Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Szerintetek milyen hazánkban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen hazánkban egynemű kapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatok? Vélemények? Nehézségek, ti hogy látjátok a helyzetet?


Vidéki vagyok, itt egy kezemen meg tudom számolni, hogy évente hány egynemű pár jön szembe velem. Nyáron külföldön kicsit irigykedve, de mindenképp csodálva néztem, milyen sokan sétáltak kézenfogva, összebújva, és még csak egy kósza pillantást se vetettek utánuk a helyiek, teljesen természetes volt ez az életkép. Ez számomra itthon nagyon nehezen elképzelhető, szerintem a kapcsolat minél több szintet lép, annál keményebb falakba ütközik az ember.

22/l



2018. jan. 21. 21:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A transzneműség és a melegség nem jár kéz a kézben.
2018. jan. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #20!

Először is te meg azt ne döntsd el hogy én hogy éljem az életemet.

Másrészt neked sincs semmiféle képzettséged. Attól nem lesz senki meleg/biszex/hetero/transznemű ,mert ezt látja.

De nem is szoktam gyerekeke előtt fél órás csókcsatába bonyolódni 1. Ha már itt tartunk nálunk szerinte az is károsabb amikor a heterok egymást falják, amit én amúgy napi szinten látok a buszon amivel közlekedek. Ezt melegektől sem tolerálnám nyilván de mondjuk tőlük még nem is láttam ilyet.

2. Különben meg az általad felhozott példának nincs sok köze a kérdésben felmerülő problémákhoz. Attól hogy most előhozol mindent ami a témához valamilyen minimális szinten kapcsolódik nem győzöl meg senkit.

3. Ami történ hatalmas nagy felelőtlenség de ugye nem két kézen fogva sétáló leszbikus felelősége, hanem az ellenőrizetlen oldalé meg a gyerek szüleié.

Nem vagyok jártas ebben a témában, de úgy tudom hogy senki nem operáltathatja át magát, csak pszhichológiai vizsgálatok után.

3. Csak egy röpke példa:

Úgy nőttem fel a két lánytestvéremmel, hogy sokat vigyázott ránk a nagynénénk aki 9 éves koromban eldobta az addigi nőies kinézetét, kopaszra borotválta a fejét, telivaratta magát, férfiruhát hord, fültágítója van.

Mégsem akar egyikőnk sem fiú lenni, de még csak egy fiús tulajdonságunk sincs. Én a lányokat szeretem, de nem azért mert láttam kiskoromban két nénit akik egymás kezét fogják, nem is a nagynéném miatt hanem mert oviban is a lányok érdekeltek. A húgaimat meg a fiúk és ez akkor is így lenne ha még életükben nem láttak volna hetero embert.

2018. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Aki a transznemű példát felhozta, neki címzem ezt:


Azért ha kicsit is belegondolnál, te a nagy szaktudásoddal, meg miegymásoddal, amit tőlünk hiányolsz, igazán láthatnád, hogy ez egy az egyben a szülők felelőssége.

Számtalan példát lehetne hozni, amikor a gyerek olyan oldalakra téved, ahova nem kéne, DE a szülőnek igenis lenne lehetősége segíteni.

Az a szerencsétlen gyerek valószínűleg teljesen össze volt zavarodva, A SZÜLEIVEL NEM TUDOTT BESZÉLNI A PROBLÉMÁIRÓL és így úgy gondolta magától kezd bele akármibe is.

Ha egy felelősségteljes szülő ezt látja, nem kiveri a gyereke fejéből, hanem szépen kézen fogja, elviszi szakemberhez, megbeszélnek néhány időpontot és teljes megnyugtatás mellett, hogy ő mindig a gyereke marad, szépen nyugodt kereteken belül a gyerek jobban átláthatta volna mit akar és mit nem...


Nem az lgbtq propaganda miatt vannak ezek, hanem a nemtörődöm szülők miatt.

Mint ahogy mikor mutogattok azzal, hogy milyen szar lesz egy meleg szülőkkel rendelkező gyereknek mert basztatni fogják... és az kinek a hibája? Nem a társadalomé, akiktől ezt látja a gyerek, hogy gyűlölködni kell?

Gondolkozz már kicsit, te nagyokos.

2018. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Kedves #18-as (egyben #19 és #20-as) válaszadó, valóban elkanyarodtál kicsit az eredeti témától.

Véleményem szerint semmi gond nincs a transzneműséggel. Nekem teljesen mindegy, kinek mi vagy épp mi nincs a nadrágjában, nem vagyok ennyire kutakodó szellem. Olyan nehéz valakit emberszámba venni? Ha bunkó az illető, így is, úgy is elküldöm melegebb éghajlatra.

Nem igazán értem, miért hozod fel ide a pszichológiát meg egyéb alig-alig kapcsolódó dolgokat - a melegség, leszbikusság, biszexualitás, transzneműség stb nem tartozik ide, már nagyon nem azt a kort írjuk, ahol még ez kezelendő betegség volt (teljesen tévesen), vagy bele kellett magyarázni valamit, ami nem oda való volt. Vannak rosszul sikerült történetek, aláírom. Van, amivel én sem értek egyet az LMBT+ közösséggel kapcsolatban, elismerem. Néhány tagot én sem tudok hová sorolni. De ettől még nem lesz hosszabb a munkaidőm és kevesebb a fizetésem, szóval minek háborogjak. Te se tedd, inkább járj utána egy adott témának, ha szakértője szeretnél lenni, mert ez így elég hiányos. Nem tűnsz se pszichológusnak, se hasonló ágazatban dolgozó, ehhez értő szakembernek.


Elnyomottak vagyunk? IGEN. Ezzel meg se próbálj vitatkozni, mert az, hogy éppen csak tolerálva vagyunk, közel sem egy EU-s ország 2018-as szintjének felel meg. Amíg személyiségi jogok sérülnek, diszkrimináció és hátrányos megkülönböztetés ér bennünket, addig el vagyunk nyomva. Na, de ez is azt mutatja, mennyit fogsz fel ebből, hogy egy kézfogás, vagy egy vállra hajtott fej (olvasd el újra) ennyire sértő számodra. Hidd el, panaszkodhatnék másért is, de nem teszem, ez is sok volt neked. Egy kézfogás.


A többieknek köszönöm szépen az eddig érkezett válaszokat!

2018. jan. 23. 11:10
 25/30 A kérdező kommentje:

Még csak annyit, ott tényleg valami nagy gubanc van a szülő-gyerek kapcsolattal, ahol a 14 éves internetről beszerzett nemi hormont kezd el szedni... mármint, semmi sem kizárt, de azért nem minden második háztartásban van ez így. Kérlek, ne ijesztgess ezzel senkit, max annyit tehetsz, hogy ha megkérdőjelezhető szülői magatartást észlelsz, akkor valamilyen szinten lépsz. Vagy beszélsz velük, vagy jelzed egy olyan szervnek, ami vizsgálatot indít az ügyben - persze ne ülj a telefonra és hívogasd a gyámügyet, mert a szomszéd Dávidon tegnap rózsaszín póló volt, meg a Kovácsék kislányának rövid, "fiús" frizurája van.


"Azért, mert ne te döntsd már el, mindenféle képzettség nélkül, más gyereke hogyan nőjön fel, és milyen nemi identitásokat lásson maga körül."

2018. jan. 23. 11:18
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy meg nem hiszem, hogy a szerelmi élet körül kellene forognia a világnak, meg milyen kbszott nagy tehernek kellene ennek lenni, van pár dolog, ami kitölti még az emberek életét.....pl a munka, hobbi, pihenés, stb.... "


Miért nekünk szerinted nincs munkánk meg hobbink hanem csak a szerelmi életünk körül forog a világ? Nagyon könnyen beszélsz heteroként úgy hogy elképzelésed sincs min megy keresztül egy nem heteroszexuális.


"Nehogy már az legyen a legnagyobb probléma, hogy a maradék xy órát utcán töltve, nem dönthetem a párocskám bordái közé a fejecskémet, meg hogy hüphüp, micsoda frusztrráció ez, és el vagyunk nyomva..."


Senki nem mondta hogy ez a legnagyobb problémánk és nem azért döntöm a párocskám bordái közé a fejecskémet mert sajnáltatom magam, hanem mert a párom és szeretem.


" nem tudják eldönteni, most melyik nemet szeretik éppen, és ezek fröcsögnek a neten, hogy hogyan kellene élni másoknak, azért az már kilő pár biztosítékot. "


Egyedül te fröcsögsz itt és akarod megmondani másoknak hogy hogyan éljenek. Én nem szoktam megmondani a heteroknak hogy otthon a 4 fal között fogják egymás kezét.

Aztán ki nem tudja eldönteni melyik nemet szereti? Egyrészt vannak a biszexuálisak, akik mindkét nemet. Van aki csak a saját nemét mint én de képzeld nem voltam ebben mindig teljesen biztos, volt hogy próbáltam meggyőzni magamat hogy nem így van. Örülök hogy te mindig biztosan tudtad, de képzeld nem mindenki olyan mint te. Ebből is látszik hogy te sem vagy pszichológus.


Ja és nem vagyok ösztönlény, legtöbb ösztönlényt hetero pasik közül ismerek, akik csak mennek a farkuk után. (persze ez nem az összes hetero pasira vonatkozik)

2018. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Borzalmas.. Konkrétan csak azért nem leszek pasival, hogy ezeknek ne kedvezzek, de komolyan el vagyok keseredve, hogy ez ennyire szar.. Nem is az, hogy az utcán nem mertem megölelni aki tetszett, mert van aki rájött, hogy van köztünk valami, konkrétan ez volt a legkisebb bajom. Az volt a mázlim, hogy a gimiben ezzel senkinek nem volt baja. Viszont alapból se tudtunk együtt lenni. Konkrétan abból, hogy picit megkedveltük egymást a rokonaink egyből megsejtették, pedig nagyon is óvatosak voltunk. Úgyhogy ez után el is vethettük ezt a kapcsolat-dolgot. Egyszerűen kiakasztó, hogy találsz valakit akivel az életedet is leélnéd, aztán nem teheted meg. Szóval köszönöm én komoly kapcsolatot többet nem kérek ebben az országban:( :(
2018. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kedves 20as.. Annak a kislánynak valószínűleg olyanok voltak a szülei, hogy nem merte velük megbeszélni ezt, szóval ez rohadtul nem annak az oldalnak a hibája xd Gyerekkorom óta fiú akarok lenni egyébként, utánanéztem, és úgy jöttem rá, hogy nem éri meg, mert nem lehetek teljesen férfi. Egyébként meg 18 éves kortól is nehéz férfi hormonokhoz hozzájutni, szóval nem tudom, hogy mit beszélsz itt egy 14 éves kislányról xd (utolsó vagyok)
2018. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Már akartak megtépni, húzták el tőlünk a kisgyerekeket, és csomószor fordultak utánunk, füttyögtek és stb. mikor exemmel kézen fogva sétáltunk, de igazából nem nagyon érdekelt, néha még élvezem is ha megbámulnak...Viszont sok elismerő tekintetet is be lehet gyűjteni azért, ami viszont duplán olyan jó érzés..:D
2018. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én debreceni vagyok, amikor épp van barátnőm, általában felvállalom nyílt utcán, illetve szórakozóhelyen is. Eddig még nem nagyon hallottam, hogy nekünk beszóltak volna az utcákon, szórakozóhelyen meg aztán végképp nem, ott még cifrábbak is megesnek. A magukat skinheadnek, meg homofóbnak valló emberek se csináltak semmit xd


De ellenben nekem az egyik barátom egy meleg srác, na szegényre ránéznek, és már bajok vannak, nem egyszer fenyegették meg, hogy megverik, a srác már gázsrpayt is hord magánál, pedig semmit nem csinál, csak megy az utcán.


Szóval nekem összességében pozitív tapasztalataim vannak, bár hallottam nem túl szép történeteket is.


18/L/L

2018. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!