Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az üzleti életben...

Szerintetek az üzleti életben komolyan veszik a 18-24 év közti fiatalokat?

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2013. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hozzá állás kérdése a dolog. Ha valaki komolyan csinálja vagy esetleg állásinterjúnál a beszélgetés közben látja rajta a munkáltató hogy komolyan gondolja a dolgot akkor általában szoktak esélyt adni a fiataloknak. meg ha mondjuk egy fiatal vállalkozó éppen, és esetleg próbál magának ügyfeleket szerezni hogy legyen munkája, ha ott is látják rajta hogy komoly meg ért is hozzá és nem csak a szája jár, akkor általában szoktak esélyt adni nekik.

Én munkahelyemen is rengeteg alvállalkozó van főleg az építkezések terén, és volt egy fiatal brigád 4-5 fős ahol a vezetőjük is velem egy idős 25 éves volt és olyan szinten meggyőzte az igazgatót hogy felvette őket dolgozni. Igaz csak burkolói munkára mert azt is vállaltak és mindenki megvolt velük elégedve, gyorsan csinálták amit kellett, mert szoros határidő volt és azonnali munkára kerestek oda embert, pontosan azt csinálták amit kértek, és ugye lelkesek is voltak.

Nem véletlen kerültek be hozzánk majdnem állandó munkára ilyen téren, mert sok üzemi részt kell felújítani és sok ember kell oda, és minden részre külön kis vállalkozókat kérnek fel a munkákra. És ők is már fél éve állandó munkahelyen vannak ott, plusz a sráccal beszéltem is mert az alapanyagot én biztosítom nekik ahogyan az ottani felszereléseket is, főleg szemüveg, maszk, fülvédő, sisak. Oké hogy nekik is van belőle de kimondottan az adott üzemi területre kell kiadnom nekik felszerelést mert ha baj van akkor azt is kivizsgálják hogy milyen minőségű az adott szemüveg például és azzal a cég könnyebben eltud számolni mintha saját lenne.

De ők is nagyon lelkesek a srác aki a főnökük már vett fel még egy brigádot akik máshol dolgoznak mert több helyük van csak az ahol nálunk vannak oké hogy állandó de van amikor 1 hónapig nem kellenek oda, és addig kell egy másik hely is.

Komolyan lehet venni őket ha az első benyomásuk jó és kérik hogy adjanak nekik esélyt hogy bizonyítani is tudják.

2013. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, aki szerint nem ,ti miért gondoljátok így?
2013. okt. 30. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalat. Kb 30 éves kortól nyílnak meg kapuk annál a 900 fős cégnél, ahol én dolgozom. Addig lehetsz akármennyire ügyes vagy okos, protekció nélkül semmi esélyed, 30 éves kortól meg szinte mindenkit előrébb rugdosnak.
2013. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Idézet:


Ez a technológiai iparág, ahová ambiciózus, pénzéhes diplomások akarnak bejutni, és olyan férfiak uralnak, mint például Pete Cashmore, a Mashable hírportál jóképű, skót származású, 26 éves vezérigazgatója, akinek cégének becsült értéke 60 millió font és akit elneveztek a “blogoszféra Brad Pitt-jének”.


26 évesen átszámítva 21 milliárd forintos vagyona van. Szerintem elég komolyan veszik a fiatalokat is.

2013. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Azért mert ez a tapasztalatom. Engem sem vettek komolyan 22 évesen, ráadásul fiatalabbnak is néztem ki.

Most látom, hogy azok a huszonegynéhány évesek, akikkel a pénzügyi területen dolgozom, elég képzetlenek, illetve hiába tanultak meg valamit az iskolában, élesben más a helyzet. Sok mindent akkor tudsz megoldani, ha már évek tapasztalata van mögötted. De ez nem baj, majd megtanulják.

2013. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 B. Marcsi ***** válasza:
A Mi nemzetközi kereskedelmi cégünknél természetesen, hogy igen!!! Sőt nagyon sokat tesznek a fiatalokért. Ennek a cégnek az EMBER a fontos és az anyagi függetlensége. Aki akar változtatni az életén, mindenkinek ad lehetőséget!!!!!!!!!!!!!
2013. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pont most fordul meg ez a tendencia. Mivel rájöttek, hogy a multiknál úgy le vannak osztva a feladatok, hogy egy embert be lehet tanítani könnyedén, akkor is, ha nem dolgozott még olyan helyen, viszont jóval kevesebbet kell neki fizetni, mint egy 40 éves tapasztalt rókának.

Én most pont abban a cipőben járok, hogy újabban minden hirdetés végére odabiggyesztik, hogy pályakezdők jelentkezését is várjuk. (Következésképp nem akarnak sokat fizetni.) Elég bosszantó, mert 10 évvel ezelőtt meg azért volt nehéz munkát találnom, mert nem volt tapasztalatom.

2013. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok és nő. Érdekes módon eddig mindenhol teljesen komolyan vettek. Talán a megjelenésem, a kisugárzásom miatt is, de elsősorban a kimagasló teljesítményeimmel a tanulmányaimat illetően. Annyi, hogy én nem direkt, hanem indirekt vagyok benne az üzleti világban.
2013. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az üzleti életben azt veszik komolyan, akinek pénze van.
2013. dec. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!