Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hasznos lenne az iskolákban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasznos lenne az iskolákban beszélni a homoszexualitás elfogadásának fontosságáról?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 20:19
1 2 3
 21/30 Bresalio Nagy ***** válasza:
100%

Sztem nemcsak hasznos lenne, hanem nagyon is fontos.


Először is, ugye szoktak az iskolákban szexuális felvilágosítást tartani - a heteroszexualitásról, a heteró szexről kizárólag. Ez nagyon nagy probléma viszont, h csak a heteró biztonságos szexet tartják fontosnak elmondani, mert a melegeknek is lenne joguk, h ők is tudják, h a meleg biztonságos szex milyen. És attól, h csak a heterót hallják, meg nem fogják jobban azt gyakorolni, vagy ilyesmi, ha egyszer a másikat érzik vonzónak; csak egyszerűen hiányozni fog nekik az, amit a heterók viszont megkapnak, és ezzel hátrányba kerülnek.

És nem azt mondom, h direktben azt kéne tanítani, h szexeljetek meleg módra, gyerekek... Nem kell így félremagyarázni. Csak h figyelembe kéne venni, h egy osztályban vannak heteró gyerekek is, de reális valószínűséggel olyanok is, akik nem heterók, mert pl. homo-k/biszexek. És nekik is joguk van a nekik megfelelő felvilágosításra, ha a heteróknak igen, mert az övéké is egy EGYENRANGÚ szexuális orientáció.

És az iskolának a szexuális felvilágosítás terén nem lenne szabad semmilyen -normatívnak lennie, heteronormatívnak se. Egy adott szexuális orientációt nem mutathatsz fel úgy a gyerekek felé, mintha az norma lenne, vagy az lenne A Norma... Ha pedig csak a heteroszexualitásról beszélsz, és meg se említed, h más is létezik, az erős heteronormativitás.


Amúgymeg sztem a melegek el nem fogadása nagy részben abban is gyökerezik tényleg, h az iskolában meg se említik. (Vagy ha mégis, akkor általában még egyenesen egyszerű aberrációnak tüntetik fel.) A heteroszexualitást viszont nyomják a biosz órákon, meg minden, és általában a csapból is az folyik.

A legtöbb gyerek bízik az iskolában, így a kialakulandó szemléletét elég nagyban befolyásolja az, h ott mit tanítanak neki. Ez után, egy iskolából kikerülő embertől végülis érthető, ha azt gondolja, h akkor a homoszexualitás biztosan nem normális, és olyan, amit nem kell elfogadni... Hiszen a heteroszexualitásról hallott, h az normális, és azt el kell. De ha a másikról nem, akkor arról biztos azért nem, azt biztos azért söpörték a szőnyeg alá már az iskolában is, mert az nem normális, és elítélendő... - gondolhatja, végülis logikusan. Hiszen végülis logikusan gondolná, h ha a homoszexualitás is normális lenne, akkor arról is beszélnének, mint egyenrangú opció - logikusan, de nagyon naivan, mert ez lenne a normális, de sajnos nem így működik jelenleg. :(

Ezért lenne nagyon fontos, h megemlítsék az iskolákban is, h a homoszexualitás is egy egyenrangú szexualitás, nem természetellenes, nem elítélendő, nem aberráció... Csak egy olyan szexualitás, mint az, h a többiek meg heteroszexuálisok. És ténylegesen egyenrangú szexualitásnak is kezeljék, úgy beszéljenek róla stb.

Ez lenne az egésznek a kulcsa: a heteronormatív, már-már direktben homofób szemlélet helyett abban a szemléletben oktatni a szexualitást, h a homoszexualitás is egyenrangú szexualitás.

(És megint nem kell sarkítani, nem azt mondtam, h hetero- helyett akkor homonormatívnak kellene lenni, vagy h a homoszexualitás A Normális, vagy az egyetlen normális szexualitás lenne. Csak h ez IS normális. És igenis, az, akármit is mondanak a homofóbok.)


Én egy vidéki nagyváros egyik legjobb gimnáziumába jártam. De még itt is, biosz órán, amikor a másodlagos nemi jellegeket vettük, így sorolta fel a tanárnő: "A férfi másodlagos nemi jellegek: erősebb szőrzet, szélesebb váll, erősebb csontozat, izomzat stb., ÉS AZ ELLENKEZŐ NEMHEZ VALÓ VONZÓDÁS.". (A női jellegeknél hasonló felsorolás, ugyanezzel a végén.) Majd következő órán összefoglaló ismétlésként mégegyszer elmondta ugyanezt, majd hetyke hozzáfűzésként elkezdi: "Ja, meg mostanában persze divat lett a homoszexualitás is, vagyis az azonos nemhez való vonzódás. Akinek ez esik jól, csinálja, de én nem gondolom, h ez normális lenne. Na mindegy, hagyjuk."

Erről beszélek... Erről a kib*szott vérlázító heteronormativitásról, már-már homofóbiáról, ami mint látszik, még jobb iskolákban is jelen van. A tanárnő ezzel gyakorlatilag abban támogatta meg az osztálytársaimat, h még jobban legitimnek érezzék a homofóbiájukat egy esetleges homo osztálytársuk ellen, ahelyett, h épp az elfogadásra nevelt volna.

2012. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
előző: +1
2012. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

nem az embert kéne elutasítani, hanem esetleg a viselkedését. sokat számítana. tudni mindenről,tisztában lenni mindennel, h van ilyen, de attól még az embert emberként kezelni. ez sajnos általában véve hiányzik sokakból, de leginkább a jobbik nevű csodálatos, kereszténységre is hivatkozó gyűlölködő pártból.

sok magát kereszténynek mondó ember gyűlöli a zsidókat és a homoszexuálisokat, ez azért eléggé ellentmondásos. lehetne egyet nem érteni gyűlölet nélkül is.

2012. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az kéne h legyen sok olyan példa akiről meg nem mondanák mert akkor értenék h nem mind gáz és ők is emberek. De sajna aki korlátotlt azon a suli oktatása se segít
2012. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
az emberek többségének fogalmuk sincs a homoszexualitásról... még mindig a média által sugallt sztereotipizálás létezik, ezért nagyon is hasznos, sőt szükséges lenne.
2012. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom sztem először a tanárok fejében kellene rendet rakni... én sokkal több szart kapok a suliban a tanároktól mint a saját korosztályomtól mióta kiderült a dolog. A saját korosztályomban van 1-2 hülye de azokat tudom kezelni már az eleinte elég agresszívan beszólogatók is már inkább csak néha-néha viccelődnek a dologgal én meg visszaoltom őket de ez már csak hülyülés ennyi :P De egy tanárral szemben aki zsigerből ge.cizik velem persze nincs kimondva h miért de persze azóta... és sok ilyen van... őszintén nehezen tudnám elképzelni h ŐK tanítsanak bármit is a toleranciáról NEKÜNK.
2012. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is hasznos lenne, illetve inkább egy beszélgetés, mint egy előadás. Ha szimplán elmondanák az információt a diákok átnéznének rajta, le se sz*rnák, de ha elbeszélgetnének velük az előadók akkor ez jól működhetne. Egyébként pár budapesti suliban már van erre példa egy egyesület közreműködésével.

Ahogy előttem írok is leírnák először a tanársereget kéne felvilágosítani, s csak aztán a diákokat. Viszont ez nagyon fontos lenne.

2012. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
67%
diákokból lesznek a tanárok. a csak a diákoknak tartanak felvilágosítást, a köv. tanárgeneráció rendben lesz.
2012. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vélem, hogy beszélni kéne róla, de nem úgy, hogy egy oktatófilmet benyomnak, vagy hogy egy illető beszél róla. Ez sosem jött be. Közösen kéne erről beszélnie egy osztálynak, így formálni kissé elfogadóbbá - de legalábbis nem gyűlölködőbbé - a fiatalokat.

Mindenkinek joga van a boldogságra és a szerelemre, legyen az nővel vagy férfival. A homoszexuálisok nem ártanak senkinek, nem vernek meg senkit, nem erőszakolnak gyerekeket, de még csak kést sem rántanak, és nem célja mindegyikőjüknek, hogy a a saját nemén belül mindenkivel létesítsen szexuális viszonyt... ezt sokan nem így látják. Jó lenne, ha a gyűlölködők is felfognák ezt - nem kell szeretni a melegeket, de legalább hagyhatnék élni őket.


18 biszex L

2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem beszéltem a szexualitásomról az iskolában, a többek mégis észrevették, hogy meleg vagyok. Majdnem a halálba üldöztek. Borzalmas volt. Többször öngyilkos akartam lenni, mert már nem bírtam tovább. Tanulni se tudtam miatta, mert rosszul lettem, ha az iskolára gondoltam. reggel mindig a sarkon hánytam, annyira rosszul voltam, hogy be kell menni. Kétszer buktam.

Nagyon kellett volna valami segítség, ami észhez téríti a többieket.


"Szerinted milyen haszna lenne az államnak abból, ha elfogadnák a homokosokat?"


Nekem nagyon is hasznos lett volna. Én is itt élek, mint a többi homoszexuális adófizető állampolgár.

2012. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!