Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Most mi értelme van ennek a...

Most mi értelme van ennek a cosplay dolognak?

Figyelt kérdés
Tök nem látom értelmét, elcseszel egy csomó pénzt azért hogy beöltözz egy mesefigurának,aztán leégesd magad egy népszerű helyen? ennyi a mai gyerekek szórakozása? Most azt ne mondjátok hogy ez akkora buli...
2012. ápr. 22. 21:52
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy az előző mondja , amugy kérdező téged mi a fa*zért érdekel ki mit csinál?
2012. jún. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy van vele, hogy "Beöltözésre ott van óvodában, meg alsó osztályokban a farsang." És hát végül is igaza van, mert, ahogy az ember idősebb lesz, elveszti az érdeklődését az iránt, hogy hercegnő, Zorró, Super Man, és hasonló legyen. Viszont mi c(r)o(s)splayerek egyre több vonzalmat érzünk az iránt, hogy a fantáziánk legkedvesebb személyének adjuk ki magunkat, csak most már kicsit szélesebb a választék. :D
2012. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
De ezt sem értem.... Nem érzitek magatokat egy kicsit gyerekesnek?:) Most az mimár hogy 25-30 évesek mesehősöknek öltözve rohangálnak? Meg azis tiszta gáz hogy mindenki próbál hasonlítani a japánokra, tehát úgy röhög mint vmi animében szokás, meg olyan haverom is van nem is egy aki nem szereti a sushit mégis eszi mert az japán... Itt magyarországon soha nem lesz semmi japán.... Nem kéne eröltetni :S
2012. jún. 13. 23:43
 14/55 anonim ***** válasza:
de neked az mért fáj ha más csinálja..?
2012. jún. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
76%

Míg más az alkoholba, drogokba, csajozásba, szexbe stb-be folytja a bánatát, mi így tereljük el a figyelmet a rossz dolgokról.

Én valahogy nehezen hiszem el, hogy a te életedben nincs olyan film, együttes, vagy bármi, amiket/kiket imádsz, és rájuk próbálsz hasonlítani.

Tegyük fel, hogy a kedvenc bandád egy rockbanda (bocsi, ha nem szereted a rockot). Akkor gondolom megfordult a fejedben, hogy beszerezz egy zenekaros pólót, de ha nem is, a stílusodon biztos meglátszik, ha rocker vagy.

Mi azért szeretjük japánt/ a japánokat, mert annyira mások... Náluk minden tiszta jó, minden tele van finom kajákkal, cuki dolgokkal (persze, biztos, hogy nekik is meg van a maguk baja), de felénk ezt nem sugározzák. Nekünk tetszik, hogy ők szinte bármit felvehetnek, mászkálhatnak pl. loliban egész nap, senki nem szólja meg őket. Na, hát itt azért lehet, hogy megvernének minket.

Ha nem szereti a sushit, fogalmam sincs minek eszi, biztos meg akarja szeretni...

Na igen... De nézz csak körül. Mint említettem, Japán tele van színekkel, vidámsággal, stb. (persze azért a japán emberek nem olyan barátságosak, tehát lehet, ha fellöknek az utcán, nem kérnek bocsánatot), de márd hozzá Mo.-t... Ez egy depis ország. Na most akkor te hol lennél szívesebben...?

2012. jún. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Pont egy ilyen emberrel akartam találkozni a kérdés kapcsán,mert te normálisan mondod el a dolgokat :) De Japánban semmi vidámságot nem látok. Egyszerűen egy beteg népség ami megeszik mindent és sok dolgot olyan csúnyán eltúloznak hogy az már gusztustalan. Vegyük Pl az animéket. Egy normális ember megnézi, és mulat rajta ( Énis szerettem régen a death note-t de eszembe sem jutott hogy beöltözzek.) de a japánok meg beöltöznek meg minden iparcikkükre rárakják ami szerintem túlzás. Ugyanígy vannak a tv műsorokkal, egyenesen beteges amit leművelnek, a Szexről meg ne is beszéljünk. És lehet hogy én vagyok a maradi ilyen téren de attól még mert vki kedvel vmit nem kell mániákussá vállnia tőle :)

2012. jún. 14. 17:26
 17/55 anonim ***** válasza:

Oh, köszönöm. :) Ez csupán azért van, mert értem a problémádat - habár erősen animés vagyok, de megértem, hogy neked ez furcsa, és idegen, na meg igen, amit a tv-ben közbetítenek... (és sokszor a magyar cosplayerek sem normálisak, bevallom, emiatt meg is van rólunk a véleménye a kedves szülőknek/egyéb embereknek, amiket a kamerák felvesznek, és leközvetítenek a TV-ben, vagy a neten...)


Igen, tény és való, hogy "a japánok nem emberek" néha valóban, erőteljesen helytálló. Igen, valóban erőteljesen perverzek, igen, imádják a "cuki", habos-babos, csipkés, színes dolgokat.

De vess egy pillantást a tájaikra. Az a sok cseresznyevirág, és egyéb más növények, a szép kertjeik, a házak, a kultúra, a népviselet, a gésák, szamurájok... Ha az animék, a cosplay világa nem is, ez egész biztos, hogy egy kissé megérinti az embereket. [link] Hm? Tudod mit? Ajánlok egy remek oldalt, amin rengeteg mindent olvashatsz japánról, hátha más lesz a véleményed. :3

htttp://www.suja.gportal.hu

Persze nem akarom megváltoztatni, félre ne érts! Csak egy kicsit nézegess szét, ha lesz kedved meg időd.

2012. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

Milyen ügyesen vív - amilyenre rajzolják.

Milyen nagyot ugrik - amilyenre rajzolják.


A kérdező arra kívánt rávilágítani, hogy hogyan lehetséges, hogy abszolút semmilyen materiális formában nem létező kitalált karakterek személyiségét miért kívánják átvenni az emberek. Mert ha te most Jockey Ewingnek öltözöl és olajmágnásnak készülsz, az még mindig korrektebb, mint piros ruhát öltve kámehámét kiáltozni, tudván hogy a te kezedből nem jön ki a kámeháme... szóval érted. A kérdés arra irányul, hogy akik így éreznek élettelen dolgok iránt, azoknak mi baj van az agyában. Ha én az íróasztalokért rajonganék, mert mesés a kidolgozásuk és olyan szexi mind a 4 lábuk, és asztalnak öltöznék, mindenki hülyének nézne.. na ez épp ugyanaz.

2012. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Nem, nem egészen... Ugyan is, egy íróasztal nincs felruházva emberi tulajdonságokkal. (Pl. nem jár két lábon, nem beszél, nem eszik, vagy alszik...). Az anime/manga karakterek pedig igen. Továbbá, nem csak ilyen animék léteznek. Vannak olyan animék, amik iskolai élettel foglalkoznak, természetesen egy kevés bonyodalom abban is van (Aishiteruze Baby). Természetesen nem valószínű, hogy egy 14-15 éves fiúnak kell felnevelnie az 5 éves unokahúgát, na de nem is küzdenek benne reigun-nal...

Miért lenne baj, ha valakit megfog a kissé ügyetlen, ám annál odaadóbb Kippei? Szerintem ebben semmi rossz nincs. Egyszerűen megfogta a karakter. Ennyi.

2012. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
Én láttam egy mesét aminek az a címe, hogy A bátor kenyérpirító kalandjai. Lehet, az asztal rossz példa volt. Ha legközelebb egy ilyen össznépi rendezvényen kenyérpirítónak öltözve látsz, gyere oda nyugodtan, mert én leszek az.
2012. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!