Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok. Mit gondoltok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok. Mit gondoltok a melegfelvonulásról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 08:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

Egy forradalom emlékünnepe.


Ha akkor, ott Stonewallnál nem szedték volna fel az utcakövet, és dobálták volna vissza a rendőröket, akkor még mindig ugyaz lenne mint akkor.


És ezt bizony azoknak köszönhetjük 'akiken látszik'. A hajtűdobálósoknak, a transz lányoknak, az atom buccsoknak, a drag queeneknek.

A melegjogok nem az állam vagy a társadalom kicsi szívének jóindulatából lettek megadva, hanem kő kemény lobbizás és tüntetés útján. Több ezrünket mészároltak le, vagy hagytak meghalni, nem is olyan régen...mindezt az idősebb generációk még átélték.



Ha ma van munkád, ahonnan nem bachatnak ki mert meleg vagy, ha nem vihetnek be a szihomókusok mert meleg vagy, ha nem ver össze a rendőr mert lemész ösztrosokkra azt nekik köszönheted.


És bizony, van jócskán akit a kicsi családja kidobott mert meleg vagy transz. Nagyon nagyon sokan kerülnek az utcára, és kénytelenek prostitúcióból tengődni. Azt elvárni, hogy mindenki a családjával adja elő a nagy happy összeborulást, ahhoz az kéne, hogy a saját öreganyáink ne akarjanak a Dunába lövetni.


A homofóbok meg pont pont megbotránkozni mennek, természetes hogy utálni fognak, ha van rajtad csillámpor ha nincs. Attól hogy nem mész felvonulni, ezek az emberek ugyanúgy a Dunába akarnak lövetni, csak azért mert csendben, négy fal között vagy, még nem fognak jobban szeretni.


Alapvetően ha valaki meg akar ölni, vagy be akar csukatni, az már az a szint, hogy nem lehet velük leülni higgadtan beszélgetni, hogy lécci lécci milenne ha nem akarnál kiírtani minket.


A rúzs meg a népirtás azért nem pont egy szint, és nem értem miért azon vannak kiakadva valakin van egy paróka, amikor húsz méternyire a másik ember gyilkosságról skandál. És akinek ez a kettő egy súlycsoport annak nagyon magába kellene néznie.


Természetesen nem mindenki aktivista alkat, megértem ha valakinek ez trauma, vagy rejtőzködik és ezért nem megy ki.

2017. nov. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

(Én voltam a 9-es)

Üzenem a 11-esnek, hogy sikerült meggyőznie!!!

Igazad van teljes mértékben.

Eddig én sem láttam így át ezt, köszönöm, hogy ezt mind leírtad!

2017. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

11-es, te egy csodálatos ember vagy,le a kalappal előtted, minden tiszteletem a tiéd! Sajnos ennyi sok az elaltatott ember, hogy még kiszolgálnák,kedvére tennénet meg nem akarják provakálni azokat akik ha hatalomra jutnánk, mint anno a zsidókat megfosztanák őket a jogaiktól és megölnék,lecsukatnák őket. Felháborító, hogy egyesek még ezeknek nem akarják megzavarni a "nyugalmát". Mikor a heterók a rajzfilmektől kezdve mindenütt ott vannak, bármit csinálhatnak nyílvánosan, de ha mi megfogjuk a párunk kezét egyes országokban már most is lecsukatnak...Aki szerint a Pride magamutogatás az lehet, hogy esténként sztiptíz bárokban csorgatja a nyálá, miközben a feleség otzhon vigyáz a gyerekre, de a Pride a magamutogatás meg a homoszexualitás az erkölcstelenség.Mikor butult el így az emberiség? Legalább mi tartanánk össze, mi állnánk ki egymásért és magunkért...Matthew Shepard-ot pont azért hoztam fel, mert őt miután pusztán a melegsége miatt megkínozták és meggyilkolták többek között egy LELKÉSZ !! nyíltan istenítette a gyilkosait és miközben haldoklott homofób szervezetek trágár feliratú táblákkal tüntettek a kórház előtt! MÉG A TEMETÉSÉN IS TŰNTETTEK a homofóbok a lelkesszel az élükön!! Egy ártatlan 21 éves fiút , aki senkinek nem ártott nem hagytak békében nyugodni!! A szülei annyi fenyegetést kaptak pusztán azért mert meleg volt a fiúk, hogy golyóálló mellényben voltak a temetésén!! E szerint a pap szerint a homoszexualitást Isten utálja, de a gyilkosokat nem, amennyiben melegeket ölnek!! Sokak szerint egy meleg fiú nem érdemli meg a végtisztességet és hogy békében nyugodjon, inkább TÜNTETNEK EGY TEMETÉSEN! És az ilyenek kedvéért akartok meghunyászkodni...Gratulálok...

8-as válaszoló.

2017. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 titkoskert ***** válasza:

Jaaj, Nők! Azért ne említsük már egy lapon itt a történelmi események "maszlagàt", egy mai meleg felvonulással. Itt senki nem fog zsidókat gyilkolni, meg melegeket halomra, ha elmesz, ha nem...

Keveredik a szezon a fazonnal.


Értem én, hogy itt "eszmét" akar mindenki hirdetni. De manapság senkit nem fognak máglyán égetni azért, mert meleg. Piedesztára sem emelnek.

Dunába sem fognak itt senkit lőni.

De azért tisztázzuk, hogy a Dunába lövésnek voltak politikai előzményei, és a Rajk per volt a közvetlen előzmény. Nem az, hogy zsidó - e....


Ha már vagdalkozunk politikaval, történelmi eseményekkel, legalább tudjuk már, hogy mi miért történt.


Az, hogy meleg vagy, az egy tény. Van, aki elfogadja, van, aki nem!

Aki elfogadja, az elfogadja anélkül, hogy Te vonulgatnal fel-le, aki nem fogadja, az akkor sem fogja, ha Te felvonulsz!!

2017. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 titkoskert ***** válasza:
0%

Itt mindenki elvarja, hogy megertsek: Ő azért vonul fel, mert meleg, és csak igy tudja ezt "hangoztatni", úgymond elfogadtatni.

Mert az tok természetes, hogy a heteroszexuális heteroszexuális, neki ezért nem kell vonulnia...


Szerintem meg aki normális ember, az tud közösségben élni és tevekenykedni, nem kell külön vonulgatnia...


És amúgy éljenek a sajtkészítők! 🤣 Mert drágább lett a tej. 😎

2017. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 titkoskert ***** válasza:
12%

Ha ez így folytatódik évről évre, akkor ez a "leszbikus mozgalom" kinövi magát, és saját "úttörő szerepet" vesz fel. Mindezt demokratikus jogokra hivatkozva. Minden eszme így indul: több embert, csoportot, "rà kell ébreszteni a saját éntudatàra".


Csak kell hozzá egy jelige, vezény szó.


Aztán masszív aktivistákat keresni, akik ezt mélyen hiszik, és akarják terjeszteni.

Aztán jön a felvonulás a jogokért, média, amit akarsz...Kell egy ellen tábor, mert a társas játékhoz is kell egy "ellenfél"...


És utána van minden, amit csak akarsz, de föleg káosz.


Szerintem már most "gyártsunk" kis katonákat pici kis gránátokkal, hogy bevethetőek legyenek, ha valaki nem ért egyet a leszbikussàggal, és ha netalán az ellentàbor kitalálnà a lánc talpúak bevetését...


Nemhogy mindenki boldogan élne: van munkám, barátnőm, nem szekiroznak, meg tudok élni, számíthatok a barátaimra...!!

És ennyi. Boldog életem van.


"sokan prostitúcióra kényszerülnek", "az utcán végzik"... Ebből senki nem hallja ki azt, hogy ez agy mosás??

Nagyon gáz! Magyarázza már el nekem valaki, hogy hogy lesz valakiből akaratán kívül prosti???

Ha van választása, vajon akkor Te, vagy Te miért nem vagy már prosti???


Mi a motiváció?

A pénz? Akkor meg nem akaratán kívül volt.


Nagyon sok esetben volt dolgom személyesen prostikkal, homoszexualis férfiakkal, akik a testüket árulták. Egy önkéntes tag voltam ugyanis, akik ezeket az embereket próbáltàk visszahozni a normális életbe. A drog, a jövőbe vetett hit hiánya, végső elkeseredés... öngyilkossági kísérletek. Sok sok tényező volt jelen, de az nem, hogy homoszexuális.


Volt 1%,akiket valóban ember csempészek elraboltak, és más országba vittek. Kényszerrel. Két ilyen esetről tudunk, mind a két esetben heteroszexuális nőről volt szó, egyik Egyiptomban, másik Törökországban raboskodott. Már Mo-n élnek normális életet.


Még csak annyi: ha nem is kell mindenkivel összeborulni, mindenkit szeretni, elfogadni, nyilván az embernek van saját véleménye... De nem kell àtesni a ló túloldalára!


A kettő közt van egy átmenet : a környezeteddel való harmonikus és humán kapcsolat.

2017. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%

óh, 16 os, tehát te azt mondod bujkáljunk és ne legyen gyerekünk és ne házasodhassunk?

köszi szépen :D

csak elégedjünk meg azzal, hogy nem aláznak meg minden egyes alkalommal mikor utcára lépünk?

tehát elégedjek meg azzal, hogy egy héten csak 3 szor aláznak meg? VÁÓ


máris meggyőztél! köszi :D

2017. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Titkoskert,


Ahhoz képest, hogy elvileg foglalkoztál sanyarú sorsú emberekkel, igen alacsony érzelmi intelligenciáról mutatsz példát. Meglepő, valamilyen szinten még kétségbe is vonja az állított tapasztalataid valósságát.


Másik: szerintem olvasd újra, amit a történelemről írtál, mert óriási katyvaszra sikeredett. A Dunába lövésnek hogy lenne előzménye egy évekkel később történt esemény?

Értem én, hogy retorikai eszköz külső példákkal illusztrálni a mondandód egy részét, azonban, ha félresül, akkor az egész személyedet hitelteleníted el és ezzel az üzenetet is, amit közvetítenél.


Harmadrészt: Örülök a nyugodt és békés életednek.

Viszont csupán azért, mert neked sikerült megtalálnod egy biztonságos közeget, nem kell kivetítened mindenkire, hogy paranoiások. Olyan jellegű attitűd, mint amikor a szegények arcába vágják, hogy igazából ők csak lusta, semmirekellő dögök, akik nem dolgoznak és ezért vannak ott ahol. Azonban gondolom, hogy ez téged is felháborítana és látod benne az abszurdumot.

Más és más élethelyzetekben vagyunk, más és más módon drótozva. Van, akinek elég erős ahhoz a jelleme, hogy kitartson, van olyan, aki összeroppan, mert nem lát kiutat. Ettől még nem érdemlik meg és érzéketlenség azt állítani, hogy "az ő döntésük volt". Egy élethelyzet igenis bele tud kényszeríteni embereket dolgokba, amiket amúgy nem választanának más esetben önként. Ezt láthattad már te is.


Érezhetik emberek úgy, hogy a melegjogi mozgalom számára ma már nem jelent semmit a felvonulás és felesleges provokáció. Sajnos ebben ugye benne van az is, hogy az ilyen emberek nem sokat voltak a budapesti esemény közelében, így a média által közvetítetteket könnyű elhinni.


Pár évvel ezelőtt olyan helyzetbe kerültem, amikor egyszerűen hihetetlen egyedül éreztem magam és féltem. Kitudódott a gimnáziumomban a szexualitásom. Sosem vertem nagy dobra, szeretek a szürke kisegér lenni, pár barátommal osztottam meg, akik aztán már nem voltak annyira a barátaim.

Hirtelen felindulásból döntöttem el, hogy felutazom a felvonulásra és megvallom őszintén, féltem. Aggódtam, hogy olyan lesz, mint mondják, aggódtam az ellentüntetőkön, aggódtam, hogy kinéznek majd.

Elől sétáltam mikor a Lánchídhoz értünk és hihetetlen filmbeillően lufik lettek eleresztve, a zene szólt és ott, abban az egy-két órában nem voltam egyedül. Mindenki úgy mosolygott rám, mintha barátok lennénk. Mindenki úgy mosolygott rám, mintha nem különböznék semmiben.


Amit ott átéltem, máig kísér. Megismertem embereket is, de leginkább sikerült elhinnem, hogy bőven nem vagyok egyedül. Erőt adott ahhoz, hogy megfogjam ma a barátnőm kezét, erőt adott ahhoz, hogy mikor szabályosan zaklatott egy csapat srác és az egész szórakozóhely csak nézte, elküldjem őket melegebb éghajlatra. Erőt adott ahhoz, hogy itt is segítsek embereknek, ha kell és ahhoz, hogy kivegyem a részem a közösség építésében például programok lebonyolításával.


Elmondhatjuk az orientációjával, identitásával szenvedő embernek, hogy nincsen egyedül. Elmondhatjuk a szomorú barátunknak, hogy lesz jobb is. (Sorolhatnám még.) Azonban mindenki tapasztalhatta már, hogy ez maximum pillanatnyi támogatás, de nem javít a dolgokon. Nem fogjuk elhinni, mert nem látjuk.

Számomra ezt jelenti a felvonulás, egy iszonyatosan erős bizonyítéka annak, hogy nem vagyok egyedül. Amikor a szülővárosomból találkozom alattam járó volt iskolatársaimmal, tudom, hogy nekik is ezt jelenti.


Kétségtelen, hogy vannak olyan emberek, akiknek erre nincs szüksége, Te is ilyen vagy. Örülj neki, ragadd meg! Azonban rengeteg idősnek, fiatalnak szüksége van arra, hogy közösséget találjon például két órára egy zenés séta keretében. Ne akarjuk megvonni tőlük.


Feljebb említettem a média káros hatásait. Szerintem a legtöbb probléma ezzel van. Én sajnos, nem sajnos, de az összes felvonulásom alkalmával lemaradtam a félmeztelen emberek tömegéről. Bár lehet velem van a baj és nem működik úgy a szemem, mint az esti híradós kamerája. :)

Apró nyitottság kéne azt hiszem, egy annyi, hogy esetleg mindenki maga gyűjtsön információt és abból induljon ki. Dühítően sok hatalmat adunk a sajtósok kezébe (nem csak ezen a téren). Oda lehet jönni, aztán el lehet menni. (Off: a séta végén többnyire mindig van piknik, szerintem azt érdemes megvárni, mert elég családias.)


Én azt mondom, hogy lehet elvakultan szidni a felvonulást, azt mondani, hogy káros hatással van az egész megítélésünkre. Azonban el lehetne gondolkodni azon is, hogy egy táncos séta miért kell, hogy káros hatással legyen? A tangás férfiak miatt, akiket természetesen mindenki személyesen látott? Hogy jutottunk el arra a pontra, hogy már nem is akarunk tudni az egészről, csak elhisszük, ismételgetjük, hogy káros hatással van? Nem lenne-e érdemesebb ezekkel az emberekkel beszélgetni, elmenni velük az eseményre, hogy megtapasztalják miről is formálnak véleményt?


Szerintem a közösségen belüli ily módú széthúzás a rettentő káros. Amikor egy meleg mondja a másiknak, hogy menjen haza. Amikor beállunk a pofonért és kérjük a többségi társadalmat, hogy osztályozzanak minket, ki a jó, ki a rossz meleg, az alapján, hogy mennyire vagyunk képesek meghúzni magunkat és Szerintük élni.


Köszönöm, ha elolvastad.

20ll

2017. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 titkoskert ***** válasza:

Kedves 18#:

Nem reagálnék a történelmi katyvaszra. Mert nyilván a tankönyvekben nem dicsekednek el a "mi következménye lehetett ugyan a II. Rajk pernek"? etc... Nincs értelme.


Félreértés történt. Én soha nem állítottam, hogy a melegek ne vonuljanak. Én csupán annyit szeretnék közvetíteni, hogy ez ne egy "kifelé szóló agressziv üzenet" - nek tűnjön az ellentàbor szemében.

Pedig annak fog. média ide vagy oda. Mert igy van ez lefestve...


Ha ez csak egy hétvégi megbeszélt piknik lenne, már ott is lennék, én főznék is valami eszelőset😋


Ezzel sincs baj. Csak a radikális kucsengés nem tetszik, amikor elméletileg demokratikus társainkra erőszakoljuk rá a :"de fogadd el, hogy ez van"! Aztán persze ők is jönnek, hogy :"te meg fogadd el, hogy nem".


Ez egy értelmetlen harc. Óvodás szint. És nem erőszakkal kell ravenni a masik embert, hogy fogadjon el (vica versa).


Az empatikus képességeimmel hidd el, nincs gond. Nap mint nap próbálok sok embernek és állatnak is segíteni. Ha megtehetem. és nem egyszeri száz forinttal. Csak néha nem megy, néha nem úgy alakul, néha nehéz döntéseket kell hozni. Néha az emberek nem halaljak meg, hanem visszaelnek. Neha en is, mint mas, egyedül érzem magam, kevésnek. De nem adom fel.

"Néha nehéz, kicsit nehéz "- ahogy mondja a Nagymama a Padlàsban.


Engem sem hagynak békén, nehogy azt hidd, hogy az életem a toppon indult, és felfelé ível. A semmiből indultam, mikor Nagymamám házát lebombaztak. Mély szegénységben éltünk...

Aztán 17 éves koromban úgy döntöttem, én ráncba szedem magam, és másokat is. Teszek olyan dolgokat, hogy szebb legyen a világ. Vagy össze jön, vagy nem....



Most ha anyagilag jobb is a helyzet, a világ rendjét már nem értem mindig, nem tudom, mi motiválja az emberek gyűlöletét legtöbbször. De én nem adom fel.


Mert abban hiszek, hogy ez az élet szebbé tehető, mindenkinek. Csak az eszközt kell megtalalni.


Ps: én se nem fogok senki elől bujkálni, se nem fogom. plakáton hirdetni magam. marad az arany középút.

2017. dec. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 titkoskert ***** válasza:

Kedves 18#: Még lenne egy két személyesebb hangvételű kérdésem...

Hamar itt bujkalonak lettem kikialtva:


1. Neked (vagy más olvasónak) volt, egy évnél tovább tartó párkapcsolata, amit nem titkolt el szülei, barátai, munkatarsai előtt? Felvallalta teljes mellszelesseggel?

2. Valaha a paroddal (parotokkal) kotottetek anyakonyvezeto elott BET-et, élve demokratikus adta jogaitokkal?

3. Szembe menve minden eloirassal, és törvénnyel, mégis törvényes úton, szültél gyereket egy ilyen kapcsolat mellett?

4. A gyermekedet érte bármiféle pszichológiai bántalmazás, miután ebben a párkapcsolatban nevelted tovább? És erről a környezeted tud? Tehát nem eltitkolt férjrol van szó, vagy orokbe fogadasrol?


Majd utána, ha ezeket meg tudtad valaszolbi, ujra beszélgetünk a leszbikussag napjainkban témáról. Puszik

2017. dec. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!