Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mennyire elítélendő ez az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elítélendő ez az álláspont? (Szüzesség, szex)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok. Eddig két kapcsolatom volt, de egyik se tartott túl sokáig, így a pettingnél és az orális szexnél nem jutottunk tovább. Már nagyon kívánom a szexet, szeretném minél hamarabb megtapasztalni, hogy milyen érzés. Őszintén szólva, semmi kedvem belevágni egy kapcsolatba, ezért úgy döntöttem, hogy egy egyéjszakással kezdek. Partnert még nem találtam hozzá, de valószínűleg egy társkeresőn fogok nézelődni, mivel nem részegen, egy buli után akarom az elsőt, a fiúkkal ápolt barátságaimat pedig túl értékesnek tartom ahhoz, hogy a szex miatt véget érjenek.

Sokat gondolkoztam azon, hogy mennyire érné meg, nem bánnám-e később. Egyértelműen az egyéjszakás mellett szól, hogy többet nem stresszelnék azon, hogy szűz vagyok, ezáltal magabiztosabbá is válnék, a későbbiekben (amikor már vágynék egy komoly kapcsolatra) több srác is szóba jöhetne (sokan ugye nem akarnak szűz barátnőt), illetve, hogy semmi más "nagy első" (csók, petting, orál) nem az igazival történt, és ez nem vezetett semmiféle hátrányhoz. Például, az első barátom, akihez nem kötöttek olyan mély érzelmek, megtanított sz*pni, amit már magabiztosan csináltam a második barátomon, akit sokkal jobban szerettem.

Viszont van itt pár érv, ami az egyéjszakás kaland ellen szól. Most a nemi betegség és a terhesség kockázatát nem említeném, hiszen ezek párkapcsolatban is itt vannak. Fennáll a veszélye annak, hogy a kalandom mem fog annyira figyelni rám, ami miatt hatalmasat sérülnék, és ez hatással lenne az egész szexuális életemre. Ezek a "kapcsolatok" csak ideiglenesen elégítenek ki (szerintem), szóval lehet, hogy egy hónap múlva már megint ennyire kívánnám a szexet. Attól is tartok, hogy mi van, ha később lesz barátom, és rákérdez, hogy hogy vesztettem el...

Viszont a felsorolt negatívumok ellenére mégis úgy érzem, hogy akkor járnék a legjobban, ha megtenném. Nincs rá garancia, hogy nagyon hamar normálisan összejövök valakivel, és nem akarok még két év múlva is ezen agyalni.

Mi a véleményetek az érveimről? Mennyire tartjátok elítélendőnek az álláspontomat?



2020. jan. 24. 23:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen hosszú kérdést senki nem fog elolvasni. A cím alapján, azt mondom, a te életed azt csinálsz vele amit akarsz. Egész szüzesség kérdés túl van misztifikálva és a szex is mehet, ha éppen kívánod és kész.
2020. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Noren1989 ***** válasza:
85%
Annyira SOS, hogy elveszítsd a szüzességedet? Mi a sietséged fő oka?
2020. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
8%

Ezzel teljesen úgy így vagyok én is.

18/F

2020. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
"Őszintén szólva, semmi kedvem belevágni egy kapcsolatba" - miért?
2020. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Azt ajánlom neked, hogy ne csinálj ilyesmit. Fiúkkal ellentétben, a szüzesség nálad nem csak technikai hiányosságot jelent. Ez egy olyan szintű intimitás, amit nem szabad egy akárkinek odaadni. Nagy a kockázata, hogy nem fog megfelelően figyelni rád, ami komoly lelki problémákat okozhat. Keress egy új párkapcsolatot és a korábbiakkal ellentétben, ne várjál a szexel. Amikor úgy érzed, hogy lélekben készen állsz (legyen ez 1 hét vagy 1 hónap), akkor lépd meg. De még ilyen esetben is legyél biztos a párodban, mert attól, hogy lelkileg ott van veled, még lehet ügyetlen - azaz előre tudassad vele a helyzetet és készüljön fel rá!


Betegségekről annyit, hogy kalandozást gumi nélkül nagyon hülyék vállalnak csak. Ha ilyenbe vágsz, ragaszkodj hozzá!

2020. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Én azt gondolom, hogy márpedig jobban megérné egy régi ismerőssel, baráttal, csak előtte le kell fektetni az alapokat. Meg kell neki mondani, hogy nem akarsz kapcsolatot, de rossz tapasztalatot sem szeretnél, márpedig egy vadidegen nem biztos, hogy olyan figyelmes lesz veled, mint egy barát. Egy idegen nem hiszem, hogy lélekben is együtt lesz veled. Ezt meg soha nem értettem, hogy miért kellene tönkremenjen egy barátság egy szex miatt? Oké, hogy ez nagyon intim és érzelmek is kialakulhatnak, de akivel ezek után kialakulnak érzelmek, az azt bizonyítja, hogy már szex előtt is jól kijöhettetek volna, akár kapcsolatban, ha megpróbáltátok volna. Én nem gondolnám túl mindezt, és fontosnak találom, hogy mindenképp olyannal veszítsd el, akit utólag nem bánnál meg. És ezt pasiként mondom, hogy bizony nem mindegy az a bizonyos első. Ahogyan nem mindegy, hogy kivel csókolóztál először, meg kivel aludtál először összeölelkezve, úgy a szex sem mindegy. Ja és nem tartom elítélendőnek az álláspontod, csak szerintem akkor is ez egy bizalmasabb valami, és egy barát közelebb áll hozzád bizalmi téren, úgy hogy a szex is jobb érzés kellene legyen vele.
2020. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélendő csak butaság és teljes mértékben értelmetlen ugy tekinteni a szexre mint egy versenyre és a legbelsőségesebb ajándékot amit nöként egy férfinak adhatsz,egy idegenre pazarolni. Ha 26 lennél azt mondanám oké de 19 évesen hatalmas a aloszinüsége hogy a következö hétvégi programon belefutsz egy olyan srácba akivel hirtelen megjön a kedved egy kapcsolathoz.
2020. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Majd amikor leszorított nyakkal megdugnak mint egy robbantott csirkét... utána elgondolkodsz, hogy nem a Tinderes alfahímek közül kellett volna válogatnod.


Van egy 19 éves lány ismerösöm, ő rendszeresen Tinderen keres szexpartnert (hogy végre elfelejtse a volt barátját, és mert szexfüggő), hajmeresztő dolgokat mesélt.


Ha nem vagy tapasztalt akkor csak a szerencsétől függ, hogy nem fogsz ki valami bájgúnárt, aki jó erősen megkúr, te meg csak szó nélkül tűröd majd a fűrészelést... csak egy néma krokodilkönnycsepp gurul ki.

2020. jan. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%
Én elolvastalak. Le lehet pontozni de én is az egy ejszakasra szavazok. Rengeteg lány vesztette el így, csak velem annyi, hogy felsorolni sem tudnám őket. (Nem trollkodom, komolyan mondom) szóval az egyéjszakásnak úgy igazándiból semmi hátránya nincs túl leszel majd az első szexen és lesz jó kalandod örök emléked ;)
2020. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

Hát én végig olvastam a sztoridat, és szerintem nem lesz nehéz dolgod erre alkalmas partnert találni!

Bárki ki tud segíteni téged, és van egy olyan érzésem, hogy van is már pár privátod! 😀

Szerintem amúgy mivel volt már a toszáson kívül minden, ez már nem is olyan igazi szüzesség.

Az érveid egyébként jók, és életszerűek is, de a döntés nálad van!

Arról viszont próbálj meg megyőződni, hogy a szerencsés partner azért legyen veled figyelmes.

Ha rám hallgatsz az egyéjszakást ne úgy gondolod, hogy egy fél órás ismeretség után egyből hegeszteni kell, hanem valamennyire ismerd meg az illetőt.

Ez egyébként azért is jó neked, mert lehet akár többéjszakás is a dolog, mert igen, utána is kívánni fogod a farkincát. 🤭🤭

Ezek lennének az én úgymond tanácsaim. 😉


33/F

2020. jan. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!