Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik szedtek fogamzásgátlót:...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik szedtek fogamzásgátlót: szednétek még egyszer?

Figyelt kérdés

Kinek vált be és kinek nem? Jöttek elő mellékhatások, miután abbahagytátok? KI milyet szedett?


Kíváncsi vagyok. :)


Köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 22. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Én megfogadtam, hogy többet nem fogok. Aztán 2év után úgy hozta a sors, hogy kell, mert nem annyira biztos a kapcsolatom, és nem szeretnék még babát...


Én többfélét is szedtem egyébként az elmúlt 10 évben,2 volt igazából ami nem vált be. Az egyiktől bőrbajaim és hízás lett,a másiktól a mellbimbóm sebes lett és szintén hízás+mellnövekedés,állandó mellfeszülésem volt...


A mostanival nincs problémám.


Abbahagyás után pedig az amúgyis rossz periódusom kicsit talán javult. A 8-10hónap vérzés nélküliség redukálódott 40-100napos ciklusokra.Én ezt annak tudom be, hogy nagyon sokáig nem volt igazi menstruációm és gyógyszerrel lett meghozva is annak idején,ami után fog.gátlót szedtem évekig.


graciel,diane,lyndinette,yasminelle,belara-ezeket szedtem

2014. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már szedtem, soha többet! 4 fajtát próbáltam és sajnos mindegyiknek volt igen kellemetlen mellékhatása. A nevükre már nem emlékszem, több éve volt ez. Az elsőtől meghíztam, a másodiktól annyira fájt a mellem hogy azt hittem szétszakad, a harmadikat egy évig szedtem egyáltalán nem volt mensim tőle, a negyedik taccsra vágott szó szerint a májműködésembe olyannyira bekavart, hogy az ágyból nem akartam kikelni és életkedvem sem volt, és elég kevés hormontartalmú volt.... abbahagytam és szépen helyre jöttem. De az ha valakinek ilyen problémái vannak, az nem biztos, hogy nálad is előjön. Ne általánosíts. De akkor is hormon. Most 35 évesen marad az óvszer. :/
2014. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én még csak rövid távon tudok véleményt írni, fél évig szedtem egyet, hormonális bajaim miatt kellett elkezdenem, amit először a doki gyógyszere, ami általános vérzést biztosított haza vágott rendesen miután abba hagytam. konkrétan két héten keresztül véreztem megállás nélküli mennyiséggel, kéthetes szünettel aztán fél év múlva megint semmi, aztán egy hónapig folyamatosan megvolt. Úgy elbizonytalanodtam az orvosokban, hogy csak később mentem el egy másikhoz. Ekkorra már nem volt menstruációm megint csak, max két három havonta két három napot. Nem éltem nemi életet, szóval ez nem számított. Aztán két évvel később az új doki kipróbáltatta azt, amit kiderült, anyukám is szedett. Nagyon féltem a mellékhatásoktól, de nem híztam, a mellem egy éven belül egy mérettel nagyobb lett (jó volt végre telt B-nek lenni).

Folyamatosan vizsgáltak akkoriban, úgyhogy én megnyugodtam, amikor ez teljesen bevált, és a mai napig ezt szedem, mostmár 6 éve, semmilyen mellékhatás nélkül. Persze, közben lett barátom is, de jóvolt tudni, hogy így legalább két dolgot is kipipálhatunk.

Én amúgy a legjobban a libidócsökkenéstől tartottam, de mondhatom változatlan a helyzet.

Nem tervezem hosszú távon szedni (Yadine-t használok) szeretnék szünetet tartani 1-másfél évre hamarosan mert most úgysem kell a távkapcsolat miatt, de ha újra kezdem, tudom mit választok.

2014. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Minervát szedek 2 hónapja.azóta teljesen megszüntek a görcseim ,amikor megjön. Nem tapasztaltam még mellékhatást.
2014. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tevetke ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy mennyire különbözően hat az emberekre. Én is yadine tablettát szedek jelenleg (4. hónapja) kb 2 hónap után már kezdett észrevehetően csökkeni a libidóm. Előtte, amikor a párom hazajött hétvégén 2,5-3 nap alatt 6-7 aktus simán volt. Most, hogy karácsonytól itthon volt huzamosabb ideig jó, ha egy hét alatt a fele összejött, még magamnak sincs kedvem csinálni (már nem is tudom mikor csináltam). Most készülök váltani, hátha egy másik jobban beválik.

Ami jó hír, hogy más negatív hatást én nem tapasztaltam. Mondjuk nekem a vérzésembe soha nem is kavart be, régebben se, ha abbahagytam, ha elkezdtem semmi (szedtem már más félét is), ilyen szempontból szerencsés vagyok. De hát mit érek a tabival, ha nincs miért szedni :/

2014. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 3 éve szedem a Symiciát, nincsenek mellékhatásai nálam, nem csökkent a libidóm se. Amióta szedem, már nem görcsöl annyira a hasam, néha fáj, de már nem annyira, mint régen. Nekem bevált, szeretem ezt a fogamzásgátló módszert, főleg, mert kiszámítható.

Már csak azt remélem, hogy akkor se jelent gondot, hogy szedtem, amikor babát szeretnék majd.

2014. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek lindynettét szedtem 2,5 évig, az akkori depressziós össze-visszaevéseknek hála plusz valószínűleg a tablettának híztam 30 kilót és nem tudtam leadni(tabletta előtt bármiből bármennyit megehettem, max 1-2 kilót híztam egy hétvégi rokonoknál napi 3szor nagyzabálástól)

6 hónap symicia jött, egyik hüvelyi fertőzés jött a másik után úgy, hogy előtte sose volt ilyen gondom. Aztán 3 hónap gestomix, amikor megint előjött a fertőzés és a mérleg se mutatott kevesebbet kiborultam és abbahagytam.


Így belegondolva a hízás (jó, nem ő okozta, se segítette), a rettenetesen erős migrénes fejfájások (volt, hogy az ágyból nem bírtam kikelni), görcsös menstruáció (előtte sose fájt), libidócsökkenés, hangulatingadozások jöttek elő, mint negatívumok, de a legtöbb a lindynetténél. A symicia alatt a libidóm visszajött, a fejfájás megszűnt, a többi maradt, a gestomixnak meg nem volt esélye "hatni", így arról nem nyilatkozom.


Miután abbahagytam 8 hónapig a menszesznél se kép,se hang, aztán egyik napról a másikra úgy jött meg, hogy másfél hónapig megvolt (leginkább csak pecsételés, de zavaró volt). Aztán kb egy év alatt stabilizálódtak a dolgok, havonta volt menszeszem de nem tudtam sose megmondani, hogy mikor fog megjönni csak előző nap által. (estére begörcsöltem) Így voltak 28-35 nap közötti ciklusaim vegyesen.


Az abbahagyás után 1 év 10 hónappal később újra kezdtem. Új kapcsolat, óvszerrel való besülés rövid időn belül kétszer, így betelt a pohár és egyébként is előjött egy halom tünet a nem pontos menszeszen kívül, ami zavart. Olyan pattanásos voltam, mint egy kiskamasz, szőrösödtem mindenhol kb (állam, hasam, stb), időjárás érzékenység, hajhullás, iszonyatosan zsírosodó haj (két naponta hajat kellett mosnom ha kimozdultam otthonról), viszont nagyon gyorsan sikerült lefogynom a gyógyszer nélkül (az abbahagyás után 11 hónappal, 2 hónap alatt 25 kiló). Szóval újra kezdtem kivizsgálás után. Most Reziát szedek, az előző bogyók 21 nap +7 nap szünetesek voltak, ez 24 nap+3 szünet, eddig elviselhetőek a negatívumok. Ha nem iszok eleget fáj a fejem (legalább biztosan megiszom a napi minimum 2 liter folyadékot) illetve nem a libidóm csökkent hanem a szervezetem szabályozott be minden másnapi szexre. Egyszerűen nem nedvesedek néha bármennyire is kívánom a párom. Viszont a pattanásaim kezdenek elmúlni, vagyis jobban mondva kisebbek fordulnak elő és azok is időszakosan nem állandóan. A zavaró szőrösödés leállt, a hajhullásom mérséklődött és a hajam se zsírosodik olyan durván (heti 2szer elég hajat mosnom). A súlyom beállt, fogyni diétával már nem tudok, mint eddig, viszont hízni se hízok ha esetleg elmegyünk gyorséttermi kaját enni egy héten egyszer vagy pizzát rendelünk. Szóval a Rezia nekem egyelőre bevált, 5 hónapja szedem. :)


Egyébként a fenti hozzászólásokat olvasva én ha bajom lenne a tablettától se mondanám, hogy az ördög találmánya. Van aki évtizedekig szedi és semmi baja nem lesz, van aki egy-két hónapig, évig és trombózist kap. Sajnos különbözőek vagyok, mindenkire máshogy hat, ezt kell mérlegelni mikor az ember elkezdi szedni és gond adódik, akkor nem ujjal mutogatni, hogy az a szemét... és ő erről nem tudott és egyébként is. Minden gyógyszernek van mellékhatása. Az antibiotikum pl kikészíti a gyomrot, beleket, hasmenést csinál, de mégis ha valaki beteg lesz rögtön antibiotikumot akar szedni, pedig lehet nem is jó a bajára (pl vírus fertőzése van, arra legtöbbször csak a forró tea és a pihenés a gyógymód). De ha már alapból beteg nem tűnik fel ha a gyógyszertől még rosszabbul lesz időszakosan. Szerintem ez ugyanilyen a fogamzásgátlónál. Ha rendesen szedi az ember, akkor a kisebb mellékhatások ellenére (nagyobbakkal irány a doki és csere) mégis nyugodtabb, felszabadultabb és egyébként a trombózissal szemben ott van az a hatása, hogy csökkenti a méhnyakrák és a melldaganat kialakulását (a hpv általi befolyásolást hagyjuk, mert ha nincs óvszer és oltása az illetőnek összeszedi és rontja a statisztikát). Szóval vannak pozitív hatásai is. Én emiatt is szedem, mert a családban valaki vagy trombózist kap vagy daganatos lesz. A trombózist szerintem hamarabb észreveszem (ismerem a tüneteket), mintha daganatos lennék, mert amilyen mákom van valami ritka tünetmentes fajtát szereznék. Családban ketten is voltak, akik a világon regisztrált első 100 megbetegedésben benne voltak. (gerincvelő daganat egy válfaja és egy különleges típusú csontrák) Szóval köszi nem, szeretnék legalább aggódás mentes szexuális életet élni, amíg lehet és nem szeretnénk gyereket. Aztán lesz ami lesz.


23 N

2014. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! (Még jöhetnek) :)
2014. jan. 22. 18:15
 9/9 Eszti1111 válasza:

Én szedtem közel 8 évig, egyrészt policisztás petefészek miatt (amit meggyógyított) Másrészt, hogy ne legyen baba. Semmi bajom nem volt tőlük. (Két félét szedtem: Diane 35, és Yasminelle)


Most épp egyedül vagyok, de nem szeretnék újra tablettát szedni, álló munkát végzek, vannak visszereim, elmúltam 30 nem hiányzik egy trombózis, vagy valami hormonális gebasz.

2017. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!