Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, ilyen esetben szednéte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ilyen esetben szednétek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A barátommal pár hónapja vagyunk együtt. Felmerült, hogy gumi helyett mással kellene védekezni.

Én világ életemben tiltakoztam ellene, féltem tőle. Anyukám szedett, neki nem volt tőle problémája, a nővérem is, ő hízott tőle, állandóan rosszul volt, de neki vizsgálat nélkül írta fel az orvos, ezért mikor kérdezősködtem róla, a lelkemre kötötte, hogy mindenképp csináltassak vizsgálatot (már folyamatban).

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem vagyok biztos abban, hogy szeretnék e szedni. Nagyon megoszlik a tabi-tábor. A menstruációm erős, gyakran irdatlanul fájdalmas, problémás a bőröm is, és állítólag ezekre mind pozitívan hat. Ugyanakkor tényleg nem tudom, hogy be merném e vállalni, mert ha később szeretnék babát, de ezért nem lehet majd, vagy valami galiba lesz a testemben, ami lehet, hogy helyrehozhatatlan, nagyon bűntudatom lenne. A barátommal már beszéltem a félelmemről, ő azt mondta, nem muszáj ebbe belemenni, úgy cselekedjek, ahogy én érzem, mert én fogom szedni, de látom rajta, hogy sokkal jobb lenne neki így (és lehet, hogy nekem is?? nem tudom), és ez is befolyásol egy kicsit.


2017. aug. 30. 16:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Én 5 félét próbáltam.

Mellékhatásaik változatosak voltak.

20 kiló hízás, több hónapig tartó mellfájdalom, szó szerint még a ruha érintése is fájdalmat okozott, fokozott szőrösödés, libidó nullára csökkenése, folyamatos közti vérzés, az utolsótól, amit próbáltam, attól fogytam, ez nem is volt nagy baj, de a mellfájdalom borzasztó volt...

Így inkább lemondtam a további kísérletezgetésről.Most viszont már nem szedhetek orvosilag sem az átlagnál nagyobb thrombosis hajlamom miatt.Én így jártam Velük, lehet neked beválik.

2017. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hűha. Hát, amúgy én nagyon szívesen kipróbálom, de tényleg az a baj, hogy fogalmam nincs, hogyan fog rám hatni. :(
2017. aug. 30. 21:13
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha megfogadsz egy tanácsot, szerintem ne csináld! Ez nem olyan dolog, hogy megkóstolóm a spenótot, meglátom ízlik-e. Ez annál komolyabb, itt az egészséged a tét! Hiába mondják sokan (könnyelműen), hogy vágj bele, ez nem cukorka, nyilván ők laikusként nem látják az egész egészségi hátterét a dolgoknak.

A problémáidat (bőr,stb.) nem oldja meg, csak elfedi egy időre (ez tény), az abbahagyása után ugyanúgy visszatérnek, ha nem sokkal rosszabban.

Nyilván mindenkire máshogy hat, de mi van, ha Te a problémásabb esetek közé tartozol majd!? Megéri a kockázatot? Ezt gondold végig!

Mérlegelj! A mérleg egyik serpenyőjében a kényelem, a másikban az egészséged.

Nem akarok bántani senkit, de olyan alapján dönts, hogy egy 18 éves lánynak (tényleg nem személyeskedés, csak példa) vagy hogy a barátod előző barátnőinek bejött (ezt a hasonlítgatást nem tartom annyira korrektnek a barátod részéről, mert ezáltal benned olyan érzést kelt, hogyha nekik ment, neked is kellene, holott ez nem így van- bocsi, ez magánvélemény volt)

2017. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ő ezt inkább azért mondta, hogy megnyugtasson, mert tudja, hogy mennyire rá tudok görcsölni dolgokra. De persze, gondolom, hogy ez nem ilyen egyszerű, ráadásul nem is egy párszáz forintos dologról van szó. Azt hiszem, megvárom az eredményt, és ha nincs hajlamom trombózisra, beszélek erről újra a barátommal. :) Köszönöm mindenkinek.
2017. aug. 30. 22:02
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
nem ertem, miert kell ugy beallitani a fogamzasgatlot, mintha egy ordogtol valo gonosz dolog lenne, ami arra valo, hogy megolje az embert. ha igy lenne, nem szedne rengeteg no... most az, hogy elenyeszo szamban nehany nonek gondot okoz, egy dolog, mert ahhoz kepest, hogy milyen sokan szedik, ez semmi. a masik meg, hogy akinek hajlama van trombozisra, az eleve nem szedheti, eleg baj, ha ez azutan derult ki, hogy mar szedte a tablettat egy felettem szolo valaszolo, mert akkor ot nem vizsgaltak ki...meg ottel kiserletrzgettel?! megint csak latszik, hogy te csak ugy elkezdted szedni orvosi javaslat nelkul, es kesz.. ne mondd nekem, hogy nogyogyasz irta fel azt az otot, es mind sz r volt, vagy ha mar mondjuk az elso ketto utan rossz volt, minek probaltad a harmadikat is?? te nem birod, es kesz, de ettol meg nem kell mindenkit lebeszelni rola, hogy hu de artalmas... ha az lenne, az orvosok se javasolnak, es nem szedne kb minden 2-3. no.
2017. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó!

Attól még, hogy sok nő szedi és sok orvos ajánlja még nem lesz jó!

Mint írtam utóbbi esetében bizonyos anyagi vonzata is van a dolognak az orvosok részéről (ez is tény, nem én találtam ki, de nyilván nem fogják az orrodra kötni, nem érdekük).

Ennyi erről mindenki cigizzen, hiszen azt is sok nő csinálja? Ha más kútba ugrik, te is utána ugrassz!? Ugye, hogy nem! Ha vitatkozni szeretnél, akkor kérlek értelmesebb indokot hoz fel!

Másrészről meg hormonális fogamzásgátló nem kapható vény nélkül! Szép is lenne, ha mindenki kénye-kedve szerint kapkodná be, mint a cukorkát!

És pont ezért szeretnek az orvosok is "kísérletezni", mert nekik biznisz! Csak a lelkiismeretes doki mondja meg szemtől szembe, hogy nem való az illetőnek!

A vizsgálattal pedig csak a trombózisra való hajlamot nézik meg, nem lehet előre abból sem megállapítani, hogy hogy reagál az ember lányának a szervezete a gyógyszerre!

2017. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
azert a cigi szazszor karosabb, barki barmit mond. :D ha meg elkezdesz szedni egy fogamzasgatlot, lehet latni, hogy nem jo neked, es nem fogsz rogton belehalni..leallsz vele, es kesz. egyebkent meg igaz, hogy nem lehetne kapni veny nelkul, megis sokan irjak pl itt is, hogy ok csak ugy elkezdtek szedni...valahogy mindent ki lehet kerulni ezek szerint. :D
2017. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"azert a cigi szazszor karosabb, barki barmit mond. :D"


Látom megértetted a mondandóm lényegét..

Mindent ki lehet kerülni, de nem érdemes az ügyeskedéssel kockáztatni az egészséged. Nem véletlenül vényköteles, mint említettem nem cukorka.

Én nem halálról beszéltem, hanem pl. meddőségről, és mint példaként hoztam, a bátyám barátnője orvos által felírtat szedett, nem is volt gond egy ideig, aztán jöttek a problémák.. Szóval nem is biztos, hogy olyan látványos tüneteid lesznek, hogy abbahagyd 1-2 hónap után.

Egyébként 1-2 hónap szedés utána sem biztos, hogy olyan hamar helyreáll a szervezeted, hallottam már olyanról, akinek eléggé bezavart.

2017. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

61%-os mi ez a kifakadás?

Szerinted tehetek róla, hogy nem vált be nekem?

És ne aggódj, több orvosnál voltam, szóval nem volt nehéz összehozni az 5 félét...

Hol írtam olyat, hogy ördögtől való?Sehol.Olvasd már el az utolsó mondatomat.Szövegértés megy?

Segítek..

"Én így jártam Velük, lehet neked beválik."

Ebben hol is beszélem le a kérdezőt a kipróbálásról?

2017. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!