Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Komolyan nem értem a mai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan nem értem a mai Tiniket/Fiatalokat?

Figyelt kérdés

Miért olyan nehéz megérteni h ha nem akar terhes lenni nemi betegséget elkapni akkor nincs olyan h csak kicsit teszi be !

Miért nem alapvető h valamilyen módon KELL védekezni!

Szal magyarázzátok már meg miért olyan fontos kockáztatni a terhességet vagy egy betegséget?



2014. szept. 5. 11:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
a jó dolgokért kockáztatni kell,meg rögtönözni...ma már én sem így látom csak részben.Megértem őket,fiatalok,ba*sznak ahogy tudnak.
2014. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mert nincs megfelelő felvilágosítás az iskolában és otthon sem. Sajnos sok családban ez tabutéma és nem esik róla szó egyáltalán, csak ha már megtörtént a baj. A fiatalok még tapasztalatlanok és nem félnek a tűztől, mert nem tudják milyen, ha megégetik magukat. 24/F
2014. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
azért ne általánosítsunk. nem mindenki ennyire felelőtlen és buta.
2014. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Néha én is ledöbbenek rajtuk.

A pillanatnyi élvezet nem éri meg, hogy elszúrd az életed egy nemkívánt gyerekkel, aki miatt abba kall hagynod az iskolát, akit valamiképpen fel kell nevelned (ugyebár a saját, "idióta" szüleid ilyenkor jól jönnek, amikor nem engedik, hogy a barátnál aludj, akkor meg dögöljenek meg, mondhatnám még.

De a tinikben még nincs kialakult felelősségérzet, a nagy részük nem képes hosszú távon gondolkozni, illetve sokuk még nagyon tudatlan is, köszönhetően a rossz "felvilágosításnak." Ezért is mondjuk sokan, hogy nem kéne még nekik ezt erőltetni, bármekkora élvezet is.

Szerintem a szexre az áll készen, aki nemcsak az uncsi biológiaóra kevéért magolta be, hogy abból gyerek lehet, mondván, hogy na de vele úgysem történik meg, hogy becsússzon.

Aki érett:

-Az tisztában van a fogamzásgátlással, terhességgel, a szaporodás alapvető dolgaival. Nem mindenféle ostoba tévhitei vannak, hogy aztán itt kérdezgesse, lehet-e terhes, ha a barátja betette neki, nem vette ki időben, de ő utána kimosta magát, valóban utánanéz. Erre alkalmas az internet, a könyvek, nekünk még a biosz könyvben is volt szó róla.

-Ha nagyon nem aktuális a gyerek a legbiztosabb módszerek (tabletta, gumi) közül választ, nem megszakítással, hüvelyöblítéssel meg egyéb kétes módszerekkel próbálkozik. Ha tini, főleg. Hiszen akkor pláne nagyon nem aktuális a kisbaba. Nem sajnálja a pénzt a jó minőségű gumira, tabira, mert ésszel felfogja már, hogy semmiség egy gyerek felneveléséhez képest. Ha nem tudja megoldani, akkor (és most lehet, hogy sokaknak furán hangzik) de képes megtartóztatni magát. Elvégre nem nyulak vagyunk. Sajnos ez az opció sokaknak már eszébe sem jut, nyavalyognak, hogy de túl rága volt a gumi, ők meg úgy szerették volna, hát kivették...nem, akkor nem teszed be/nem engeded, hogy betegyék. Nem agyonreklámozott, de hatásos megoldás a nemkívánt terhesség elkerülésére.

-Többhónapos kapcsolatban szexel. A szex bármilyen élvezetes is, nem az a műfaj, amit az embernek a barátaival vagy szimpatikus idegenekkel kéne űzni, egy kapcsolat fejlődésébe meg beletartozik, hogy nem az 1. randi után jön.

Nem igazán nagy kritériumok ezek. Ha egy 15-16 éves ennek eleget tesz, akkor érett rá, de a többségükkel nem ez a helyzet. Ezért az ilyen korúak általánosságban nem érettek még meg erre.

De nekem is volt gimiben olyan osztálytársam, egy lány, aki többhónapos kapcsolatban, gumi+tabletta kombóval védekezve szexelt, őt pl. nem tartottam éretlennek.

2014. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!