Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle esemény utáni tabletta mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Peteérés környékén (14.-15. nap körül történt az eset)! Szedtem előtte fogamzásgátlót, de ebben a hónapban gyakran hasmenésem volt, így valószínűleg ki is ürült a gyógyszer, ezért vettem be esemény utánit! Semmi mellékhatás nem jelentkezett tőle, meg sem éreztem! 24. napomon vagyok! Teszteljek? Ilyenkor már mutat valamit? Mik az esélyeim?

2014. aug. 30. 12:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

ne,még ne tesztelj! Majd a 28 vagy a 29. napon!


Aktus utáni 14. napon már(vagy 1-2nappal később) érdemes tesztelni.

2014. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ha a "rendes" fogmzásgátlót rendszeresen előírás szerint szedted egyébként, akkor szerintem valószínűleg nem estél teherbe. Az Escapelle akkoris működhet, ha nem jelentkeznek mellékhatások, egy csomó ember meg sem érzi.


Ha gondolod, tesztelhetsz, de szerintem csak a 28. naptól tekinthető biztosnak amit a teszt mutat.


Amúgy viszont fontos hogy tudd, hogy ha a peteérés már megtörtént vagy elkezdődött, az Escapelle elég gyakran nem hat (ez már velem is megesett) mert ennek a fogamzásgátló hatása pont a peteérés gátlásán alapszik. Ezért a ciklus közepén és kicsivel utána az Escapelle elég gyenge fogamzásgátló.


A te helyedben azért nem aggódnék túlzottan, mert egyébként is szedtél fogamzásgátlót. Ha nem jönne meg a menstruációd a várt napon, azért mindenképpen csinálj majd tesztet.

2014. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
A "rendes" fogamzásgátló alatt többször hasmenésem volt ebben a ciklusban, és az állítólag gyengíti a hatását! Ezért aggódom! Mi van, ha a rendes nem hatott? Megvéd az esemény utáni akkor is, ha peteérés környékén volt az aktus? 24 órán belül bevettem! :$
2014. aug. 30. 13:02
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem volt okos dolog 2 hormoncuccot is bevenni.....
2014. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ha a közösülés alatt nem védekeztél, vagy nem volt biztonságos a védekezés, vagy mert kiszakadt az óvszer, vagy mert antibiotikum, hasmenés, hányás gyengíti a fogamzásgátlót, akkor be lehet venni az esemény utánit! És utána is azt írja, hogy folytatható a hormonális fogamzásgátló!

Most az lenne a fő kérdés, hogy az esemény utáni mennyire véd, ha peteérés környékén voltunk együtt a párommal? :$ Ezért aggódom!

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 30. 13:11
 6/30 anonim ***** válasza:
Pedig nem.. olyankor mással kell védekezni... óvszer és Pharmatex kombó, vagy akármi, de nem tudom h neked tabletta mellett ki írta fel a 72 órást.. mellesleg, nincs peteérésed tabletta mellett.....
2014. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
és a tabletta felszívódási ideje 4 óra, tehát ha utána volt hasmenésed, akk eleve feleslegesen aggódsz. terhességtől nem kell tartanod, viszont áttöréses vérzéstől és hormonzavaroktól inkább :(
2014. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Most hogy utánaolvastam, a hasmenés tényleg gyengítheti a hatást a rendszeresen szedett fogamzásgátlónál is. Ez egy picit bonyolítja a kérdést... minden azon múlik, hogy mennyire rontotta a felszívódást a hasmenés, és hogy az Escapelle bevételekor megvolt-e már a peteérés. Ha megvolt, akkor terhes lehetsz, még akkoris, ha nagyon hamar bevetted az aktust követően.


Szóval csinálj majd tesztet. Érdemes picit várni vele még, mert a teszt a menstruáció várt első napjától válik nagyon pontossá. Előtte is tesztelhetsz, de akkor vagy kimutatja a terhességet, vagy nem... Tudom, hogy idegtépő ilyenkor várni, de a pontatlanság miatt nincs sok értelme hamar tesztelni. Attól még persze beszerezheted már előre. Meg odafigyelhetsz arra is, hogy nem tapasztalsz-e terhességre utaló jeleket (mellfeszülés, stb).


És máskor ha ilyen adódik (hasmenés+épp a ciklus közepén vagy), használj majd inkább óvszert ilyen esetben a védekezésre.

2014. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozom veled! Megkérdeztem a nőgyógyászomat! Ha hasmenés miatt kiürülhetett a gyógyszer, vagy gyengíthette a hatását, akkor vegyek be esemény utánit, azt javasolta! Ha nem hatott a bogyó, lehetett peteérésem is!

Kérdésem, hogy esemény utánit ezalatt vettem be, lehetek-e terhes? :/

2014. aug. 30. 13:21
 10/30 anonim ***** válasza:
55%
még egyszer mondom, tabi alatt nincs ciklus... ergo nem lehet termékeny-terméketlen napokat számolni...
2014. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!