Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Aszex, tényleg?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszex, tényleg?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha a googleban aszex, asexual-ra keresek rá, mindenütt azt látom, hogy ez gyógyíthatatlan, nem betegség, külon orientáció, és mikor a pszichológusom kérdeztem róla, akkor azt sem tudta miről beszélek, az egész DSM nem halott még róla. DE!!!

Amint ezt írom be -> sexual anoxeria, huhuhuhu, pszichológiai írások sokasága, okokról, kezelésről, siker sztorikról! Ennyire szégyellik ezek a beteg emberek ezt, hogy konyebb bele búrkolózni ebbe az aszex témába, mint segítséget keresni?



2016. nov. 23. 23:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Aszex 18 eves fiu vagyok.

Nem erzem betegsegne a dolgot, de nehez picit igy.

2016. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
akkor mi, ha nem betegség? Voltál vele valaha is pszichológusnál, szexuál pszichológusnál? Kerestél rá megoldást? Vagy konnyebb így, hogy rá mondod nem betegség, te ilyen vagy, bamm, azt cső?
2016. nov. 23. 23:31
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy két különböző dologról beszélsz.

Az aszexuálisok tökéletesen boldogok és kiegyensúlyozottak.Ők nem akarnak szexuális kapcsolatot kialakítani senkivel,mert nekik anélkül is teljes az életük,és sok aszexuális pár él együtt harmóniában úgy,hogy nincs köztük nemi viszony.

Nincs semmilyen szervi bajuk,nincs pszichés bajuk,ők egyszerűen így érzik jól magukat.

Ezzel szemben a szexuális anorexia egy fizikai betegség,amit okozhat hormonális probléma,gyógyszeres kezelések,vagy komoly lelki traumák.Ezeket lehet terápiákkal kezelni és nyilván az emberünk akar is kezdeni ezzel valamit,mert tökéletesen tudja,hogy neki ez így nem jó,ő így nem érzi jól magát.


Értem én kérdező,hogy neked ezt nehéz felfogni,de semmi közöd nincs hozzá,hogy más mit kezd az életével vagy akár a nemi életével.Mindenki el tudja dönteni,hogy akar e szexelni vagy nem.

Ennyi erővel az apácákat is elkezdhetnéd téríteni,hogy miért egy képzeletbeli "barátnak"tartogatják magukat,annak se lenne sok értelme.

2016. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

szerintem meg a nárcisztikus jegyeket felvonultató problémát a belső szégyen érzés tokéletesen palástolja a szelftől ezzel a frankó hittel, amit nyomtok erről. Nem látom sehol a szexuális anorexiánál, hogy szervi oka lenne feltétlenül, csak lehet az is. Ahogy nem kell trauma egy borderline személyiség zavarhoz, vagy épp egy nárcisztikushoz sem, úgy nem kell ehez sem trauma, elég kevesebb is. Na mindegy, nekem elég az is, hogy tudok beszélni ezzel a kedves emberrel, aki felült az internet hülyeségének, hogy ez megváltoztathatatlan, csak gondoltam szólok...


Te próbáltál ezen segíteni? Vagy a konyebbik útat választottad, és szartál rá? Miért gondolod, hogy okosabb vagy, mint az orvosok? Sehol nem lehet hiteles információt találni erről, csak azoknak a csoportját, akik hülyítik a tobbieket is erről, meantime a szexuális pszichológus egy lapon említi az aszexet meg az anorexiát.

2016. nov. 23. 23:49
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hülye példa lesz de ha nekem folyik az orrom és ugyan tudom hogy erre használhatnék orrspray-t is de különösebben nem zavar az orrfolyás akkor most baj van velem akkor azért mert másik x milliárd embert zavar ha folyik az orra nekem is sza.rul kéne tőle éreznem magam?

Persze fordulhatna orvoshoz de minek ha nem zavarja. Persze párt nehezebb ilyen feltételekkel találni de ez igaz a pelenka fétissel rendelkezőkre meg egy csomó más fétisre is most akkor ők is menjenek orvoshoz? De ha már itt tartunk akkor húzzunk meg egy vonalat hogy ki az aki még nem szorul kezelésre. A BDSM kedvelő már igen? Vagy a taposás fétises? A szadomazósok?

Nekik ez a jó miért kéne ettől kevesebbnek vagy betegnek érezniük magukat?

Azzal egyetértek hogy akinek nem jó az adott helyzet az keressen kiutat de miért kéne azokban negatív érzéseket kelteni akik boldogok ahogy vannak?

2016. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tehát konyebb, koszonom a választ 3as. Ezt gondoltam én is, konyebb így, mint megbízkózni a démonokkal, átesni egy kezelésen, és meg tanulni az egészséges módit. like
2016. nov. 24. 00:22
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

És mitől egészségesebb az akinek vannak szexuális vágyai?

Igazából úgy látom a lényeget nem szűrted le. Ez nem a kényelemről szól hanem arról hogy ahol nincs baj ott felesleges generálni.

2016. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

:DDDDDDDDDDD


Hagyjuk, de tényleg. Látom már nincs értelmes magyarázat rá, csak ez a tagadás. :)

2016. nov. 24. 00:41
 9/23 A kérdező kommentje:

Idézve egy szexológust, nem szó szerint...


Amíg a szexuális anorexiás nem élvezi a szexet, nem volt vele jó élménye, nem is fogja kivánni, így nem is fog a hiánya neki problémát okozni. :) Olyan szornyű az, hogy el hitetitek magatokkal, hogy ez így jó, és nem akarjátok meg sem próbálni, hogy az élet egyik aspektusát meg tudjátok normálisan kóstolni. Túl nagy bennetek a szégyen érzet, túdattalanul, mélyen a buksitokban, hogy egyáltalán on magatoknak elismernétek a probléma létét. Nárcisztikus vonás akkora bennetek, hogy ordít az egész :D És le is van írva a szexuális anorexiához, hogy enyhén nárcisztikus jegyeket mutat, az meg az életben nem fogja elismerni, tudatosítani, hogy ez neki baj. Ahogy egy NPD-s nek sincs betegség tudata, és még egy halom más problémának, úgy nektek sem kell, hogy legyen. Ettől még a probléma létezik, csak el bagatelizálja az egotok. Para

2016. nov. 24. 00:49
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nekem teljesen normális a szexuális életem szóval amennyiben az utolsó okfejtésed nekem is szólt mellé lőttél. Attól hogy nem gondolom betegségnek az asszexualitást még nem feltétlen vagyok az. A melegséget sem gondolom annak mégsem vagyok lezbi.

De úgyse tudjuk meggyőzni egymást. Ettől szép a világ.

2016. nov. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!