Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hogyan mondjam el?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés
Rájöttem hogy leszbikus vagyok es nem tudom hogy mondhatnám el a szüleimnek? Ha valaki tudna segíteni annak örülnek! Köszönöm!

2015. dec. 19. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán el kell mondanod nekik? Ha csak lánnyal akarsz szeretkezni néha, amiatt nem muszáj. Ha tartós párkapcsolatot akarsz, csak akkor mondd el.
2015. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hat igazából a szeretkezes az nem jon meg szoba mert 14 eves vagyok. Es azért akarom elmondani mert engem úgy neveltek sőt az anyam az akiben megbízom es beszélem meg az ilyet. Csak tartok attól hogy lenezne vagy ilyesmi.
2015. dec. 19. 21:13
 3/16 A kérdező kommentje:
De köszönöm a választ! :)
2015. dec. 19. 21:13
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor viszont a helyedben azt csinálnám, hogy nem konkrétan azzal nyitnék, hogy "Anya, én leszbikus vagyok", hanem inkább tanácsát kérném, valahogy így:

"Anyu, szeretném a tanácsodat kérni valamiben. Hogyan tudnám tisztázni magammal, hogy melyik nem felé vonzódom? Azt vettem észre magamon, hogy a inkább a lányokat nézem meg a fiúk helyett, stb."


Egyébként ez holt biztos, vagy még te magad sem tudod?

2015. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem olyan régen megbizonyosodtam. Úgyhogy biztos hogy az vagyok.
2015. dec. 19. 21:28
 6/16 anonim ***** válasza:
M
2015. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én akkor mondanám el ha már van b.nőd, és ideje lenne bemutatni.

Ha nem fogadják el akkor mondd hogy te boldog vagy. Ha erre sem reagálnak akkor egy időre fordíts nekik hátat hogy megemésszék a dolgot.

2015. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké! Megpróbálom :)
2015. dec. 19. 21:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom a szüleid mennyire nyitottak ilyen téren. Én egy lelkizősebb időszakomban borítottam ezt is rá anyára, amikor már mindegy volt, hogy egyel több vagy kevesebb ... úgy tálaltam, hogy esetleg a nőkhöz is vonzódom. Elsőnek azt hittem jól viseli, de kideült, hogy mégsem. Bár szerencsére nem az a fajta, aki emiatt kitagadna a családból :). De nem volt könnyű neki. De az évek alatt elfogadta talán, bár ha szóbakerül a párkapcsolati téma, ami még élesben nem volt, mindig úgy beszél, mintha heteró lennék, ami valahol zavar, de úgy vagyok vele, hogy a lehetőséggel tisztában van, így talán, még ha nem is lesz annyira elfogadható, amikor hazaállítok egy barátnővel, mégsem lesz annyira váratlan. Bár valószínűleg hétpecsétes titok lesz a itthon, de ez van. Ezt már ráhagyom. Úgysem itt töltöm az időm. Akinek kell elmondom, és ha már években mérhető a kapcsolatom valakivel, akkor úgy gondolom, egyáltalán nincs mit szégyenleni rajta.


Egyébként a 14 év még nagyon kis korai :) ... szerintem előbb magadban emésztgesd a dolgot, használj online platformot, ismerkedj, beszélgess. Ha van ismerősöd, akivel nagyon jóban vagyok, nagyon megbízol benne, tudod, hogy nyitott, és elfogadó, beszélgess vele erről. De szerintem még várj azzal, hogy felvállald. A te korosztályod különösen kirekesztő, és ítélkező tud lenni. Nem éri meg pokollá tenni a mindennapjaidat.


Remélem segítettem valamicskét :)

2015. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon segítettél köszönöm! Én is így álltam/állok hozza hogy meg fiatal vagyok hogy eldöntsem de akkor is el szeretnem mondani az anyámnak hogy jelenleg így érzek( bár úgy gondolom később se fog ez változni). Akiben megbízom pedig úgyis megtudja. Mégegyszer köszönöm!! :)
2015. dec. 19. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!