Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A párok miért ragaszkodnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párok miért ragaszkodnak annyira ahhoz hogy csak egymással szexeljenek ?

Figyelt kérdés

Nem lehet megérteni hogy olykor mást is megkíván az ember ?

Ha pedig gond ha a társ mással is akar szexelni akkor miért nem próbálja meg a társát kielégíteni ?


szept. 8. 17:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%

Ez a társadalmi norma. Persze titokban lehet 3-as, vagy megcsalás.

Viszont van nyitott házasság is és hasonló kategóriák. Sok módot találnak az emberek erre a kibúvóra. Általában akkor ragaszkodnak ehhez, ha ők maguk sem akarnak mással megélni dolgokat.

szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Én se azt mondom hogy lehessen kefélni akárkivel, akármikor, de görcsösen ellenállni mi értelme ?
szept. 8. 18:10
 3/40 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem vagyunk állatok. Miért nem mászkálsz pucéran az utcán, vagy mutogatod magad? Egyeseknek ez is ösztönös.
szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%
Persze ennyi erővel ahol laksz lakást oda is bármikor bemehet bárki. Ha akar a szomszéd bemegy hozzád wc-re kérdezés nélkül meg minden. Mi értelme görcsösen ellenállni?
szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
73%
Demiszexuális férfi vagyok. Mély érzelmek nélkül nem tudok teljesíteni.
szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Mert ha szerelmes vagyok, nem vágyok másra és a páromat sem akarom mással látni.
szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tetszik neked, csinálj nyitott kapcsolatot, olyan is létezik.
szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Én a múltkor meg akartam csalni a páromat, de nem állt fel a másik csajnál, mert egyből eszembe jutott, hogy otthon vár engem és nem tudtam megdugni a másik nőt. Hiába simogattam, meg csöcsörésztem, sehogy nem állt fel. Otthon meg rendesen működött. Nagyon ciki volt.
szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
27%

Akik ezzel a „nem vagyunk állatok”panellel jönnek, mint a 3-as is, még a 200 évvel ezelőtti brossúránál tartanak. A Homo sapiens sapiens eredendő biológiai drive-ja ugyanis nem a monogámia, erre jött rá a modern tudomány. Sem a hím, sem a nőstény egyedeknél nem az. Alapvetően a promiszkuitásra vagyunk evolúciósan programozva. A monogámia pont hogy egy művi konstrukció, amely megjelent bizonyos emberi civilizációkban, mert a társadalom működése szempontjából az tűnt hasznosnak, szükségszerűnek, a család lett a legkisebb működő és hasznos társadalmi és GAZDASÁGI egység, mára pedig egyeduralkodóvá vált.

Pont, hogy az állatvilágban figyelhető meg színtiszta monogámia, pl. madárfajoknál, ahol egy életre választanak párt, előtte és utána sincs más, akivel szaporodna a hím vagy a tojó, magyarán a legelsővel marad élete végéig, ha elpusztul a párja, akkor meg úgy járt. Ehhez képest az ember házasságáig abszolút promiszkuis életet él, sokszor 5-10-20 partnere van (1 estés, 8 hónapos vagy 3 éves kapcsolat), míg a huszonegyediknek azt mondja, mostantól a sírig csak veled. És itt az óriási tévedés. Miből gondoljuk, hogy egy anyakönyvvezető vagy pap előtt kimondott igentől megváltozik az az amúgy társadalmilag teljesen elfogadott működésünk, ami a szexuális életünk kezdetétől 13 évig és 147 napig tartott, és 28 éves 148 napos korunktól többé már nem így lesz. Ez illúzió.

szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
54%

Nem, kilences... az ember normális viselkedése a korlátozott monogámia, ami 10-15 évet jelent.

Erre szól egy normál párválasztás.

Létezik félrelépés (mint ahogy a monogám fajoknál is), de ennek sokszor nem lesz szakítás a vége, mivel a kapcsolat fontos az utódoknak (is).

szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!