Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdjem szedni vagy ne?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdjem szedni vagy ne?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szexuális partnereimet nem váltogatom. Eddig óvszerrel védekeztünk a párommal. Most voltam nőgyógyásznál hüvelygombával. Azt mondta, hogy az óvszer miatt kaphattam el, mivel valamilyen kutatások kimutatták, hogy az óvszerek síkosítója gomba spórákat tartalmaz. Felírt nekem Belara fogamzás gátlót, anélkül, hogy megvizsgált volna. De félek a mellékhatásaitól, most is fogyókúrázom. A szüleimmel is megbeszéltem, de rám bízzák a döntést. Nem szeretnék meghízni, se azt, hogy depis legyek, viszont havonta visszatérő hüvelygombát se. Elkezdjem szedni?
2010. febr. 2. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
L
2010. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Elárulom, hogy nem a hízástól kell leginkább félned hanem attól, hogyha bármilyen betegséged van ami kizárná a fogamzásgátló szedését, bele is halhatsz (nem vicc, trombózist kaphatsz). Remélem nem is cigizel.

A helyedben visszamennék a dokihoz és a fejéhez vágnám a receptet vagy a gyogyit. És nagyon gyorsan keresnék egy másikat...

Eszedbe ne jusson szedni, és ezt nagyon komolyan mondom. A tabletta nem cukorka amit úgy szed az ember, ahogy kedve van - olvass el egy betegtájékoztatót, milyen kockázatokkal jár.

Az az orvos, aki teljes nőgyógyászati vizsgálat és vérvétel nélkül hajlandó látatlanban gyógyszert felírni, nem érdemli meg a diplomáját.

2010. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Nos, attól, mert elkezded szedni a fogamzásgátló tablettát, ugyanannyi esélyed van a gombás fertőzésre. Tévhit azonban az, hogy majd a gyógyszertől meghízol. Manapság olyan gyógyszereket gyártanak már, amelyeknek hormontartalmuk igen alacsony, ezért sem "kiszőrősödni", sem pedig meghízni nem fogsz. Ellenben nyugodtan aludni talán annál inkább. Személy szerint sokkal biztonságosabbnak tartom a gyógyszert, mint a gumit. Nem mellesleg sokkal klényelmesebb is. Én ajánlom.


Dr.

2010. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem válaszolónak! Jobb félni, mint megijedni! Felelőtlenség a doki részéről, h meg sem vizsgált, és hasra ütés szerűen írta fel a tabit!!! Minden gyógyszernek van vmilyen mellékhatása, mindenkinél mást vált ki! Amíg nem vagy biztos a mellékhatásában, addig inkább ne kezd el szedni, nehogy bajod legyen tőle!!

20/L

2010. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólón a 21:01-es válaszolót értem :)
2010. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

elkezdheted szedni ha gondolod, és az első levél bevétele után menj el a háziorvosodhoz és kérd meg tőle h adjon beutalót vérvételre, mert foggátlót szedsz és a májfunkciódat szeretnéd megnézetni. nyugi, befog utalni vérvételre, engem a háziorvos minden félévben elküld májfunkcióellenőrzésre. sok nőgyógyász alkalmazza azt h a foggátló szedése után küld el vérvételre ugyanis akkor látszik, h rossz hatással van-e a májadra vagy sem.

a többi hőzöngőnek mondom, hogy egyik nőgyógyász sem csinál génvizsgálatot trombózisra, kivéve ha fennáll az esélye h örökölt trombózisos hajlamod van.

a nőgyógyász maximum vért vesz, amivel a májadat ellenőrzi, h nem e beteg. de ez a foggátló után 1-2 hónappal is elvégezhető, így látható h változnak-e az értékek rossz irányba.

2010. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

21.06-osnak üzenem, hogy a mellékhatásban csak akkor lehet valaki biztos, ha elkezdte szedni. mégis hogy értetted azt a kijelentésedet h addig ne kezdje szedni míg nem biztos a mellékhatásokban? ne beszéljél már összevissza, sztem már tesem érted h miket hordasz össze.

egy foggátlónak vagy van mellékhatása az adott személyre, vagy nincsen. de ezt addig senki sem tudja, míg elnem kezdi szedni, és a nőgyógyász sem tudhatja. a nőgyógyász maximum vért vesz és akkoris legfőképpen a májadat nézi, h elfogja e bírni a fogamzásgátlót.

trombózisra való hajlamot pedig génvizsgálattal néznek, de csak akkor ha volt a családban trombózisos, és ezt meg is említed, és kéred a vizsgálatot.

2010. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Bnőmnek van 2 levél Belara eladó, semmi baja, csak ő nem szedhet tabit és most derült ki.
2010. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb felírni a bogyót, azzal a legtöbb orvos el is intéz mindent. Én nem mennék bele, főleg nem a te korodban, sokkal több a mellékhatás, de te döntesz.
2010. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

21:32-esnek!! A mellékhatásokról írtam, h minden gyógyszernek van mellékhatása, mindenkinél másként! Én csak próbáltam jó tanácsot adni a Kérdezőnek, h legyen óvatos!! Aláhúzom, h kell tapasztalat ahhoz, h megállapítsa a Kérdező, h milyen mellékhatással lesz rá a tabi, de bizonytalan!!

Tudom, h nem tok mindenkinek megfelelni a válaszommal, tanácsaimmal, mert vki elfogadja, vki nem, ezt el is fogadom!!! Nem vok tökéletes!!

20/L

2010. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!