is látszik, hogy egy csomóan mennyire nem figyelnek arra, amit épp néznek.


Szerintem a Trónok harcánál ez a sorozat már sokkal jobb. Annak az első évadát alig tudtam végigszenvedni. Bevallom nem is néztem tovább. Dögunalmas volt, bár lassú és jól érthető az biztos. (Lehet később jobb lett a sorozat, nem tudom. Az első évad minden érdeklődést kiölt belőlem.)

2019. dec. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Az utolsó rész van vissza, azt azért még megnézem.


"Valahol a 2-3. rész környékén lett azt hiszem teljesen egyértelmű, hogy 3 különböző időben fut a cselekmény"


Hát nekem ott lett teljesen káosz. :D Mikor Jennifer utazik a szekéren a a hercegnővel és mondja, hogy kb. 30 éve szolgálja már őket, mondom mi van?? És akkor arra számítottam, hogy mindenki 30 évet fog ugrani az időben, de ahhoz képest a többiek ott folytatták ahol voltak. Tehát Jennifer története 30 évvel a vár megtámadása előtt kezdődött? Csakmert ilyenkor oda szokták írni, hogy "x évvel korábban". Azért nem volt érthető..

2019. dec. 26. 10:03
 19/30 anonim ***** válasza:
Igazából a királylány története a jelen. Azzal kezdünk. Majd minden más előzmény. Yennefer és Geralt története jóval korábban kezdődik és azt meséli el, hogy ők hogy jutnak oda, ahol a végén lesznek. Yennefer története kezdődik a legrégebbről, Geralt története a kettő között játszódik. (Ez látszik pl. abból, hogy amikor Yennefer befúrja magát az általa választott udvarba, a striga szülei, akinek az átkát épp akkor töri meg Geralt, ott még csak gyerekek.) A három karakter 3 különböző időben van és folyamatosan forr össze a történetük és kerülnek időben egyre közelebb egymáshoz. A szövegből és a történetből derül ki, hogy épp ki hol tart az időben, pl.:a hercegnő még meg sem született, Nilfgaard még jelentéktelen, Cintrát még virágzik, már tervezik Cintra ellen a támadást...stb., ezek mind-mind viszonyítási pontok és a sok kis darabból, a végén áll össze a teljes kép.
2019. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Már vártam, hogy a trónok harca fanok sírjanak, hogy milyen bonyolult, hogy egy sorozat történetvezetése kicsit eltér a szokásostól... Eleinte tényleg furcsa lehet de legkésőbb a 4. részre már azért elég egyértelműen összeáll, hogy igen, három idősík van. Cirié a jelen, Geralté a múlt, Yenneferé meg a régmúlt. És azért kellenek a nagyobb időbeli ugrások, hogy ezek a végén összeérjenek. De már az első részekben is vannak utalások amikből le lehet vágni, ha kicsit figyel az ember. Első részben szóba kerül, hogy Calanthe akkor nyerte az első csatáját, amikor kb annyi idős volt mint most Ciri. Renfri pedig a következő jelenetben mondja Geraltnak, hogy cintrai Calanthe épp most nyeri első csatáját... Vagy épp a harmadik részben, ahol Foltest és a húga kapcsolata a téma, sőt még egy gyerekkori festmény is van róluk a kamerába tolva. Majd Yennefer szálán megjelenik a banketten Foltest és a húga gyerekként, és nem csak hogy egy az egyben ugyanúgy néznek ki mint a festményen, még jó hangosan mondják is a nevüket, hogy a nézőnek egyértelmű legyen. :D :D És még sok ilyen, a későbbi részekben is. Azért annyira nem bonyolult ez.
2019. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!