Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, ilyen esetben szednéte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ilyen esetben szednétek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A barátommal pár hónapja vagyunk együtt. Felmerült, hogy gumi helyett mással kellene védekezni.

Én világ életemben tiltakoztam ellene, féltem tőle. Anyukám szedett, neki nem volt tőle problémája, a nővérem is, ő hízott tőle, állandóan rosszul volt, de neki vizsgálat nélkül írta fel az orvos, ezért mikor kérdezősködtem róla, a lelkemre kötötte, hogy mindenképp csináltassak vizsgálatot (már folyamatban).

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem vagyok biztos abban, hogy szeretnék e szedni. Nagyon megoszlik a tabi-tábor. A menstruációm erős, gyakran irdatlanul fájdalmas, problémás a bőröm is, és állítólag ezekre mind pozitívan hat. Ugyanakkor tényleg nem tudom, hogy be merném e vállalni, mert ha később szeretnék babát, de ezért nem lehet majd, vagy valami galiba lesz a testemben, ami lehet, hogy helyrehozhatatlan, nagyon bűntudatom lenne. A barátommal már beszéltem a félelmemről, ő azt mondta, nem muszáj ebbe belemenni, úgy cselekedjek, ahogy én érzem, mert én fogom szedni, de látom rajta, hogy sokkal jobb lenne neki így (és lehet, hogy nekem is?? nem tudom), és ez is befolyásol egy kicsit.


2017. aug. 30. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

A vérzésed valóban kevesebb lesz, a görcsök és a bőrproblémák lehet, hogy elmúlnak, de garancia nincs rá. Nekem a tabletta utáni második hónapban sikerült a baba, szerencsére egészséges.

A helyedben kipróbálnám, és ha valami nem stimmel abbahagynám.

2017. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
ha kivizsgalnak elotte, es ugy irjak fel, nem lesz problema. meg az elso honapban ugyis kiderul, ha megse megfelelo neked egy tabit, es akkor meg valthatsz gond nelkul, vagy leallhatsz a szedesevel, ha nagyon parazol, de nem kell. nem leszel ettol meddo, vagy ilyesmi... viszont en a hatalmas gorcsokre kezdtem el szedni kb egy eve, es teljesen elmultak, szoval tenyleg pozitivan hat sok mindenre. (ahogy emlitetted, pl mar pattanasaim sincsenek, gyorsabban no a hajam, etc) addig evekig kinszenvedes volt menszizni, raadasul r hadtul rendszertelen volt, de legalabb most mar napra pontosan tudom, mikor jon meg. es valoban jobb erzes gumi nelkul szexelni is
2017. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szóval, ha egy hónapig szedem, az még nem bolygatja meg nagyon durván a hormon háztartásomat?
2017. aug. 30. 16:48
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
nem
2017. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. aug. 30. 17:25
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Ezek a mai fogamzásgátlók már minimális hormont tartalmaznak, nem okoznak galibát. Mindenki megtalálhatja az ő igényeinek legmegfelelőbbet, csak szólni kell az orvosnak, ha valami nem tetszik, ír másikat.
2017. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ?) Igazából a barátom mondta, mikor szóba hoztam, hogy előttem két barátnője is fogamzásgátlót szedett és semmi problémájuk nem volt, sőt, az egyik még fogyott is (merthogy a hízástól is nagyon félek :"D)
2017. aug. 30. 17:41
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Én nem szednék, főleg, hogy a barátod se erősködik annyira. A menstruációt meg nem hozza rendbe, mert az nem igazi menstruáció, hanem megvonásos vérzés.

Ha meg abbahagyod a bőröd ugyanolyan lesz, mint volt, ha nem rosszabb.

A nem okoz galibát részbe is belekötnék, ha nem baj. Cseppet sem veszélytelen szedni, ezt egy orvosprofesszor ismerősöm is elismerte. Nyilván a nőgyógyászatoknak is biznisz ész nélkül ezt ajánlgatni (jutalék miatt). Hogy konkrét példát mondjak a bátyám barátnőjének ezek az ''ártalmatlan" fogamzásgátlók intézték el, hogy kis híján meddő legyen..

2017. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm neked is. Érdekel mindenféle vélemény és tapasztalat.
2017. aug. 30. 17:50
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Én lassan egy éve szedem. Teljes laborvizsgálatom alapján kaptam a tablettám (Roxanelle). Nekem csak használt! Amióta szedem már nincsenek görcseim (amikkel anno kórházba is kerültem) és a vérzésem is mérséklődött. Valamint én csak fogytam tőle. Egy cseppet sem bántott,és nagyon kevés hormont tartalmaz (tipikus fiataloknak lévő fog.gátló). Az elején én is paráztam és mindenfélét összeolvastam... Hát igazából utólag kár volt spannolnom magam. Ha bele akarsz vágni akkor hajrá!

18/L

2017. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!