Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért hiszi mindenki azt h a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi mindenki azt h a fogamzásgátló tabletta olyan jó dolog?

Figyelt kérdés

Sokan szerintem nemis tudják h mennyi hormont tartalmaz, (még így is), és nem gondolnak a jövöbeni lehetséges mellékhatásokra..

csak azért irtam ki ezt a kérdést mert kiváncsi vok a véleményetekre..


2010. febr. 11. 08:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Hát én is ezen gondolkozok már jó ideje.

Nem is szeretnék még nagyon sokáig szedni,max az első baba után. Inkább körültekintően óvszerrel védekezünk.

Sokak meg már 16-17körül rajonganak érte.Mikor beszélgetek a barátnőimmel mindig meglepődnek hogy nem gyógyszert szedek mivel már lassan 4 éve vagyok együtt a barátommal.

2010. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%

Néhai Veress doktor azt mondta a fogamzásgátlóról:- Gyerekek, az nem kockacukor, hogy csak úgy szopogassátok.

Ez egy nehéz kérdés. El kell dönteni, mi a fontosabb, vagy tudunk-e alternatívákat vele szemben állítani a nem kívánt terhesség megelőzése érdekében. Szerintem mellette szól, hogy elég biztonságos, és hosszútávú megoldást ad (azért egy lánynak sem mindegy, hogy "görcsöl" az együttlét alatt, mi van, ha mégis bemegy!?, ráadásul, bármikor! mehet a menet, tejleskörű a biztonság. Nem győzik hangsúlyozni a szakemberek, hogy csak nőgyógyász által megfelelőnek tartott tablettát szedjünk, ami a fejlettségünkkel arányos hormonmennyiséget tartalmaz.

Hátránya, hogy éppen nem tekinthető olcsónak, és aki csak hébe-hóba él nemi életet, feleslegesen terheli a szervezetét vele. Hirtelenjében ennyi jutott eszembe.

2010. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fogamzásgátló tabletták ma már nem tartalmaznak olyan sok hormont, mint régen. Abszolút minimális a veszélye. Régebben az orvosok azt hitték, hogy egy jó nagy ösztrogén löket kell a peteérés megakadályozásához, ezért nőtt mindenkinek bajsza, de mára már rájöttek, hogy éppen csak annyi hormon kell, egy akkor csepp, amitől túlcsordul a pohár, ami amúgy majdnem tele van. A nőgyógyászom is ezzel a példával magyarázta. Persze ott vannak azok a tabletták, amitől egyenesen a menstruációd szűnik meg és "nincs több gond", de azokat csak olyan nőknek írják fel akiknek már legalább 3 gyereke van, mert az tényleg meddőséget okozhat, de mondom: a normális fogamzásgátló, amit pl egy 16 évesnek felírnak alig tartalmaz hormonokat...

2010. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

mert tényleg jó dolog, és manapság már nagyon kevés hormont tartalmaznak (nem úgy, mint mondjuk 10 éve), ennek semmi káros hatása nincsen, a tabletta abbahagyása után pl egyből meg szokott foganni a baba... régen tényleg sok mellékhatása volt, de azóta rengeteget fejlődött az orvostudomány, és vannak olyan pici hormontartalmú gyógyszerek, hogy semmilyen mellékhatása nincsen, még a megszokott hízás,mellnövekedés,stb. sem. És az orvosok sokszor felírják a tinilányoknak, nem csak fogamzásgátlás, hanem egyéb hormonális problémák helyrehozása céljából is. Ha olyna káros lenne, nem tennék.

Én nem is beszéltem a sok jó tulajdonságáról: mindig rendszeres a menses, napra pontosan jön meg, és nem kell azon filóznom, épp mikor jut eszébe megjönni, nem görcsölök, mint előtte, és amíg előtte egy hétig ömlött, most 3-4 nap és abból is csak 1 nap erős, a bőröm tiszta, a hajam egészséges és nem hullik, és nem utolsó sorban nem kell tartanom egy lehetséges nem kívánt terhességtől


21/L

2010. febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
100%
már miért lenne olyan rossz dolog? nem mondom, hogy tökéletes, de én is szedem, már egy jó ideje. SEMMILYEN mellékhatást nem tapasztaltam, se rosszat se jót, azon kívül, hogy biztonságban vagyok. Ismerősöm úgy döntött, jöhet a baba. Abbahagyta, tartott szünetet, 4 hónap múlva terhes lett, rá kilencre meg egészséges és szép babája lett. Előtte szedte a gyógyszert 10 évig. Ilyen alapon ne szedj be algopirint ha megfázol, mert májkárosító, de mondok jobbat: ne egyél, mert minden tele van méreggel, és isgen az is amire rá van írva hogy Bio, bizony az is lehet veszélyes! (lásd FUZÁRIUM mérgezés)
2010. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem értem miért van mindenki úgy oda érte. én 18 évesen kezdtem el szedni. Szedtem 2 évig és most 21 évesen úgy vagyok, hogy nem menstruálok. Az orvosok tehetetlenek nem tudnak velem mit kezdeni. Csak reménykedem hogy előbb utóbb meg fog jönni. Yadine-t szedtem ami állítólag ténylegesen kevés hormont tartalmaz és nem is a legolcsóbb volt. 21L
2010. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

egyébként ez igy is van.. a fájdalomcsillapitok gyomorfekélyt okozhatnak..épp tegnap olvastam egy kommentet h egy lány mikor megjött neki mindig fájdalomcsillapitokat szedett és pár év után alakult ki nála a fekély..


csak tudod az orvosok sem tudják, tudhatják mindennek a mellékhatását..

2010. febr. 11. 09:40
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az alternativa vagy nem kivánt terhesség (és gyerek), vagy pedig abortusz - sokan vannak, akiknek nincs lehetöségük gyereket vállalni, de azért azt nem lehet elvárni, hogy pl. 30 éves koráig ne legyen semmilyen kapcsolata, csak hogy biztosan ne legyen terhes.
2010. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Azért mert egy jó dolog a már felsorolt indokok miatt. Az, h néhány százaléknak milyen hosszútávú következményekkel kell számolni, az kikerülhetetlen. Nem mindenkinek egyformán reagál a szervezete. De minden elrettentő példára jut sokezer pozítiv példa.
2010. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az ismerősödnek a havonta egyszer, körültekintően és orvos által felírt és ellenőrzött módon szedett fájdalomcsillapító okozta volna a fekélyt. Ha marékszám zabálta éhgyomorra, akkor esetleg. De mivel lányról van szó, és a lányok általában fogyókúráznak, a nem evés is okozhatta.


A tablettáról. Az orvos által jól kiválasztott, évente ellenőrzött tabletták biztonságosan szedhetők. Nyilván jobb lenne anélkül, de az ember a kisebbik rosszat választja: tabletta vagy stressz, abortusz, vagy egy nem kívánt, de kényszerűségből megtartott gyerek.

2010. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!