Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ha 14 év a beleegyezési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 14 év a beleegyezési korhatár, de még így is elfogadhatatlan akkor miért nem emelik a korhatárt?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy ha egy felnőtt 14 éves és annál idősebb fiatallal szexel az szexuális bűnöző stb. 18 életév ami már mindenkinek belefér. Egy 40 éves ha kikezd egy 18 évessel az teljesen rendben van erkölcsileg is, legalábbis én a kommentekből ezt szűrtem le. Ha a törvény megengedi, hogy 14 évessel és annál idősebbekkel szexelj, de a társadalom elítéli akkor miért nem emelik a korhatárt?

Ha kiderülne egy felnőtt 40 éves emberről, hogy mondjuk egy 15 évessel szexelt annak jogi következményei nincsenek, de erkölcsileg mindenki elítéli. Nem kellene ezt egyeztetni valahogy? Vagy hogy van ez?



2023. jan. 28. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Igen, emelni kéne. De ebben az országban felesleges keresni a logikát.
2023. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Sőt! 18. évét be nem töltött 12 évét betőltöttel is.

De azért nehogy gutaütést kapjatok!

2023. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

14 évesen egy lány már nemileg érett, gyereke születhet. A hormonok tombolnak benne.

Ha ezt a törvény tiltaná, akkor néhány közülük valószínűleg belevágna valakibe egy kést.

2023. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Neme elfogadhatatlan, csak néhány amerikamajmolónak meg erkölcscsösznek.
2023. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Azért vannak ezek a szabályok, mert fel lehet emelni 18-ra, de szerinted ki foglalkozna vele?

17 évesen már lazán dugtam a 15 éves csajom, benne volt mindenben ő is.

A 12 korhatár meg a cigányok miatt van.

2023. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert a jog nem azt jelenti, hogy kötelező minden szegletét kihasználni. Az egy keretet ad, amin belül az emberek élhetnek a saját erkölcsi normáik szerint.
2023. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem elfogadhatatlan.

Én 14 évesen veszítettem el a szüzességem. Nem volt a partnerem 40, de majdnem. Elsőre megbotránkoztak rajta páran, aztán megszokták (több éves kapcsolat lett).

2023. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor miért megy a hisztéria, ha egy 30 fölötti szexel egy 14-15 évessel és szexuális ragadozónak bélyegzik meg?

Akkor vagy emeljék meg a korhatárt, vagy hagyjuk abba a szexuális ragadozó jelzőt, ha a törvény szerint minden rendben van.

2023. jan. 28. 18:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Meglehet mindenkinek erről a véleménye. De másszon ki az állam is a hálószobákból, meg aki annyira konzevativ az véleményt mondjon, de kúlturáltan.

(#2)

2023. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez azért van, mert a téma kényes.

Sok ilyen esetnél valóban szexuális ragadozó van, vagy legalábbis egy aberrált ember.

A másik oldalról viszont a fiatal könnyen sérülhet (a fiú is).

Ezért nehéz a törvényhozó dolga itt.

Kéne talán egy köztes állapot is, ahol lehet kapcsolat, csak ellenőrzött.

De ezt még nehezebb megoldani.

2023. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!