Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire veszik komolyan az...

Mennyire veszik komolyan az álláshirdetésben a diplomát, mint elvárást?

Figyelt kérdés
Ha van még 1 évem végzésig, akkor ne is pályázzak meg ilyen állást?
2013. aug. 22. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konkrét pozíciót nem érdemes, legfeljebb gyakorlatot.
2013. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Konkrét poziciót is érdemes,ha pl műszakis vagy.
2013. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem jelentett gondot, csak az X-Y dátumhoz Y helyére jövőbeli dátumot írtam. Teszem azt, neked 2010-2014 Akármi Egyetem - Valami Szak


Ebből tudták, hogy folyamatban van, én nem helyeztem rá ennél nagyobb hangsúlyt. SEHOL nem okozott gondot!

2013. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, Te így kaptál valamilyen állást, folyamatban lévő tanulmánnyal?
2013. aug. 22. 19:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, kettőt is, a második helyemen vagyok azóta is.
2013. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Közigazgatásban van jelentősége, bár hogy minek, sok léhűtő aktatologató esetén... Ill. orvosi, gyógyszerészi szakon azért elvárás, hogy befejezze az ember. (Biztos van más is)

De érdemes próbálkozni műszaki/gazdasági tanulmányok esetén.

Gyakornoki programokat nagyon ajánlom.

2013. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem az lesz a gond, hogy még nem fejezted be, hanem inkább az, hogy nincs gyakorlatod. Inkább gyakornoki állásokat nézegess. Mi a szakod?
2013. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Közgáz, kereskedelem és marketing bsc- n és azért probléma a gyakornoki, mert egyedül kellene eltartanom magam Pesten, albérlet stb. Ha nem így lenne, elmennék szívesen gyakornoknak, mert jobb lenne az alapoktól megtanulni valamit. De ott sajnos nem kereshetek annyit, hogy megéljek belőle (semmi extra dolog, csak albérlet, étel és a tanulmányok)
2013. aug. 23. 02:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor se lenne gyakorlata,ha már a kezében lenne a diploma,úgyhogy erről ennyit.


Pályázz meg nyugodtan diplomát kérő állásokat,semmit nem veszitessz.

Bár én mérnöki szakon,de utolsó év előtt találtam olyan melót,ahol még azt is elértem,hogy az utolsó 1 évem fizesse a cég tanulmányi szerződéssel levelezőn.

2013. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, nem értettél meg. Persze, hogy nem lenne gyakorlata, ha kezében lenne a diploma. Épp ezért mondom, hogy diploma ide vagy oda, a gyakorlat hiánya nagyobb probléma.
2013. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!