Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rosszul vettem be a tablettát?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul vettem be a tablettát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugy tudom, hogy a tabletta szedeset kovetoen pontos a verzes tehat minden honapban ugyanazon a napon jon meg (pl 5.-e) Eddig ez stimmelt is, de most utana szamoltam es nem jonnek ki a napok. Kezdo vagyok a temaban. A tablettat a visszaellenorzott napok alapjan jol vettem be, de az elmult 3 ho soran mindig ugyanarra a napra jott meg most viszont nem ugy fog. A terhesseg kizart, a parom kulfoldon van hetek ota.
2017. ápr. 7. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontos a vérzés, mert megvonásos vérzés. Akkor vérzel ha nem szeded a hormonokat tartalmazó tablettákat (a 7 nap míg nem kell szedni)


VAGY


van olyan fogamzásgátló amit minden nap szedsz, de ott bizonyos tablettákban nincs semmi, tehát olyan mintha be se szedted volna, tehát ekkor jön a megvonásos vérzés


Emiatt lesz pontos. De nem kötelezően, mert mégiscsak egy bonyolult dolog a tested. Hány napot csúszik? Vagy mit értesz "ugyanaz a nap" alatt? Naptárban úgy érted hogy eddig minden hó 20.-án jött meg vagy mi? Mert volt egy 28 napos februárunk is.

2017. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig 16-an jott meg. A tabletta letetele utan szokott "megjonni" ket nappal. Na most meg van 2 tablettam. 9.-ere beszedem oket. 11-en fog igy megjonni nem? Tudtommal helyesen szedtem, ebresztot allitok be mindig.
2017. ápr. 7. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a naptár miatt van, mondom, februárból hiányzott pár nap idén.
2017. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Istenem... Ne a naptár alapján számolj, te buta! Mivel a gyógyszer 28 napra állítja be a vérzést, a legtöbb hónap pedig 30-31 napos, logikus, hogy csúszni fog. Ez nem tűnt fel? Neked azt kell figyelni, hogy a tablettamentea napok közül hányadikon jön meg. Nekem pl mindig az 5. tablettamentes napon jön meg (minden 4. hétfőn). De hogy ez hányadika, az senkit nem érdekel.


Csak hogy szemléltessem:

Ha mondjuk (az egyszerűség kedvéért) 2017-ben január elsején jön meg a megvonásos vérzés, akkor ezeken a napokon jön meg ismét:

Január 29.

Február 26.

Március 26.

Április 23.

Május 21.

Június 18.

Július 16.

Augusztus 13.

Szeptember 10.

Október 8.

November 5.

December 3.

December 31.

Tehát minden 4. vasárnap jön meg.


De nem tudom, miért lep meg, hogy így kell számolni a menstruációt, mivel ha nem szednél gyógyszert, akkor is így kellene számolni. A menstruáció általában 21-40 naponta jön meg (ha nem szedsz gyógyszert), és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy minden hónap ugyanazon napján kell megjönnie. Az a baj, sok tini sincs tisztában ezzel, aztán csodálkoznak, hogy nem jön meg, miközben pedig még van egy hetük.

20N

2017. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megertem ebben a temaban olvasgatva, hogy hogyan esnek teherbe tabletta mellett a nok... :').


A tajekoztatoban vilagosan le van irva, hogy mindig ugyanazon a napon fog megjonni. Nem naptari napon, hanem napon mint pentek vagy szerda vagy akarmelyik masik. Nekem pl. mindig kedden jon meg es pentekre mulik el.

2017. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is kezdem érteni. Aztán jönnek sírni, hogy ők rendesen védekeztek. -.-"
2017. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!