Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szégyen 26 évesen a szüzesség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szégyen 26 évesen a szüzesség?

Figyelt kérdés
Utálom, állandóan erre gondolok.
2015. okt. 29. 23:15
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
20%

Térjünk vissza az alapproblémádra: szégyen -e a szüzességed 26 évesen, mert te már utálod. Nem, nem az!


Viszont ez után felállítottál indokokat, hogy miért vagy még szűz. És a probléma ezekkel van. Tudod az maga sokat jelent, hogy cirka egy évtized alatt nem sikerült olyan kapcsolatot kialakítanod, nem sikerült olyan közeli kapcsolatba, intim viszonyba kerülnöd senkivel, hogy átéld a szexualitás örömeit. És ha nem sikerült, akkor annak oka van. Amit leírtál azok alapján az ok az, hogy túl magasra tetted a lécet elvárásokban. Ezt lehet, csak akkor ne utáld azt amivel ez jár. Ha mégis utálod, akkor viszont - mivel értelmesnek tartod magad - változtass, hozz kompromisszumot.

Viszont felmerült a kérdés, hogy ha magas a léc, akkor olyan fogja megugrani, akinél szintén magasan van ... mert egy olyan embernek van mire elvárnia a másiktól. De te magadról annyit tudtál mondani, hogy mások szerint csinos vagy és jó a humorod. Ez kb. az utcán szembejövő korodbéli 10 nőből 8 ...

Az igények lejjebb engedése és a kompromisszum kötés pedig nem azt jelenti, hogy bárkivel/mindenkivel kefélsz, mint ahogy ezt kisarkítottad. Azt jelenti, hogy nem várod a herceget fehér lovon, hanem kilépsz a rózsaszín ködből a való világba. Ugyanis reálisan szemlélve még, ha valamennyit engedsz is az elvárásaidból, akkor is csak olyan ember fog megfelelni neki - és ehhez hozzájön a korosztályos elvárás is -, aki már nem egy 26 éves szűzzel akar bajlódni.


Más szempontból meg azért necces a helyzeted, mert látom magam előtt a jövődet (nem egy hasonlót követtem végig az életben; lehet ki kellene már adnom egy kötetben). 26 vagy, eltelik 1-2 év, valóban találsz egy neked való pasit, aki elfogad; lefutjátok az udvarlási fázist, a jegyben járást, harminc pár évesen szülsz egy gyereket neki. Ő jó pasi - mivel magasan volt a léc nálad -, így sikeres a nőknél; a tested már nem a régi, pelenka és főzelék szagú vagy, stb. Magyarázzam? Te ez miatt elhidegülsz, elkezded megélni hiányérzetként a fiatalon elvesztegetett időt és a hormonjaid hajtanak - mert már tudod milyen a jó szex és tudod mit vesztegettél el. Negyvenes elvált nőként egy kiskamasz gyerekkel nem lesz egyszerű ...

De ez csak az én vízióm ... ne legyen igazam! Lehet lepontozni :-P

2015. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, amúgy is hülyeség.

Lehet, hogy igazad van, ha nem is teljesen, de néhány dologban biztos. A víziód nekem nem tűnik reálisnak, de jó, megtörténhet. Viszont nem értelek, hogy miért az elvárásaimmal van a baj. Nem azt írtam, hogy legyen milliomos, izmos, jóképű, és szórjon rózsaszirmokat a lábam nyomán, csak hogy legyen kedves, és normál értékrenddel rendelkezzen. Elég alacsony szerintem a szint.

Viszont elgondolkozom az itt leírt válaszokon, és mérlegelek.

Köszönöm mindenkinek.

2015. okt. 30. 18:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!