Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok. Mit gondoltok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok. Mit gondoltok a melegfelvonulásról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 08:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Semmit igazából, értelmetlennek tartom. Csak figyelemfelkeltés, okot adnak arra, hogy több gyűlölködő legyen, mint azelőtt. Ezt tapasztalom.
2017. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hülyeségnek tartom.
2017. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Abszolút nem értek egyet vele...

A gyűlölködők pont az ilyen események miatt gyűlölködnek mégjobban.

2017. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha ez az itteni leszbikusok átlag véleménye, akkor én nem leszek most túl népszerű a hozzászólásommal, de azért leírom.


Mindig is olyan voltam, aki visszahúzódott, soha semmit nem szerettem mások tudtára hozni, ami az én magánéletemben van.

A leszbikusságomat is sokáig tartott elfogadni.

A melegfelvonulásról is úgy vélekedtem régebben, hogy micsoda magamutogatás, én aztán el nem megyek ilyenre soha, stb.


Aztán egyre mégis elmentem...

és pozitívan csalódtam.

Nem, nem magamutogatásról szól. Ez egy eszmét terjeszt és nem azt, hogy "büszke vagyok, hogy b*zi vagyok", hanem, hogy büszke vagyok, hogy el tudom magam fogadni és eljutottam odáig az életben, ahol jelenleg vagyok.

Amikor egy rejtőzködő meleg odakeveredik a vonuló tömeg mellé és végig nézi azt a sok boldog, BÉKÉS embert, akik ott vannak, egyszerűen megnyugszik valahol, mert tudja, hogy nincs minden veszve.


Az idei felvonulás amúgy eleve sokkal nyugisabb volt állítólag, mint a többi. Én ezek alapján tudok véleményt mondani, de ez nem a tangabugyiban vonagló hímringyókról szólt, mint amivel sokan szeretnek dobálózni:)


Mikor ott voltam a tömeg közepén és körbenéztem... egyszerűen egy békés, közös séta volt hasonló gondolkodású vagy szimpatizáns emberekkel.

Ennyi. Jó volt, mindenki kedves volt.


Nem, én nem provokálásnak élem meg. A homofóbokat lehet provokálja (de őket mi nem?!), egy rejtőzködő melegnek viszont igenis jól eshet tudni, hogy nincs egyedül.

2017. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 4-essel. Én idén voltam először, de biztosan nem utoljára. Tök jó buli volt, a vonulók és a legtöbb bámészkodó is nagyon aranyos volt. Az tetszett benne a legjobban, hogy ahogy körbenéztem, látszott, hogy mindenki jól érzi magát.
2017. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

kicsit szkeptikusan állok hozzá, de nem ellenzem. voltam már többször is, de nem tartom 100%-ig jó dolognak.


a legnagyobb baj vele, hogy kint van a média. márpedig a média mindent kénye-kedve szerint ferdít, ezt Orwell és a CNN óta tudjuk, a magyar "Nagy Testvér" kisiparos az amcsikhoz képest, de azért jól teszi a dolgát (lásd köztévé, TV2).

ugyanis ha van párezer békés, teljesen hétköznapi kinézetű felvonuló, meg 1 azaz egy darab, tangás kirúzsozott magamutogató bohóc, akkor azt az egyet fogják 10 percre bevágni a nagymuterek megbotránkoztatására. és akkor ez az egy ember lesz egyenlő a melegekkel sztereotípia szinten, legalábbis az ország butábbik 80%-a körében.

csakhogy a felvonulás elsődleges célja pont a figyelem felkeltése lenne, ami ugye a média által (is) lehetséges... szóval ez a helyzet egy megoldhatatlan paradoxon.

valószínűleg előbb a tömegmédia és a manipuláció ellen kéne tüntetni, utána lenne érdemes melegfelvonulást tartani.

2017. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 titkoskert ***** válasza:

Lehet, "hulén" hangzik, de nekem olyan, mint a Mindenszentek/Halottak napja!

Soha nem értettem, hogy egy évben ki van jelölve egy nap, nem általam, hanem valaki más által, és nekem elvileg akkor kellene térdre borulva, sírás - rívás közepette, mindenki előtt az érzelmeimet kinyilvanítanom... miközben parkolni nem tudok, a nyugdíjas anyukàmat viràggal a kezében hatvanszor fellökik, kifosztják, mindig esik az eső, vagy a hó, a virágok áràt megemelik, és mindenki àtcsoportosítja a vázákat a saját sírjára...!!


Miért nem lehet otthon, nyugodtan emlékezni, élni, és akkor kimenni, amikor kedvem szottyan?


Én voltam felvonuláson, én értem, hogy mi leszbikusok, és melegek, és tisztelt kevésbé melegek nagyon egyet értünk, nagyon egymásra találtunk, de minek kell vonulgatni???


Az ember álljon ki magáért, mint egyén. Védje meg az értékrendjét, családját!


De nem kell a felesleges dráma...


Live, and let live!

2017. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a 4-es és 5-ös véleményét.


Ha a heteróknak mindenhez joga van, akkor nekünk is legyen már jogunk hozzá, hogy egy nap összjöjjünk és az a nap csak rólunk szóljon. És még ismerkedni is lehet, ahogy írták nagy segítség lehet lehet olyanoknak akik félnek felvállalni magukat és vígasztalhat,bátoríthat ha látjuk, hogy nem vagyunk egyedül, nemcsak mi éljük át a problémáinkat, barátokra lelhetünk és egy viszonylag szeretetteljes közösségben lehetünk,ahol tudjuk hogy 100%-ig elfogadnak, nem kell megjátszani magunk, fellélegezhetünk, tehát kb.ugyanúgy érezhetjük magunkat, ahogy a heterók életük minden napján.


Azt meg ki nem szrja le, hogy a homofóbokat provakálja? Drágáim, őket a puszta létetek is provakálja, a levegőt is sajnálják tőletek. Ha úgy táncolnátok ahogy ők fütyülnének már mind halottak lennétek, háztetőkről dibálnának le titeket mint az Iszlám Allam... Ha rajtuk múlna nemcsak ennyi gondotok lenne, hogy nem házasodhattok, meg jogilag nem lehet közös a gyereketek...Tudjátok ki az a Matthew Shepard? Nézzetek utana mi történt vele még a halála után is...Pontosan az ilyen embereket provokálja a Pride, mint azok. És ti az ilyeneknek akartok megfelelni? Legyen bennetek több önbecsülés és kurázsi emberek.

2017. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Annyit érzékelek az egészből, hogy apám, anyám, nagyanyám stb nézik a TV-t rossz érzést kelt bennük, nem tudják hova tenni.

Mióta anya tudja, hogy barátnőm van, azóta látom, hogy ő rám való tekintettel, (mert nem akar megbántani) nem "Fúújjoz" ha ezt a felvonulást mutogatják a TV-ben.

Bevallom, úgy gondolom, hogy jó buli lehet, elmennék egy felvonulásra ismerkedni, de a véleményem ugyanaz mint sokaknak előttem.

Nem könnyíti meg a felvonulás az embereknek azt, hogy elfogadjanak minket ;)

Sokszor (saját családomon okulva) éppen az ellenkezőjét váltja ki az emberekből ez, mint amiért történik ez az egész.

21/L

2017. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesnek tartom, sőt inkább az ellenkezőjét váltja ki, mint ami a célja. Az embereket zavarja a magamutogatás szexuális beállítottságtól függetlenül.

Tutira nem mennék ki semmilyen módon.

2017. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!