Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Párom nem szereti az óvszert,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem szereti az óvszert, de elviseli, viszont én elzárkózom a hormonális védekezéstől. Mi lenne a kompromisszum?

Figyelt kérdés

Szeretném ha neki is jó lenne, azért tettem fel a kérdést. Hosszú tavra tervezünk, baba egyelőre kizárva. En viszont elzárkózom a hormonális fogamzásgátlástól, ezt tudja is, ha megzsarol vele az szakítóok. Viszont szeretné ha neki is jó lenne a szex, elviseli de nem szereti az óvszert.


Hogy lehet ezt megoldani? Tudom, hogy a többi megoldás nem annyira biztonságos, mint ez a kettő.



2019. márc. 9. 07:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Nemcsak ez a két módszer létezik ám! Igen, ezek a legbiztonságosabbak, viszont a kevésbé jó statisztikájú módszerek is ugyanolyan jó védelmet nyújtanak, ha egyszerre többet alkalmaztok. Pl. Spermicid + megszakítás, vagy pesszárium + spermicid, esetleg mindhárom egyszerre.


Vannak hormonmentes méhen belüli eszközök, amit a nőgyógyász tesz fel. Én nem használnám, de sokaknak bevált.

Ezeket váltogatni is lehet. Pl. peteérés környékén gumit húz, a kevésbé veszélyes időszakokban pedig pesszáriumot vagy méhszájsapkát használtok. A megszakítás magában mindig kockázatos, de valamelyikkel kombinálva már jó megoldás lehet.


Nemcsak az anál vagy szakítás létezik. Egy nőgyógyász valószínűleg még több lehetőséget tudna mondani.

2019. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk nem élvez beléd?

Én sosem használtam még óvszert, mert van elegendő önkontrollom ahhoz, hogy tudjam szabályozni a saját testem működését.

Igen tudom, iylen nem létezik, mindenki terhes akihez valaha hozzáértem + a Föld lapos, és Soros hibája amúgy is...

2019. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A megszakítás nem védekezés, de a pasi könnyen beszél, terhesség eseten nem őt fogják kikaparni. Szerencsére ezzel a párom is tisztában van és nem is jön a megszakításos módszerrel. Köszi annak, aki segített! Mindenki zöldet kapott!
2019. márc. 9. 10:06
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél pesszáriumot (hormonmentes.hu), és ha rendszeres a ciklusod, akkor a kevésbé rizikós napokon használjátok azt spermiciddel kiegészítve. Ovuláció környékén meg marad a gumi.
2019. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Van Vény nélkül kapható hormon mentes fogamzásgátló tabletta.

Barátnőm évek ota használja es minden úgy működik ahogy kell.

2019. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sok pasi kibírja a gumit, ez szimpla hiszti a részéről. Ne hagyd magad, maradjatok a guminál! A többi módszer nem annyira biztonságos.
2019. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!