Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Szerintetek milyen hazánkban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen hazánkban egynemű kapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatok? Vélemények? Nehézségek, ti hogy látjátok a helyzetet?


Vidéki vagyok, itt egy kezemen meg tudom számolni, hogy évente hány egynemű pár jön szembe velem. Nyáron külföldön kicsit irigykedve, de mindenképp csodálva néztem, milyen sokan sétáltak kézenfogva, összebújva, és még csak egy kósza pillantást se vetettek utánuk a helyiek, teljesen természetes volt ez az életkép. Ez számomra itthon nagyon nehezen elképzelhető, szerintem a kapcsolat minél több szintet lép, annál keményebb falakba ütközik az ember.

22/l



2018. jan. 21. 21:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Bírom már az ilyen korlátolt, érzéketlen, és beszűkült látószögű embereket, mint pl az első hozzászóló...

Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen emberek hogy viselnék ennek az egésznek a terhét, meg a vonzatát a dolognak. Nem a melegségen múlik az, hogy valaki meddig megy el a lakáson kívül, ez siman az alapintelligencia része... na de mindegy is.


Kérdező: én is vidéki vagyok, (de utálom ezt a kifejezést) de én még sohasem láttam meleg párokat nyíltan és felvállalva sétálni. Sajnos az egész ország visszamaradottabb ebben (is), ha valami eltér a megszokottól és a többség által gyakorolt dolgoktól, az már rossz és elítélendő.

Nekem a szívem szakad meg, hogy nem hozhatok haza senkit, mert nem tudják... Sima barátnőként lakni csak együtt a család előtt

Az utolso mondatot pedig szerintem nagyon nagyon jól látod.

2018. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen szívesen elköltöznék innen, de pont most gondolkodtam azon hogy mindezek ellenére, sem lennék hetero, ha döntés kérdése lenne akkor sem :D

22/l

2018. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
7%

ahogy én észrevettem a leszbik egyáltalán nem csinálnak ebből titkot.

lazán sétálnak kézenfogva,megölelik megpuszilják egymást.

néhányan megnézik őket de ennyi.

egy héten 2-3 ilyen párt tuti látok újpesten.

mondjuk az is benne lehet ebbe,hogy ahogy elnéztem az egyikük mindig úgy néz ki és úgy öltözködik mintha pasi lenne.

ezért első látásra fel sem tűnik,hogy az egy nő.

2018. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy troll mindenkit legyoz? Normalis heterot (engem) nem zavar a normalis emberi viselkedes. Az hogy ket ember szereti egymast szamomra normalis. Az, hogy ki miben hisz mit tart jonak az mas kerdes, mindenki mas veidegzodestol szenved, de amit a termeszet adott az termeszetes. Ennyi.

A csendes tobbseg elfogadja es nem foglalkozik vele.

Egyebkent meleg par meg sosem zavart metron/vonaton, de hetero mar ment az agyamra a csattogos nyelvcsatajuk reprezentative mutatasatol. Kutyat nem erdekelne...

2018. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván vannak falak,mindenki 100%-ig soha nem lesz elfogadó, de meg kell tanulni felette állni ezeknek. Mi nem fogjuk egymás kezét az utcán,ritka mikor olyan megnyílvánulásokat teszünk,amiből kiderül, hogy egy pár vagyunk.De pl.mikor összeköltöztünk a környezet hamarosan levágta,hogy mi a helyzet,így akkor is voltak beszólogatók ha mondjk egyedül mentem hazafelé.Szóval meg kell tanulni ezekre nem figyelni,nem magadra venni.Nekünk több homofób családtaggal és az ismerősi körünk nagy részével is meg kellett szakítani a kapcsolatot,mert nyugodtan,kritikák és kioktatás nélkül akakrtunk élni. De az az előnye ha felvállalod magad,hogy rögtön tudod ki a homofób és csak az elfogadó embereket vonzod be.Gyakorlatilag új baráti körünk lett,így nem zavarnak az esetleges ellenzők,nem is figyelünk rájuk. Mindkettőnkről tudják a munkahelyünkön is,hogy együtt vagyunk,a főnökségnek nincs vele baja,azzal a néhány emberrel meg aki húzza a száját nem állunk szóba.Hivatalos helyen még nem kaptunk megjegyzést,sokáig albérletben laktunk,a főbérlőnek sem volt semmi gondja vele.
2018. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
100%

Első!

először is nem szeretnék beléd kötni,se semmi.

Ahogy írtad nincs semmi bajod a melegekkel.Viszont a mondatod 2.feléhez annyit hozzátennék,hogy egy meleg párnak miért kellene a 4 fal között együtt lennie? Miért ne vállalhatná fel egy pár magát? Te talán a barátnőd kezét sem fogod meg nyílványos helyen? Meg sem csókolod csakis a 4 fal között? :) Miért kezelik úgy a mnelegeket mint akik beteg emberek lennének? Mint akiknek nem lennének olyan jogaik mint egy hetero párnak? csak ezt az egyet nem értem miért kellene titkolnod a szerelmedet? neked sem esne jól ha a barátnőd nem vállalna fel az utcán vagy bárhol máshol.:)

2018. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem kifejezetten az irritál, mikor hetero párok eszik meg egymást a buszon, majdnem ott teszik magukévá egymást és ez senkit sem zavar, mert természetes, ugyebár. És normális! De igen, ez is zavar embereket... De az, ha Pisti és Zoli, vagy Judit és Ági fogják egymás kezét a buszon, mert csendesen ülnek, vagy egymás vállára hajtják a fejüket, az zavaró? Én is láttam gyerekként két nénit kézenfogva, nem ettől lettem ilyen! Ahogyan senki, aki meleg vagy leszbikus. A konzervatív kelet az, ami ennyire hat ránk is... Nagyon durvának tartottam, hogy kitagadtak a nagyszüleim, mert hívő keresztény családból származom. Ha kiderülne Putyin lányáról, hogy egy lányt szeret? Halálbűntetés? De persze nem akarom ennyire drasztikusan kisarkítani ezt a témát. Csupán szomorú, hogy ennyire itt tartunk, ahol. Magyarországot sajnálni nem kell, magunknak csináljuk ezt. Viszont ha toleránsabbak lennénk egymással, nem lenne ez. Boldogtalan az özvegy Géza bá és mikor lát két azonos nemű embert kézenfogva “a b*zik”. Mikor engem értek atrocitások mindig azt mondtam, ne irigykedjen az illető, bem tudja milyen, próbálja ki, meglátja... A szeretetben sem kor, sem testsúly, magasság, vallás sincs... ahogy nem sem! Szomorú, hogy míg a szomszéd országban, Szlovéniában van melegházasság, addig nálunk köpködnek, Oroszországban agyonvernek. Orbán Viktor is megmondta, amíg ő kormányoz a melegek le vannak ejtve magasról... Érdekelne, hogy ha az egyik gyereke lenne ilyen, akkor is ezt gondolná a témáról? Annyira könnyű úgy nyilatkozni, hogy fogalma sincs egy hetero embernek arról, mekkora terhet cipel egy meleg. Persze én sem szeretem, ha extra szabad a liberalizmus, és melegek falják egymást. Se melegek, se heterok ne csinálják, ennyi. Viszont nálunk ilyen nem okoz gondot, ezért sem értem, hogy az első kommentelő is miről beszél...
2018. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
6%

Nekem se volt soha problémám a melegekkel, leszbikusokkal, de amióta tolják ezt a transgenderes polgárpukkasztást, meg amikor emberek nem tudják eldönteni, most melyik nemet szeretik éppen, és ezek fröcsögnek a neten, hogy hogyan kellene élni másoknak, azért az már kilő pár biztosítékot.

Léteznek a statisztikai adatok, léteznek a gyerekkorból származó fóbiák, és akkor jönnek a se pszichológiát, meg semmi hasonlót nem végzett ösztönlények kifele az utcára tombolni, és megmondani mi a jó, és mi a rossz, meg ki a korlátolt, és ki nem.

Amíg hittem azt, hogy ezek a másmilyen emberek tudnak diszkrétek lenni, addig nem volt problémám velük, még el is néztem volna őket bárhol, de amióta tudom, milyen nézeteket vallanak már, az kissé sok lett...

2018. jan. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
8%

amúgy meg nem hiszem, hogy a szerelmi élet körül kellene forognia a világnak, meg milyen kbszott nagy tehernek kellene ennek lenni, van pár dolog, ami kitölti még az emberek életét.....pl a munka, hobbi, pihenés, stb....

Nehogy már az legyen a legnagyobb probléma, hogy a maradék xy órát utcán töltve, nem dönthetem a párocskám bordái közé a fejecskémet, meg hogy hüphüp, micsoda frusztrráció ez, és el vagyunk nyomva...

2018. jan. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
7%

#16, megmondom helyette is:

Azért, mert ne te döntsd már el, mindenféle képzettség nélkül, más gyereke hogyan nőjön fel, és milyen nemi identitásokat lásson maga körül.

Csak egy röpke példa:

Gyönyörű szép kislány, valami oknál fogva rájött, hogy ő fiú belsővel él. 14 éves korában olvasott egy senki által sem ellenőrzött oldalt, ahol adták vették az emberek a férfi, női nemi hormonokat, elkezdte ő is ezt használni titokban, jelenleg ott tart, hogy megbánt mindent, ő mégis nő akar lenni.

Mindezt az átalakító műtétek után, szétcseszett Sella turcica problémával, stb.

És nem az egy ilyen eset volt már.

De gondolom fingotok sincs erről, és mindenki korlátolt rajtatok kívül....

2018. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!