Miért tetszik sokaknak jobban a Death Note, mint az AoT?
Tehát, végignéztem mindkettőt, és sokkalta jobban tetszett az Aot.
Tele van semmitmondó beszélgetésekkel, hogy a részszereplőknek is legyen valami mondata.
Yagami egy érzelemmentes, istenkomplexusos köcsög, nem értem, hogy tud vele bárki is azonosulni. Kb olyan mintha Yagami és az apja fordítva lennének bekötve. Az apja buta, mint a segg és az összes többi rendőr is. A sorozat addig volt érdekes, amég L meg nem halt. Egyetlen értékelhető karakter volt. Misza is tök érdekes karakter lehetett volna, sajnálom, hogy ennyivel letudták, hogy mindent megtesz Yagaminak. Sokkal többet ki lehetett volna hozni az egészből.
Ehhez képest az Aot végig izgalmas, brutál jó animációkkal, Erennel lehet azonosulni azok után, amit átélt. Vannak szereplők, akiket nagyon meglehet szeretni, jól felépített az egész sztori, mindig kiváncsi voltam, mit hoz a kövi rész. Ha valaki tud ennél jobb animét, írja már le legyen szíves.
Szerintem nem összemérhetők. Teljesen más zsáner, teljesen más belső dinamika. Hogy kinek melyik tetszik, melyiket találja jobbnak, kB ízlés kérdése.
A Death Note egy klasszikus detektív regény, némi fantasy csavarral. A bűnöző lángelme és a zseniális mesterdetektív elmepárbaja, ami "a cél szentesíti az eszközt" illetve a "kinek van joga másokat elítélni" morális kérdések köré van feltekerve.
Ezzel szemben az AoT egy tipikus akció-fantasy, némi intrikával a háttérben. Emberevő óriások fenyegetik az emberiség túlélését, a fő kérdés először a túlélés, később megjelenik az ellenség megsemmisítésének kérdése.
Ami a dinamikát illeti, a Death Note sötét és lassú, amivel a monológokra, a moralizálásra erősít rá, ahhoz teremt hangulatot. Az AoT sokkal inkább a veszélyt, a készültséget emeli ki azzal hogy mindig minden élénk színű, világos és folyamatosan pörög, amikor egy óriás megjelenik.
Szerintem ezek annyira különböznek egymástól, hogy értelmetlen összehasonlani őket. Aki inkább akció vonalon mozog, annak az AoT lesz a befutó, aki inkább krimi vonalon, annak meg a Death Note.
Én csak annyit szólnék hozzá az egészhez, hogy gyanúm szerint a kérdező nem merné őszintén elárulni életkorát, mert kiderülne, miért látja úgy a dolgot, ahogy.
Kell egy bizonyos érettség ahhoz, hogy a mélységnek ne a felszínét érzékelje csupán valaki (hanem hogy lássa, mi van mögötte), ugyanakkor a felszínesnek a hatásvadász mivolta meg ne ragadja el.
Egyetértek az utsóval.
Egyébként 20 vagyok.
"Erennel lehet azonosulni azok után, amit átélt"
Ezt kifejtenéd? A te anyádat is megette egy titán? Vagy itt mire kell gondolni?
Nekem pont az a bajom, hogy a valóságban pont fordítva van. Az SnK karakterek pont távoliak, nehezen lehet azonosulni velük potn a defektjeik miatt. Erennel egyáltalán nem lehet, mivel a legtöbb ember nem gondolkozik olyan szélsőségesen, hogy mindenki pusztuljon, csak ők nem.
Ez minden karakterre elmondható, pl. Erwin egy nagyon szeretett karakter, de azonosulni nagyon nehéz vele, mert az emberek nem áldozzák fel így az embereket, illetve akár saját magukat egy jobb ügyért.
Ezzel szemben a Death Note-ban egy olyan alapvető ideológia, elképzelés van a középpontban, amin sokan gondolkodtak már, a halálbüntetés kérdéséről. Ez egy sokkal közelebbi kérdés, mint a népirtás.
Egyébként meg maguk a story-kat nézve, a Death Note jobb. Az SnK szarul indult, mivel Erent direkt egy tipikus shounen karakternek írta meg Isayama, amivel az első évad igazából nem nagyon lett különleges. Kb. egy TTGL reboot is lehetett volna.
A végefelé pedig behozott feleslegesen olyan elemeket, amikkel csak a nézőt szerette volna lenyűgözni, viszont plothole-okat okozott a történetben.
A Death Note-nak ezzel szemben csak a vége lett gyengébb, az eleje, közepe elég erős volt.
"Ha valaki tud ennél jobb animét, írja már le legyen szíves."
Oh, számtalan.
Code Geass, FuruBa, Bakemonogatari, ha csak hasból kell párat mondani.
Azért mondtam, hogy lehet vele azonosulni, mert amit átélt az szomorú, és érhető, hogy amit tesz, azt miért teszi, mi okból kifolyólag. Védi a szeretteit, egy motiváló személy.
Ezzel szemben Yagamival én nem tudtam, mert egy streber gyökér, akinek barátai sincsenek. Egy kisfiú, aki csak az önös érdekeit nézi, istent akar játszani, és azt hiszi mindenki felett áll. Ez nála azt jelenti, hogy abban leli örömét ha embereket gyilkol. Így éli ki a nárcisztikus hajlamait.
Persze nem mondom, volt olyan rész benne amit élveztem, de nem nagy durranás...
Engem meg pont a Code Geass meg a Madoka nem nyűgözött le, pedig azok is szanaszét hype-olva, most akkor mi van?
(Btw, ahhoz, hogy egy karakterrel azonosulni tudj, nem szükséges, hogy pont ugyanazokat a dolgokat tapasztald meg a valóságban, mint ő fikcióban, általános empátia kérdése inkább. Light meg szerintem "defektesebb", mint az összes AoT karakter együttvéve, szóval eddig ezt az érvelést értem a legkevésbé.)
#18
"amit átélt az szomorú, és érhető, hogy amit tesz, azt miért teszi, mi okból kifolyólag"
Nem, egyáltalán nem. Mutass még egy embert, aki a szomorúsága miatt népirtásba kezd és olyan népeket is adott esetben megtámadna, amiknek hozzá semmi köze.
Pont a bekattantsága miatt nem lehet vele azonosulni.
"egy streber gyökér, akinek barátai sincsenek"
Igen, erről szól az anime. Egy olyan dolog, ami se nincs kitárgyalva, se nincs bemutatva.
Igazad van, fontos szempont. :DDD
Kb. olyan mintha azt mondanád, hogy nem tudsz Erennel azonosulni, mert sosem láttuk, amikor WC-re ment, vagyis az a következtetés, hoyg sosem jár WC-re, ezért nem is ember.
Hogy kellene azonosulni egy nem emberrel?
"Egy kisfiú, aki csak az önös érdekeit nézi, istent akar játszani, és azt hiszi mindenki felett áll"
Ez igaz Erenre is.
Az önös érdekeit nézi. Mégha igaz is lenne, hogy az egész világ ellene van, akkor is önös érdek, hogy inkább ők éljenek kevesen, mint a világ többi része sokan.
Ő is Istent játszik, mivel azt hiszi, hogy ő eldöntheti, hogy kit ölhet meg, ahogy azt hiszi mindenki felett áll, ezért csinált egyedül mindent.
"Ez nála azt jelenti, hogy abban leli örömét ha embereket gyilkol. Így éli ki a nárcisztikus hajlamait."
Ebből amúgy tényleg látszik, hogy nem értetted, mivel nem lelte ebben az örömét. Ha ebben lelte volna, akkor soha nem ruházta volna át másra a listát, hogy más öljön vele, mivel akkor nem lett volna öröme benne.
A valóságban a gyilkosság nem érdekelte, nem hatotta meg, de örömét se lelte benne, ezért tudta ilyen nyugodtan csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!