Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The Witcher sorozat össze-viss...

The Witcher sorozat össze-vissza ugrál az időben?

Figyelt kérdés
A hetedik résznél járok és teljesen belezavarodtam. Az első részben megtámadják a királyi családot, meghal csomó mindenki, az ellenség elfoglalja a várat. Egy két részre rá az első részben meghalt királynő él, és valami esküvőre készülnek. De közben a többi szál ugyanonnan folytatódik. Az első részben meghalt az a varázsló, aki a királynőnek segített, a hatodik részben élt, de ott megölték. Most kezdtem a hetedik részt, most megint él az a varázsló, de a királynő is. Teljes káosz. Valaki ezt el tudná magyarázni? Mi az isten van ebben a sorozatban, hogy kell ezt nézni hogy értelme is legyen?? Nem lett volna egyszerűbb ha időrendi sorrendbe rakják a részeket?

2019. dec. 25. 22:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna egyszerűbb, hiszen a 7. részben derül ki, hogy Geralt is ott van már Cintrában Ciriért.


Annyira azért nem bonyolult. Az első rész Cintra szála jelen és a 7. rész ugyanúgy a jelen események bemutatása Geralt szemén át, illetve a folytatása.

2019. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hogy lenne a hetedik rész a jelen, ahol a királynő meg a varázsló még él, ha az első részben meghaltak? Az első részben meghalt a királynő. Ha a hetedik rész a folytatása, akkor a hetedik részben is halottnak kellene lennie, ahhoz képest az még a támadás ELŐTT játszódik, az előtt a támadás előtt, ami az első részben volt. Ne mondd, hogy ez logikus...
2019. dec. 25. 23:08
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugrál össze-vissza, szimplán mindhárom karakter története más idősíkban van. Yenneferből sem 1-2 nap alatt lett varázslónő meg "szépségkirálynő", az ő sztorija és Geralté is több évet ölel fel. Ezzel szemben Ciri sztorija csak kb 1-2 hetet. A 7. részben ér el Geralt története oda, ahol az első részben Ciri sztorija kezdődött. Ha jobban megnézed, ahol Ciri kint a téren játszik a gyerekekkel, ami az 1. részben van, az megjelenik a 7. részben is, csak Geralt szemszögéből. Muszáj volt a készítőknek így megoldania, mert nem csak Geraltot akarták a középpontba helyezni, hanem Cirit és Yennefert is. Emiatt kellett ez a kis kuszaság, hogy mindhárom karakterhez lehessen kötődni és már az első évadban felvezethessék a történetüket.
2019. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a hetedik rész a folytatása"


Azt írtam, hogy a jelen események bemutatása Geralt szemén át, azaz más szemszögből és a folytatása, amit már Ciri az első részben nem látott.


Lehet nem a legjobb megoldás, de azért nem is bonyolult, mert csak három idősík van.

2019. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hát én ezt továbbra se értem. Más sorozat meg tudja oldani, hogy több szereplőt bemutasson egyszerre. Ha a kövi évad is ilyen lesz, biztos nem nézem. Viszont most nem azért, de ezt honnan kéne tudnia a nézőnek? Miért nem írták az első rész elején, hogy ne keressük az összefüggést a három sztori meg a részek között, mert nincs? Annyira dicsérték a sorozatot, azért kezdtem el nézni, ezzel szemben meg csak fölhúzom magam rajta. Nem értem mire fel volt ez a nagy felhajtás...
2019. dec. 25. 23:42
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

"Más sorozat meg tudja oldani, hogy több szereplőt bemutasson egyszerre"

Általában egy sorozatra nem jellemző hogy az egyes főbb karakterek felvezetése teljesen eltérő hosszúságú időszakokat ölel fel. Amikor viszont igen, akkor magától értetődik, hogy lesz egy kis csapongás az időben, mire a több szál összeér.

Ha végiggondolja az ember, semmi bonyolult nincs benne.

2019. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Hát akkor ne öleljen fel olyan hosszú időszakot. Ott van pl a trónok harca. 10 milliárd szereplő volt ott is, mégis érthető volt a sztori és kötődni is tudtunk hozzájuk.
2019. dec. 25. 23:53
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"Hát akkor ne öleljen fel olyan hosszú időszakot"

Miért ne? Mert előfordulhat hogy egy-két lassú észjárású Jóska Pista nem tudja követni?

Egy film vagy sorozat célja az hogy minél több embernek tetsszen, nem az hogy rém egyszerű legyen hogy tuti mindenki megértse.

2019. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Jó de akkor legalább szólni kéne előtte a nézőnek. Ha már fizetett a netflixért hogy nézhesse... "a történet több idősíkon fut, majd az utolsó részre össze fog állni a sztori, ne aggódjon, ha a közepén még nem ért semmit"
2019. dec. 26. 00:06
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
A legtöbben értették, szóval nem a sorozatban van a hiba, ha te nem.
2019. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!