Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi értelme van annak, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van annak, ha valaki házasság előtt nem szexel senkivel esetleg még nem is maszturbál?

Figyelt kérdés

Több kérdés is volt ma ebben a témában és gondoltam felvetem.


Azzal, hogy az ember visszafojtja a vágyait és vár, attól még nem lesz jobb/tisztább. Ugyanúgy lehet egy erkölcsi nulla. Valóban lehet egy olyan gesztus, hogy nekem ő az első és csak neki tartogattam. Aztán lehet csak a frigy után derül ki, hogy borzalmasak vagyunk együtt az ágyban. Aztán jöhet ilyen szerelmesek vagyunk bullshit, de ez akkor is tönkrevághat egy kapcsolatot. Lehet, ha az illető nő/férfi lefeküdne valakivel aki rendesen kielégíti nem tekintene úgy a házastársára, mint eddig. Lehet, hogy előjön az érzés, hogy nem éltek fiatalon eleget. Mert kamaszkorban tapasztalni kell, szexuálisan is meg kell érni. 30 évesen akarja felfedezni hogy működnek ottlenn a dolgok?


Szerintem ezek az emberek nem élnek teljes életet. Ha kiélnék a vágyaikat boldogabbak lennének és nem válnának emiatt rossz/"bűnös" sarlatánokká.


2018. jún. 1. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Semmi értelme. Nem nagyon tudok mit írni mivel leírtad a lényeget.
2018. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Oka sok lehet, értelme semmi.
2018. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekel a vallásos emberek véleménye.
2018. jún. 1. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egy partnerem volt, és tudom, hogy mindenkivel szépen össze lehet csiszolódni. Bár én nem vártam az esküvőig, nem hiszek abban, hogy két ember, aki szereti egymást, ilyen eltökéltséggel (hogy esküvő után neki adja először magát), azt mondaná másnap:kár volt ennek. Életszerűtlen. Az annál inkább valószínű, hogy ha bármi gubanc van, elkezdenek dolgozni azon, hogy megoldják. Nem fog tetszeni, amit írok: A szex fontos! De semmivel sem fontosabb, mint az, ha támogatod, erősíted a másikat. Ha tudja, hogy ott vagy vele. Erősíted azt, amiben erős. Ha ezek nincsenek, a jó szex csak ideig-óráig tart össze. Üdv: egy vallásos
2018. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Az összetartás az oké, de miért kell várni egy szertartásig azzal, hogy szexeljek??? Erre válaszolj. Miért jó ez?
2018. jún. 1. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Biztos gyorstüzelő volt aki kitalálta, így ha már össze házasodtak mit volt tenni ez jutott a nőnek. Ugye régen nem váltak el a vallásos emberek.
2018. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valaki ne is maszturbáljon, egyáltalán, nem tudom elképzelni. A hatodik parancsolat tiltja, de nem vagyunk szentek, emberek vagyunk. Mi értelme van házasságig várni a szexel? Ha cserélgetem a partnereimet, mint a zoknit, vagy ha úgy állok hozzá, hogy "megpróbáljuk, ha nem lesz jó, cső", akkor elég nehezen fogsz tudni megállapodni, és egy idő után kiégsz, a szex "csak szex" lesz. Ismerek nem egy 19-20 éves srácot, akik már most ki vannak égve. Kinjukban már csak a 3-mas szexre meg a párcserére tudnak felizgulni, mert mindent kipróbáltak rögtön...


Képzelj el egy F1-es kocsit (kipörgésgátló nélkül). Ha túl hirtelen adsz teligázt, megpördülsz, és jó eséllyel össze is töröd magad - ergó pórul jársz / elcseszed. Vagy egy szaunát is vehetünk például. Ha nem szaunázol, és rögtön bemész egy 110°-osba 10 percre, majd hirtelen hideg víz, benne van a pakliban, hogy megölöd magad. De ha fokozatosan szoktatod rá a szervezeted, jó hatással van rád.


Már magára egy kapcsolatra is jellemző, hogy vannak bizonyos lépcsőfokok: beszélgetés, bókolás, séta kettesben, az első szál virág, az első szál puszi, első csók, stb, a legfelső lépcsőfok a szex. Nagyon sokan egyből a legfelsőre ugranak, majd jön az érzés, hogy "jó volt. De ennyi? Ezt akarom én? Milyen lenne mással?"...


És ha valakit túl könnyen megkapsz, akkor nem is értékeled annyira. "Könnyen jött, könnyen ment".


Ha küzdesz érte, és ketten együtt mentek végig a lépcsőkön fokozatosan, az egy nagyon izgalmas út ami összekovácsolhat titeket, megismered a párod, és sokkal jobban megbecsülöd. Nem a vele való szexbe szeretsz bele, hanem az emberbe.


"És ha nem jó a szex?"


Össze lehet csiszolódni, együtt vagy valakivel. Ha értelmes és figyelmes mindkét fél, akkor előbb-utóbb jó lesz a szex.


Épp egy olyan lánnyal van alakulóban egy kapcsolatom, aki vallási okokból nem akar szexelni házasságig. Ebbe bele is mentem, mert fontos nekem. Ha belegondolok, hogy én már voltam valakivel, ő meg nekem tartogatja magát, akkor egy szemét alaknak tartom magam. Mert nem tudom neki azt a tisztaságot nyújtani, amit ő nekem igen. Ő a férjét akkora becsben tartja, a férjenek ő meg csak egy a sok közül?


Egy racionális ok, hogy miért jó várni házasságig - a vallást félretéve:

Ha valaki képes rád várni házasságig, akkor az igazán szeret. És nem egy olyan kapcsolatról van szó, aminek az első probléma után vége. Van időtök megismerni egymást, és lehetőségetek szeretni egymást szex nélkül is. És ha szex nélkül is közel álltok egymáshoz, akkor szexel még közelebb kerültök.


Ezren kívül: a különleges dolgokra várni kell. És minél többet vársz valamire, annál jobban tudsz örülni neki, és annál különlegesebb lesz.


Jó eséllyel lesz egy ilyen kapcsolatból egy életen át tartó. Könnyebben át tudjátok küzdeni magatokat a nehézségeken.

2018. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Még hozzátenném, hogy az erényöv a mai társadalomban teljesen okés, izgalmas, meg minden, de ha valaki házasságig szeretne várni, azt bolondnak nézik. A 3-mas szex, párcsere, cuckold, seggnyalás és társai teljesen normális, aki meg várna házasságig, az nem?


Szerintem aki vár, az is teljes életet él, sőt, jó eséllyel boldogabb, mint egy kiégett casanova...


Egy 23 éves vallásos férfi.

2018. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!