Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki munkát keres az betart...

Aki munkát keres az betart minden elvárást, amit a hirdetésben írnak?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja keresek munkát, de eddig még egyszer sem tudtam elküldeni az önéletrajzomat sehova. Soha nem stimmel valami az elvárásoknál. Pályakezdő vagyok, csak 2 hónapos szakmai gyakorlatom van, de mindenhol minimum egy éves tapasztalatot kérnek, ha nem többet. (jelentkezni akartam élelmiszer csomagolónak, nem kell hozzá iskola, de 2 éves tapasztalatot kértek...) Akkor minden elvárás meg van, de szakirányú képzettséget kérnek. (pl.: pultos végzettség, pedig sok ismerősöm végzettség nélkül csinálja ezt) Esetleg jogosítvány kell pluszban, ami nekem nincs. Vagy még sorolhatnám, hogy min bukik el a dolog, biztos, hogy mindenki találkozott már olyan hirdetéssel, aminek teljesen megfelelt, kivéve 1 elvárási pontot. Ilyenkor elkülditek azért az önéletrajzot? A szakmámban már nem akarok elhelyezkedni, nem is lehet, tanfolyamokat szeretnék majd végezni, de nagyon drágák és nincs pénzem rájuk, csak ha találok valami kis munkát, amiből fedezem. Mások írják, hogy kiküldtek akár 100 önéletrajzot is, de hogy? Én lassan két hónap alatt egyet sem tudok, mert sehol sem felelek meg az összes pontnak.
2013. máj. 13. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, mondják, hogy küldj ki 100 életrajzot, mire felvesznek valahova. Hülyeség. Ha beviszed az önéletrajzod valahova, ahol nem keresnek embert, az úgyis a kukában landol.

Én fél évig kerestem munkát, ez alatt kb. 10 önéletrajzot küldtem el. Ennyit, mert ennyi helyre kerestek olyan embert, mint én.

El is voltam keseredve, hogy nem jön össze semmi, itt meg letoltak, hogy nagyképű vagyok, mint akarok 10 önéletrajztól? Küldjek szét több százat. Mégis minek, hova?

Ahova franciául beszélő mérnököt keresnek, nem fognak úgysem felvenni a közgáz diplomámmal az angol nyelvtudásommal.

A férjem is mondta, hogy hozzájuk is nap, mint nap jönnek emberek önéletrajzzal, mosolyognak, majd ha kiment az ember, azonnal dobják a kukába. Ha esetleg mégis kell ember, és nem hirdetik, akkor belsőst, ismerőst vesznek fel. Olyanról én még nem hallottam, hogy elővették a fiók mélyéről az ott lapuló ismeretlen emberek önéletrajzát.

Oda pályázz, ahova keresnek is embert. A többi csak nyomdafesték és papír pocsékolás.

És a 10. helyre felvettek, és nem feleltem meg mindennek. Csak nagyjából. Szépíteni kell, ha értesz valamihez, írd be, esetleg azt is, hogy dolgoztál ilyen helyen. Elég ritka, hogy utánanéznek, hacsak nem valami fontos beosztásba keresnek embert. Ha mégis, akkor pech, de legalább megpróbáltad. Azt simán lehet mondani, hogy nincs nyoma, mert nem voltál bejelentve. Pályakezdőként muszáj hazudni egy kicsit, mert különben nem vesznek fel sehova, persze csak ésszerű keretek közt. Nyilván amit nem tudsz elvégezni, oda ne jelentkezz. Amit meg úgy érzel meg tudnál tanulni, akkor hajrá.

2013. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!