Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért bűn a homoszexualitás,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bűn a homoszexualitás, ha nem mi választottuk, hogy olyanok legyünk?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Attol hogy pár nyomorult bűnnek tartja, még nem bűn.
2020. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha esetleg kétségek közt vagy a hited és a homoszexualitás miatt, nyugodtan írj rám. Én átestem ezen, és nagyon nehezen, de nekem is volt egy-egy kicsi segítségem. :)


Amúgy szerintem nem az a bűn. Sokkal inkább az, ha egy keresztény hívő álszentül megveti a melegeket, holott Jézus azt mondta, hogy szeressük egymást. És az utálat pontosan ellentéte ennek.


20/F

2020. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ez egyébként a szülők felelőssége is, milyen mértékben nevelik bele a gyerekbe az elfogadást és hogy fogadd el embertársaidat is. Épp a héten mentem el pár általános iskolás gyerek mellett és azt hallottam hogy kibeszélnek egy srácot, hogy biztosan meleg. De mást se hallasz egyébként az általános iskolák körül csak ezt az egy szót. Szerintem mindent elmond a szülők mentalitásáról.


Már szó szerint annyira vakok az emberek az egyértelmű dolgokra, hogy már konkrétan hánynom kell ettől az országtól. Tanít az olyan aki nem tud, osztja az észt az aki nem is okos. De ha valaki ezt szóvá meri tenni vagy tanácsot adni, hogy máshogy kellene esetleg, már le van szólva az illető.


Szerintem az aki elutasítja a homoszexualitást és nem fogadja el ezt a tényt egy természetes tényezőként az szerintem emberileg buta, nem értelmileg.

2020. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem bűn és nem is betegség. Csak sok a homofób idióta, akik azt hiszik, hogy olyan nagy szakértők és ők tudják, hogy mi ez, pedig fogalmuk sincs róla.
2020. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Akik az ellenző oldalon hallatják hangjukat, azok


1. úgy vélik, ezt választottad, nem hiszik el, hogy nem

2. politikai megnyilvánulásnak tekintik, ugyanúgy, mint pl. elmenni "libsi aktivistának" kedvtelésből.

3. az pedig politikai támadás az ő világrendjük felé.


A milliónyi biológiai állapot közül (mint pl. rövidlátás, hatujjúság, albínóság, kopaszodás...) egyedül a gender- és orientációs eltéréseket nem hajlandóak biológiai jelenségnek tekinteni (pedig ugyanúgy az), egyszerűen világnézeti megnyilvánulásnak, politikai rendbontásnak tekintik, mivel láthatóan eszerint adnak rá választ.

2020. jan. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Nem bűn, majd lassan az összes keresztény egyház elfogadja. Többi: ld. #5!
2020. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn, ha két ember kölcsönösen szereti egymást, viszont azonos neműek? Kiknek ártanak ezzel, és kiket károsítanak meg anyagilag? Senkit.

Egyébként a biblia az ami nagyon homofób, lásd: Dávid király és Sámuel szerelmének ábrázolását a bibliában:

[link]


Ami nekem segített összeegyeztetni a vallást és a homoszexualitást az az IMÁK BOBBYÉRT című meleg film, IGAZ TÖRTÉNET ALAPJÁN készült.

Mindenképpen nézd meg.

https://www.youtube.com/watch?v=lHhhYPtbMqU

2020. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"12Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

akkor majd színről színre.

Most csak töredékes a tudásom,

akkor majd úgy ismerek,

ahogy én magam is ismert vagyok.


13Most megmarad a hit, a remény, a szeretet,

– ez a három,

e köztük a legnagyobb a szeretet."

Pál apostol levele


Igazán ha már vallás az Ószövetség alapján ítélni olyan mintha István király törvényei alapján tennénk. Maga Pál apostol belátta hogy annyi mindent nem értünk/tudunk. Egyszer veszett règen vettem a fáradtságot és beleástam magam a vallásokba. A "másoknak ne árts" közös jellemző. Ha leveszed a sallangot, fanatizmust mindent amit mi pakoltunk rá, kijön a magja. Isten mindenkit szeret és csak annyi a lényeg hogy másoknak ne árts. Azzal ha fiúként fiút szeretsz még nem ártottál senkinek vagyis nem bűn. A szeretet miért lenne az?

A fanatikusok fejèt meg tojd le. Belemagyaráznak olyan dolgokat is amik nem Isten igéje. Mutass egy passzust a Bibliából, és èn ugyanonnan mutatom az ellentétèt. Emberek alkották.

2020. jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1%
Az a bűn, hogy hivalkodtok vele, reklámozzátok és próbáljátok bebeszélni magatoknak,másoknak, hogy ez egy természetes jelenség. Élj úgy, viselkedj úgy, mint a társadalom bármelyik normális tagja és akkor senki sem fogja bűnnek tartani. Tudomásul kellene venni, hogy nem a homoszexualitás a normális,ha már ilyenek vagytok, nektek kellene a társadalomhoz alkalmazkodni és nem annak hozzátok.
2020. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki szerint bűn, az abból indul, hogy valamilyen szinten mégis választás kérdése. Nem feltétlenül úgy, hogy mindenki heterónak születik, csak egyesek már jó dolgukban nem tudják, mit csináljanak, és inkább úgy döntenek, hogy homokosok lesznek. Igen, ilyet is hallottam már... Hanem hogy az emberek egy része valóban a melegségre való hajlammal születik, de ez leküzdhető. Pont úgy, ahogy minden ember más valamennyire: például eltérő vérmérséklettel rendelkezünk, vannak hevesebb természetű egyének, és megfontoltabbak. A hevesebb természetűeknek nyilván nehezebb megállni, hogy ne üssenek vagy szóljanak vissza azonnal egy-egy bántásra vagy sértésre, de ettől még a feladat mindenki számára ugyanaz, ahogy a Bibliában Jézus is megfogalmazta: tartsd oda a másik orcádat is. Hangsúlyozom, ez nem feltétlenül az én véleményem, csak megpróbálok mások fejével gondolkozni.
2020. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!