Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lehet, hogy homoszexuális a fiam?
Négy fiú- és egy lánygyermek édesapja és két gyönyörű fiúgyermek nagypapája vagyok. A második fiam 18 éves lesz. Barátnője nem volt. Lány még nem is volt úgy nála, kivéve akkor, hogyha pl. születésnapi partit tartott vagy valamelyik haverjával átjött a barátnője is.
A fiam leginkább 4-5 fiúval jár állandóan el és ők jönnek legtöbbször hozzá. Úgy tapasztaljuk, hogy közülük az egyikkel mintha túl szoros lenne kapcsolat. Nem is lenne ezzel baj, mert legalább valakivel megossza az érzéseit, amit velünk, mint szüleivel kevésbé mer. Csakhogy néhány hete megindultak azok a pletykák, hogy a fiam együtt van a sráccal. Ezzel nem is lenne vagy van problémám, még ha igaz, akkor sem. Mindig is azt kommunikáltuk feléjük, hogy nekünk csak az ő boldogságuk fontos. Ha úgy érzik, hogy ezt csak azonos neműtől kaphatják meg, akkor is a gyermekeink maradnak. Egyet kértünk viszont tőlük, hogy legalább magukhoz legyenek őszinték, hogyha tényleg a saját neműkhöz vonzódnának, ne sanyargassák magukat, ne vádolják magukat emiatt. Ha alkalmuk van, akkor igenis kezdeményezzenek vagy viszonozzák a közeledéseket.
A feleségembe is többször felmerült a gyanú és bennem is. Konkrét bizonyíték talán nincs! Bár az kicsit gyanús, hogy a jelenlétünkbe feltűnően próbálják kerülni az egymásra nézést valamint érezhetően zavarba vannak a jelenlétünkbe.
Lehet, hogy tényleg jogosak a pletykák és csak mi próbáljuk meg a jeleket figyelmen kívül hagyni? Miért van a támogató magatartásunk ellenére félsz a gyerekben, amennyiben tényleg meleg?
Már egy ideje követem ezt a kérdést és egyszerűen, felesleges időpazarlásnak találom, hogy másoktól várod a megoldást. Annyi vélemény, ahány faj.
Szerintem az lenne a legjobb, ha leülnétek, és megbeszélnétek a dolgot. A fiad szorong és bizonytalanságban él. Fél, hogy ha megtudnátok mi a helyzet, akkor másképp állnátok hozzá. Természetesen te is félsz a válaszától, ezért támaszkodsz ennyire mások tanácsára. Neked is nehéz, hisz tudod, hogy ez egy rossz világ tele előítélettel és gonoszsággal. Félted őt. Nehéz egy apának elfogadni, hogy a fia meleg. Más életet képzeltél el neki, de sajnos a dolgok másképp alakultak. Biztos vagyok benne, hogy a fiad boldogsága a legfontosabb neked, ezért szembe kell nézned a lehetőséggel, hogy nem egy lány mellett fogja megtalálni a boldogságot. Fel kell készülnöd egy ilyen beszélgetésre, a válaszára. Legjobb az lenne, ha biztosítanátok róla, hogy történjen bármi is, legyen akármilyen is, akkor is szeretitek és elfogadjátok. Egy óriási terhet vesztek majd le a válláról, és hálás lesz, hogy megkönnyítettétek a dolgát.
Szerintem egy csodálatos apa vagy és rendkívüli ember, sok boldogságot és kitartást kívánok nektek.
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, bíztos írta már valaki, de szerintem a lehető legjobb, amit tehetsz, hogy természetesen viselkedtek anélkül, hogy erőltetnétek bármit is.
Egy egyszerű példa, családi összejövetelekre (legyen az karácsony, esküvő, születésnap, kirándulás, bármi) ajánljátok fel, hogy hozza magával a barátját, ha szeretné. Szerencsére a "barát" szónak sok jelentése van, nem hozod vele zavarba talán.
Az lehet de egyből levágja hogy mi a helyzet és sejtitek róla
Szerintem nem kéne beleszólni egyáltalán, majd elmondja ha akarja
57 es.
Mi is a haverommal sokat sátorozunk meg kirándulunk.
Mégsem vagyunk melegek.
Kedves Kérdező!
Az, hogy a fiad mikor és milyen tempóban osztja meg veled a szexuális irányultságát, az ő dolga. Legyél türelmes és ne siettesd, hadd intézze a maga tempójában.
Ha további információra lenne szükséged abban, hogy hogyan kezeld a helyzeted, keresd bizalommal a Háttér Társaság Információs és Lelkisegély Szolgálatát az alábbi elérhetőségek valamelyikén:
· ingyenesen elérhető zöld szám mobilról és a legtöbb szolgáltatótól: 137-37
· normál díjas vonalunk: +36 1 329 33 80
· SKYPE mindennap 18-23 óráig: "segelyvonal"
· Chat: [link] hétfőn és szerdán 18-23 óráig
· Email: lelkisegely@hatter.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!